Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття 43






тема. на ДопомогУ весні

програмовий зміст: удосконалювати уміння добирати епітети, правиль- но вживати іменники на позначення квітів, іменники у формі родового від- мінка; формувати уміння складати невеликі описові розповіді, розповідати невеликі вірші, слухати звуки навколишнього середовища (спів пташок) та імітувати їх; продовжувати навчати помічати явища, які відбуваються в при-


 

роді навесні і називати їх; розвивати зв’язне мовлення, спостережливість, уяву; виховувати любов до природи, бажання робити добро.

Словник: збагачувати словник дітей назвами квітів: пролісок, дзвіночок, кульбаба, підсніжник; активізувати вживання прикметників: тепле, лагідне, яскраве, весняне, блискуче, ніжне, ласкаве, м’яка, зелена, маленька.

матеріал: пташки та сонечко (площинне зображення), лист шапочки квітів, магнітофонний запис співу птахів, макети дерев, тканина для іміта- ції трави.

 

Хід заняття

В и х о в а т е л ь. Діти, хтось стукає до нас у віконечко. Хто це? (Пташка.)

— А як вона називається? (Голуб.)

— Подивіться, що це у нього? (Лист.)

— Давайте прочитаємо.

«Добрий день, діти!

Мене вкрала зла чарівниця і зачинила у замку. А природу зачарувала, щоб усе спало і не прокидалося. Допоможіть мені. Її чари розвіються, якщо ви правильно виконаєте завдання.


 

— Якщо все в природі спатиме, що буде?

— Допоможемо весні, діти? Щось темно стало. Що трапилося?

— Чого немає на небі? (Сонця.)

— Воно, мабуть, теж спить. Розбудіть його. Розкажіть віршик.

Ді т и


Весна».


Сонце, сонечко, дружок! Подивись: сумний лісок. То, щоб стало веселіше, Грій частіше і тепліше.

В и х о в а т е л ь. А ось і сонечко. (Виставляється площинне сонечко.)

— Діти, давайте скажемо, яке воно? (Тепле, лагідне, яскраве.)

— Прокинулося сонечко, пригріло землю і що з’явилося? (Трава.)

— Скажіть, яка вона зараз? (Зелена, м’яка, маленька.)

— Давайте розбудимо квіточки.

Ді т и

Квіти, квіти, прокидайтесь,

З ясним сонцем привітайтесь.

(Діти в шапочках квітів розповідають вірші, а інші називають, яка квітка.)

 

1- а д и т и н а

Я — пролісок синенький І перший навесні. Сказати вам раденький:

«Кінець, кінець зимі!»


 

2 - а д и т и н а

 

 

3 - я д и т и н а

 

4 - а д и т и н а


 

 

Розквітають у траві Сонечка маленькі — Це кульбабки золоті, Зірочки кругленькі.

 

У лісочку ми зростаєм, Дзвоном сонце зустрічаєм. Маєм гарні, сині очка, Називаємось дзвіночки.

 

 

Я — проліска родич близький, Тендітний і ніжний такий.

Та кольору неба не маю, А в білій сорочці гуляю.


Давайте пограємо з квітами в гру.

 

Дидактична гра «Чого не стало?»

В и х о в а т е л ь. Чуєте, діти, що це? (Пташки співають.)

(Звучить магнітофонний запис співу пташок.)

— Яких пташок ви почули? (Діти називають.)

— Як вони співають? (Весело, радісно.)

— Чому? (Настала весна.)

— Подивіться, яке дерево. Кого ви на ньому бачите? (Пташок.)

— Які пташки сидять на дереві? (Діти називають.)

— Як співає шпак? (Сві-ві-ві.)

— А яка є пташка найбільшою? (Ворона.)

— Як співає ворона? (Кар-кар.)

— Яка пташка з довгим хвостом і білими боками? (Сорока.)

— Як вона співає? (Скре-ке-ке.)

— А яка тут сама маленька пташка? (Синичка.)

— Як співає синичка? (Ців-ців.)

— Як гарно співали пташечки. Давайте тепер розкажемо пташечкам про них.

— Розкажіть про ту, яка вам найбільше сподобалась.

(2–3 дитини складають описові розповіді.)

— Кого ми ще не розбудили? (Дерево.) Д і т и

Деревце, прокидайся,

З ясним сонцем привітайся.

В и х о в а т е л ь. Які дерева ви бачите? (Діти називають: тополя, беріз- ка, липа.)


 

— Як вони змінилися навесні? (З’явилися листочки.)

— Подивіться, хто це йде до нас? (Весна.)

(Дорослий у костюмі Весни.)

В е с н а. Добрий день, діти! Д і т и. Добрий день, Весно!

В е с н а. Дякую вам, що допомогли мені позбавитися злих чар. Давай- те разом із вами заведемо хоровод.

(Діти з Весною водять хоровод «Подоляночка».)

В е с н а. А тепер мені час іти працювати. До побачення! Д і т и. До побачення!

підсумок

В и х о в а т е л ь. Діти, як ми допомогли сьогодні весні?

— А зараз весняне сонечко запрошує нас на прогулянку.

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.