Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок 15. Тема. Як людина отримує інформацію






Тема. Як людина отримує інформацію. Робота в графічному редакторі Paint (малювання правою кнопкою миші).

Мета. Ознайомити учнів з способами сприймання інформації, особливостями малювання правою кнопкою миші. Формувати навички роботи з мишею, вміння малювати правою кнопкою миші інструментом «Пензлик» з використанням палітри кольорів. Розвивати логічне мислення, кмітливість, уяву. Виховувати любов до мистецтва та культуру навчальної праці при роботі з комп’ютером.

Обладнання. Малюнки, завдання на картках для Розумників і Розумниць.

Хід уроку

  1. Організація класу.

Діти, подивіться один на одного, усміхніться. Тепер до мене усміхніться. Ось із таким хорошим настроєм, доброзичливим ставленням один до одного ми і розпочинаємо наш урок.

? Давайте пригадаємо, якими повинні бути учні на уроці? (Уважними, організованими, слухняними, активними, …)

Тож, сподіваюся, що саме такими будуть мої хлопчики і дівчатка!

II. Сприймання та усвідомлення способів сприймання інформації.

У людей п'ять органів чуття. Це:

ЗІР - за допомогою очей ми знаємо, що небо синє, а соняшник жовтий.
СЛУХ - вухами ми чуємо спів птахів і голос мами.
ДОТИК - погладивши кошеня, ми дізнаємося, що воно пухнасте і м'яке.
НЮХ - наш помічник ніс, він допомагає відрізнити запах троянди від запаху ліків.
СМАК - язик дасть сигнал, що лимон кислий, а варення солодке.

Ці органи постійно знаходяться в роботі. Вся інформація від них поступає в мозок людини у вигляді сигналів. Мозок їх обробляє.

III. Актуалізація опорних знань.

? Який вигляд має піктограма програми Paint?

? Як зробити так, щоб програма Paint стартувала?

? Де знаходиться панель інструментів?

? З якими інструментами ми ознайомилися? Яке їх призначення?

? Де знаходиться палітра кольорів?

? Як обрати потрібний колір для малювання?

IV. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу про графічний редактор.

Розгляньте палітру кольорів. Скільки квадратиків ховається ліворуч. Нам відомо, що верхній квадратик показує колір, яким буде створюватись малюнок. Нижній квадратик зараз білого кольору. Якщо ж підвести вказівник до певного кольору в палітрі і клацнути праву кнопку миші, то цей квадратик стане цього кольору. Щоб малювати цим кольором, слід утримувати праву кнопку миші. Колір, що обирається правою кнопкою миші, називається кольором фону.

Отже, тепер ви можете малювати за допомогою лівої та правої кнопок миші.

Демонстрація вчителем роботи в графічному редакторі Paint.

Бесіда про правила техніки безпеки під час роботи з комп’ютером.

А зараз я хочу дізнатися корисну інформацію про правила безпечної роботи з комп’ютером. (Учні розповідають правила роботи з комп’ютером).

Робота з комп’ютером.

Завдання. Намалюйте малюнок за допомогою правої та лівої кнопок миші, використовуючи різні кольори та пензлики різної форми.

Учитель індивідуально консультує учнів, стимулює їхню творчу активність.

Демонстрація робіт учнів.

Гімнастика для очей.

V. Розв’язування завдань для Розумників і Розумниць.

В гостях у Розмалюйка. У П’ятачка є три кульки: зелена, червона і синя. Якого кольору перша кулька, якщо вона не зелена. Поруч з нею не синя. Крайня не червона. Якого кольору кожна кулька?

Задачі для допитливих.

1. В пакеті лежать цукерки двох сортів. Яку найменшу кількість цукерок, не заглядаючи, треба взяти, щоб серед них були хоча б дві цукерки одного сорту?

2. Лежали цукерки в купці. Дві матері, дві дочки та бабуся з онучкою взяли по одній цукерці і не стало цієї купки. Скільки цукерок було в купці?

Сторінка-цікавинка.

Є така наука — кольоротерапія, що використовує різні барви, які впливають на силу, здоров'я і гармонію людини. Може зцілювати, підвищувати або знижувати температуру.

Понеділок — зелений колір. Це найспокійніший колір, він нікуди не рухається, не має навіть призвуку радості, смутку емоцій. Око і душа спочивають на ньому. Допомагає від безсоння, знімає нерішучість. Омолоджує людину.

Вівторок — червоний колір. Це колір літа, гідності, лідерства. Стимулює вени й артерії. Лікує нирки, легені й шлунок.

Середа — рожевий колір. Це барва спокою, якщо людина вибирає цей колір, то її життя без конфліктів, без сварок.

Четвер — фіолетовий колір. У ньому поєднані два абсолютно протилежні кольори — синій і червоний. Стимулює роботу селезінки, очищає кров, сприяє утворенню лейкоцитів. Корисний для росту кісток. Лікує хвороби кісток, струс мозку, нирки, нервові розлади, ревматизм, хвороби черепа, шкіри, пухлини.

П'ятниця — синій колір. Колір спокою і холоду. Чим темніший синій колір, тим більше він кличе людину в нескінченність, пробуджує потяг до чистоти.

Субота — коричневий і чорний. Коричневий виникає з оранжевого і чорного. Людина, яка вибирає цей колір, дуже дбайливо ставиться до стану свого тіла.

Неділя — жовтий колір. Це колір сонця. Легкий, сяючий, підбадьорливий і зігріваючий. Колір несе позитивні магнітні потоки, зміцнює нерви і допомагає працювати мозку.

VI. Підсумок уроку.

Які нові знання і вміння ви здобули?

Про що ви почули вперше?

Що сподобалось на уроці?






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.