Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття 5






тема. овоЧі і ФрУКти

програмовий зміст: конкретизувати та узагальнювати уявлення дітей про овочі і фрукти (їх вживають у їжу, спеціально вирощують, овочі ростуть на го- роді, у полі, фрукти — в саду); закріплювати знання назв і характерних ознак

6–8 найбільш поширених видів овочів, 4–5 видів плодово-ягідних культур; під- вести до розуміння, що одержання урожаю потребує праці багатьох людей.

попередня робота: екскурсія на город.

 

Хід заняття

В и х о в а т е л ь. До нас забігло маленьке зайченятко. йому набридло усього боятися, і ось воно завітало до діток. Але в гості завжди йдуть із по- дарунками і зайчик назбирав у саду фруктів, склав їх до кошика і приніс ма- лятам. (Ставить кошик на стіл.)

В и х о в а т е л ь. Діти, давайте заглянемо в кошик і подивимося, що там є. (Яблука, сливи, груші, вишні.)

— Де це ти, зайчику, зібрав такий добрий урожай? (У саду.)

— А де ми з вами вчора були, діти? (На городі: виставляє кошик з овоча- ми, ставить поряд із другим кошиком.)

Запитання від Зайчика

— Що восени дозріває на городі?

— Які знаряддя використовують для збирання врожаю?

— Що роблять із городиною?

— Куди складають огірки, помідори?

— Що з ними робитимуть?

— Як працюють дорослі на городі?

В и х о в а т е л ь. Дуже сподобалася зайчикові ваша розповідь про пра- цю на городі. І він так розвеселився, що почав стрибати і перекинув коши- ки. Овочі і фрукти розсипалися і всі змішалися. Давайте їх розберемо. (Кла- сифікація овочів і фруктів.)

Фізкультхвилинка «зайченятко»

В нашого зайчати

Довгі ноженята,

Довгі вушка, довгі лапки, Милі оченятка.

Зайчик прокидається, Під кущем ховається, Звідти виглядає

І малят шукає.

Ось поскочу, пострибаю, З дітворою я пограю.

Діти за ходом тексту відтворюють рухи.


 

В и х о в а т е л ь. А що можна приготувати з фруктів? Овочів?

Давайте на хвилинку перетворимося на маленьких кухарів і зваримо борщ.

Дидактична гра «зваримо борщ»

Діти «перетворюються» на маленьких кухарів і складають у горщик овочі, що є необхідними для приготування борщу.

В и х о в а т е л ь. Зайчику, ану спробуй відгадати, з яких овочів діти зварили борщ.

• Сорок сорочок,

Сорок торочок

Вона одягає —

Не застібає. (Капуста.)

• І печуть мене, і варять, і їдять, і хвалять. (Картопля.)

• Сидить дівчина в коморі, а коса її надворі. (Морква.)

В и х о в а т е л ь. А тепер Зайчик хоче пограти з вами в гру. Він буде на- зивати страву, а ви будете добирати до неї продукти.

Дякуємо тобі, зайчику, за те, що ти завітав до нас. А тепер сідай поруч із дітками і пригощайся.

Дидактична гра «Упізнай на смак»

Дітям із заплющеними очима пропонується вгадати на смак запропо- новані овочі.

підсумок

В и х о в а т е л ь. Ось і згадали ми всі овочі і фрукти, що потрібні лю- дині для здоров’я. Діти, не забувайте їх вживати щодня.

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.