Главная страница Случайная страница Разделы сайта АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Математика. Сабақтың тақырыбы: Көбейту және бөлудің жазбаша тәсілдері.
Сабақ тың тақ ырыбы: Кө бейту жә не бө лудің жазбаша тә сілдері. Сабақ тың мақ саты: білімділік: разрядтан екі рет ө ту арқ ылы кө бейту жө не бө лудің жазбаша тә сілдері туралы білімдерін қ алыптастыру; дамытушылық: 3-4 амалмен ө рнек турінде есептер қ ұ растыру жә не шығ ару дағ дыларын бекіту. Тә рбиелік: оқ ушыларды ә дептілікке баулу Сабақ тың тү рі: аралас сабақ Сабақ тың кө рнекілігі: кесте Сабақ тың барысы: Ұ йымдастыру кезең і Оқ ушылардың назарын сабақ қ а аудару Ү й тапсырмасы ауызша орындалады Кө ркем жазу: 121 122 122 121 Ар. д: 31*3 99: 4 120*2 22*5 12: 3 333: 1 Жаң а сабақ Кестемен жұ мыс 165*3=495 495: 3=165
№ 2 Бағ ан тү рінде орындау 144*3=432 789: 3=263 168*4=672 261*3=783 964: 4=241 223*4=892 145*2=290 356: 2=178 243*3=729 204*3=612 460: 2=230 420*2=840
№ 4 Р=340см Ш: 340-(150-70)=260(см) 1-қ – 150см Ж: 2-қ – 80см; 3-қ – 260см 2-қ -?; 70см қ ысқ а 3-қ -?
№ 5 357*2+65: 5=727 100-78+310=332 604+7*11=681 354: 3+29=147
№ 6 245: 5=49*7=343 504: 2=252 252+343=595
№ 7 8*5*3=120(куб/м) S=2*2=4(кв/м)- терезе 4+2=6(кв/м) S=2*1=2(кв/м)- есік S=8*3=24(кв/м) 24-6=18(кв/м) S=3*5=15(кв/м)
№ 8 Логикалық тапсырма. Сабақ ты қ орыту: Бағ алау: Ү йге тапсырма: № 3; № 5(ә) (143-бет)
Математика Сабақ тың тақ ырыбы: Пысық тау. Сабақ тың мақ саты: білімділік: разрядтан екі рет ө ту арқ ылы кө бейту жө не бө лудің жазбаша тә сілдері туралы білімдерін қ алыптастыру; дамытушылық: 3-4 амалмен ө рнек турінде есептер қ ұ растыру жә не шығ ару дағ дыларын бекіту. Тә рбиелік: оқ ушыларды ә дептілікке баулу Сабақ тың тү рі: аралыс сабақ Сабақ тың барысы Ұ йымдастыру кезең і Оқ ушылардың назарын сабақ қ а аудару Ү й тапсырмасы ауызша тексеріледі Кө ркем жазу: 124 125 125 124
Ар.д: 35*2=70 80: 4=20 200: 100=2 300*5=1500 1000: 10=100 900: 3=300 Ө ткенді қ айталау Оқ улық пен жұ мыс № 1 Ауызша орындалады 5*19=95 4*29=116 16*19=304 9*49=441 5*20=100 4*30=120 16*20=320 9*50=450 100-95=5 120-4=116 320-304=16 450-441=9
№ 2 324*3=972 786: 2=393 252: 7=36 528: 4=132 531: 9=59 155*5=775 189*4=756 688: 4=172 575: 5=115 805: 5=161
№ 3(а) Барлығ ы – 365 (л) Ш: 365: 5=73 73-24=49 Қ ұ йылды – 5 (л. б) Ж: 49 бидон Сатылды – 24 (бидон) Қ алды -? (бидон) Ә) Ә келінді – 85 (л) Ш: 85: 5=17 85-17=68 Сатылды –?, 5/1 Ж: 68 литр Қ алды -? (л)
№ 4 321см *3=963см 865см: 5=173см 79 м*5=395 м 97 кг*4=388 кг 984г: 4=246 г 361 л*2=722 л
