Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок № 32. Мета: Продовжити формувати знання про пагін як вегетативний орган рослини, його будову і різноманітність; розглянути будову стебла як частину пагона;






Тема: Пагін: будова

Мета: Продовжити формувати знання про пагін як вегетативний орган рослини, його будову і різноманітність; розглянути будову стебла як частину пагона; ознайомитися з різними видами стебел і видозмінами пагона; виховувати зацікавленість до природи, інтерес до науки біології.

Обладнання і матеріали: живі рослини; таблиці: “Видозміни пагонів”, “Будова вегетативної і генеративної бруньки”; гербарні зразки трав’янистих рослин (кульбаба, подорожник, берізка польова, квасоля, горох, огірок, виноград, плющ); малюнки дерев (сосни, клена, секвої, евкаліпта, пальми ротангової, баобаба).

Базові поняття і терміни: пагін, брунька (вегетативна і генеративна), стебло, листки, вегетативні органи, типи стебел (прямостоячі, сланкі, виткі, чіпкі), вузли, міжвузля, бруньки.

Тип уроку: комбінований

 

Хід уроку

І. Організаційний етап

Привітання вчителя і учнів. Перевірка готовності до уроку. Перевірка присутніх.

ІІ. Актуалізація опорних знань

Експрес-тест (3-5 хв.)

1. Корінь, який розвивається із зародкового корінця насінини, називається: а) бічним; б)додатковим; в)головним; г) стрижневим.

2. Мичкувата коренева система характерна для: а)усіх дводольних рослин; б) більшості дводольних рослин; в)більшості дводольних та однодольних рослин; г)усіх однодольних рослин.

3. Під кореневим чохликом знаходиться: а) зона всмоктування; б)зона поділу; в)провідна зона; г) зона розтягування клітин.

4. Корінь характеризується: а) радіальною симетрією; б) наявністю редукованих листків; в) верхівковим ростом; г) здатністю до галуження.

5. Зону росту кореня утворюють; а) зона поділу та зона розтягування клітин; б)зона поділу та зона всмоктування; в) провідна зона; г)зона розтягування клітин.

6. У центральному циліндрі кореня розміщені: а) твірна тканина; б)основна тканина; в) провідна тканина; г) механічна тканина.

7. Ріст коренів уповільнюється при: а) перезволоженні грунту; б)ущільненні грунту; в)внесенні фосфорних добрив; г)скошуванні надземної частини рослин.

8. Грунтом називають: а) продукти вивітрювання гірських порід; б)придатний для життя рослин поверхневий шар земної кори; в) сукупність фізичних, хімічних та біологічних явищ, що зумовлюють зміни гірських порід; г) комплекс складних органічних сполук.

9. Гумус має велике значення в житті рослин, тому що: а) зумовлює виникнення ґрунтів; б)сприяє розкладанню органічних речовин; в)є джерелом поживних елементів; г)поліпшує властивості грунту.

10. Джерелом енергії для активного поглинання елементів мінерального живлення рослинами є процес: а) фотосинтезу; б)транспірації; в)дихання; г) дифузії.

11. До органічних добрив належать: а) аміачна селітра і фосфорне борошно; б)торф та азотобактерин; в)гній і пташиний послід; г)компост і сильвініт.

12. Прискорюють розвиток плодів та утворення репродуктивних органів: а)азотні добрива; б)фосфорні добрива; в)калійні добрива; г)бактеріальні добрива.

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Зачитування листа, який надійшов по почті.

Ми всі боїмося сильних вітрів, суховіїв, граду, злив, морозів, спеки, травоїдних тварин. Та найбільша загроза для нас – людина. Вона без потреби ламає гілки, обриває листки і квітки. Тоді весь наш організм гине, хіба що інколи корінь допомагає відродитися. Важко живеться нам і тоді, коли в повітрі з’являються отруйні речовини, які викидаються заводами та фабриками.

Бережіть нас, люди, бо ми – єдині живі організми, що зв’язують планету з космосом. Це довів ще у ХІХ ст.. К.Тімірязєв.

Евристична бесіда з проблемним запитанням:

- Про що йдеться у листі?

- Яким чином рослини зв’язують Землю з космосом?

 

ІV. Вивчення нового матеріалу

1.Пагін — осьовий надземний вегетативний орган

Пагін — один з основних органів вищих рослин, який складається зі стебла, листків і бруньок. На стеблі пагона є вузли та міжвузля. Вузол — місце, де листки та бруньки з’єднані зі стеблом. Кут між стеблом і листком називається пазухою листка. Брунька, яка там знаходиться, називається пазушною. Окрім пазушних бруньок, є ще верхівкові.






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.