Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок 13. Тема. Інформація. Робота в графічному редакторі Paint (інструмент «Ластик»).






Тема. Інформація. Робота в графічному редакторі Paint (інструмент «Ластик»).

Мета. Ознайомити учнів поняттям інформація, інструментом «Ластик», комбінацією клавіш Ctrl+Z. Формувати навички роботи з мишею, вміння використовувати інструмент «Ластик» та комбінацію клавіш Ctrl+Z при створенні малюнка. Розвивати логічне мислення, кмітливість, уяву. Виховувати любов до мистецтва та культуру навчальної праці при роботі з комп’ютером.

Обладнання. Малюнки, графічні композиції, завдання на картках для Розумників і Розумниць.

Хід уроку

  1. Організація класу. Нумо, діти, підведеться.

Один одному всміхніться.

Чули, вже дзвенів дзвінок –

Розпочинаємо урок.

II. Сприймання та усвідомлення поняття інформація.

Робота з підручником. Читання розповіді «Про гномика Мудрунчика, дівчинку Ганнусю та інформацію».

III. Актуалізація опорних знань.

Давайте пригадаємо інформацію, яку ми засвоїли на попередньому уроці під час подорожі країною «Графіки».

? Як називається програма, в які ми виконували творче завдання?

? Який вигляд має її піктограма?

? Як зробити так, щоб програма Paint стартувала?

? Де знаходиться панель інструментів?

? З яким інструментом ми ознайомилися?

? Як отримати зображення на полотні за допомогою «Олівця»?

IV. Мотивація навчальної діяльності.

? Чи завжди вдається відразу отримати потрібний малюнок?

Сьогодні ми ознайомимось ще із одним інструментом. А з яким нам допоможе дізнатися загадка: У простого олівця

Вірна помічниця:

Зробиш ти помилку,

Враз зітре її вона. (Гумка, ластик)

V. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу про графічний редактор.

Демонстрація вчителем роботи в графічному редакторі Paint.

А зараз ми послухаємо інформацію про те, які бувають лінії. (В ході повідомлення вчитель виконує відповідні зображення, одночасно показуючи дію інструмента «Ластик» та комбінації клавіш Ctrl+Z.)

Лінії можуть бути короткими і довгими, прямими і кривими. Вони можуть сплітатися в чудові візерунки, утворювати багаті чудернацькі орнаменти. І навіть можуть окреслити фігури звірів, птахів, рослин і предметів.

Якщо лінія тоненька і коротка – вона називається «штрих».

Якщо лінія чудернацько закручується – вона має «завиток».

Якщо лінія починається в одному місці й не може закінчитися – така лінія називається «промінь».

Бесіда про правила техніки безпеки під час роботи з комп’ютером.

А зараз я хочу отримати від вас інформацію про правила безпечної роботи з комп’ютером. (Учні розповідають правила роботи з комп’ютером).

Робота з комп’ютером.

Завдання. Використовуючи різні лінії створіть графічну композицію.

Учитель індивідуально консультує учнів, стимулює їхню творчу активність.

Демонстрація робіт учнів.

Гімнастика для очей.

VI. Розв’язування завдань для Розумників і Розумниць.

В гостях у Розмалюйка. Розмалюй тi квіточки, які обведені товстою лінією.

Задачі для допитливих. Розмалюй кульки, які позначаютъся числами, більшими ніж 8, в червоний колір, розташоват між числами 3 та 6 - в синій.

VII. Підсумок уроку.

Ми побували в гостях у країні «Графіки». Але казкова країна нас запрошує у гостину до своєї сусідки – країни «Живопису».

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.