№ 5 Ауызша орындалады № 7 - 8 Логикалық тапсырма ауызша орындалады Сабақ ты қ орыту: Бағ алау: Ү йге тапсырма: № 6 (146-бет)
Математика Сабақ тың тақ ырыбы: Есептер шығ ару. Сабақ тың мақ саты: білімділік: есептердің ө тілген тү рлерін шығ ару дағ дыларын бекіту; дағ дыландыру: есептеу дағ дыларын жетілдіру. Тә рбиелік: оқ ушыларды ә дептілікке баулу Сабақ тың тү рі: аралыс сабақ
Сабақ тың барысы Ұ йымдастыру кезең і Оқ ушылардың назарын сабақ қ а аудару Ү й тапсырмасы ауызша тексеріледі Кө ркем жазу: 126 127 127 126
Ар.д: 55*2=110 999: 3=333 17*3=51 18*20=360 909: 1=909 80*10=800 41*3=123 990: 9=110 25*0=0 38*2=76 210: 10=21 47*1=47 Жаң а сабақ № 2(а) 1000-606=394 91+378=469 45*3=135 195: 3=65 132+43=175 13+909=922 141*3=423 942: 2=471 397+499=896 906-46=860 97*4=388 640: 2=320 Ә) (1000-906)+45*3=229 834: 2-107*2=203 14+182*4-146=596 (1000-100): 4+159=384
№ 3(а) 3 орам – 80 м? м Ш: 3*80+4*75=540 4 орам – 75 м Ж: 540 метр Ә) 75*4-80*3 ө рнегі бойынша ө рнек қ ұ растыру
№ 4(а) 1 кг = 1000 г 120*3=360 г 1000-360=640 г Ә) 12*5=60 дм Б) 1сағ 5 мин = 65 мин 65мин – 20= 45 мин В) 120-12*6=48 л Г) А *2 + а
№ 6 Ө здігінен жұ мыс
№ 7(а) 1 м =100 см 100: 2=50 50*5=250 Ә) 90 см = 900 мм 900: 15=60
№ 8 Логикалық тапсырма Сабақ ты қ орыту: Бағ алау: Ү йге тапсырма: № 5 (147-бет)
Математика Сабақ тың тақ ырыбы: Есептер шығ ару. Сабақ тың мақ саты: білімділік: есептердің ө тілген тү рлерін шығ ару дағ дыларын бекіту; дағ дыландыру: есептеу дағ дыларын жетілдіру. Тә рбиелік: оқ ушыларды ә дептілікке баулу Сабақ тың тү рі: аралыс сабақ Сабақ тың барысы Ұ йымдастыру кезең і Оқ ушылардың назарын сабақ қ а аудару Ү й тапсырмасы ауызша тексеріледі Кө ркем жазу: 128 129 129 128 Ар.д: 920-800=120 920-320=600 156+16=172 156+40=196 105+205=310 205+15=220 370-150=220 370-220=150 Жаң а сабақ № 2 Ө здігінен жұ мыс № 3 (а) 1 ү стелге – 6 оқ ушы Ш: 24: 6=4 30: 6=5 24 оқ ушы -? ү стел Ж: 4 жә не 5 ү стел 30 оқ ушы -? ү стел Ә) Кү ріш 3кг – 34 қ? арт Ш: 3*34-2*36=30(кг) Қ арақ ұ мық 2кг – 36 қ? кг арт ә кел Ж: кү ріш арт, 30кг арт Б) Алды – 12кг – 4 рет Ш: 12*4=48 19+48=67 Қ алды – 19 кг Ж: 67 кг Болды -? кг
№ 4 (а) Болды – 500тг Ш: 500-х=410 Алды - х х=500-410 Қ алды – 410тг х=90 Ж: алды 90 тг Ә) Бө ліп салды – 540 кг Ш: х*60=540 Ә р қ апта – 60 кг х=540: 60 Барлығ ы -? х=9
№ 5 602+65=667 900-760=140 142*5=710 235: 5=47 300-67=233 45+138=183 236*3=708 246: 6=41 23+945=968 701-98=603 217*4=868 427: 7=61
№ 7 (а) 3*6=18 14*3=42 20*3=60 Ә) 3*5=15 10*3=30 15*3=45 Б) 3*8=24 3*4=12 12*3=36 В) 8*3=24 9*3=18
№ 8 Логикалық тапсырма Сабақ ты қ орыту: Бағ алау: Ү йге тапсырма: № 6 (150-бет)
|