Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Практичне заняття 4.1.






ХІД ЗАНЯТТЯ:

1. Привітання (2 хв)

2. Перевірка наявності студентів на занятті (3 хв)

3. Визначення теми практичного заняття та основних питань, які виносяться на його розгляд

(5 хв)

4. Заслуховування рефератів

1. Повноваження Всеукраїнської конференції працівників прокуратури.

2. Рада прокурорів України як орган прокурорського самоврядування. (20 хв)

5. Проведення модульного контрольного зрізу знань (45 хв)

6. Короткий підсумок опрацьованого матеріалу (2 хв)

7. Оголошення про закінчення заняття (3 хв)

ТЕМА № 5. Підтримання державного обвинувачення в суді

Навчальна мета: домогтися обізнаності студентів у теоретичних питаннях, що передбачаються програмою навчальної дисципліни, слугувати подальшому міцному засвоєнню знань щодо поняття підтримання державного обвинувачення як виду діяльності прокурора, участі прокурора у судовому слідстві, у судових дебатах, відмови прокурора від обвинувачення та її правових наслідків, участі прокурора у стадіях перевірки рішень суду, формуванню практичних умінь і навичок.

Виховна мета: сприяти формуванню наукового світогляду, моральних, естетичних та інших якостей особистості, вихованню колективу в дусі поваги до закону і необхідного суворого виконання його положень.

Розвивальна мета: розвивати інтелектуальні здібності, мовлення, пам'ять, увагу, уяву, мислення, спостережливість, активність, творчість, самостійність студентів, прищеплювати їм раціональні способи пізнавальної діяльності.

Навчальний час: 2 години

Навчальне обладнання, ТЗН: мультимедійний проектор, комп’ютер.

Наочні засоби: малюнки та схеми, мультимедійні презентації.

Міжпредметні та міждисциплінарні зв’язки:

Забезпечуючі дисципліни: конституційне право, теорія держави та права; судові та правоохоронні органи України; історія держави і права, історія вчень про державу і право.

Забезпечувані дисципліни: кримінальний процес, оперативно-розшукова діяльність, адміністративна діяльність, цивільний процес, господарський процес, кримінально-виконавче право.

Навчальні питання:

1. Поняття підтримання державного обвинувачення як виду діяльності прокурора.

2. Участь прокурора у судовому слідстві.

3. Участь прокурора у судових дебатах.

4. Відмова прокурора від обвинувачення та її правові наслідки.

5. Участь прокурора у стадіях щодо перевірки рішень суду, що вступили в законну силу.

Література:

1. Конституція України // Відомості Верховної Ради України. – 1996. – № 30. – Ст. 141.

2. Кримінальний процесуальний кодекс України, Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв`язку з прийняттям Кримінального процесуального кодексу України»: чинне законодавство з 19 листопада 2012 року: (офіц.текст). – К.: ПАЛИВОДА А.В., 2012. – 382 с.

3. Про прокуратуру: Закон України від 05.11.1991 р. № 1789-XII // Відомості Верховної Ради України. – 1991. – № 53. – Ст. 793.

4. Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань удосконалення діяльності прокуратури: Закон України від 18.09.2012р. №5288-ІV // Офіційний вісник України. – 2012. – № 73 – Ст. 2508

5. Жученко Д. Вплив прокурора на порушення судами законних прав та інтересів учасників судового розгляду // Вісник прокуратури. – 2001. – №2. – С. 78-80.

6. Про організацію підтримання державного обвинувачення в суді, підвищення якості та ефективності прокурорів у кримінальному судочинстві: Наказ Генерального Прокурора України від 30 жовтня 1998 р. // Прокуратура в Україні: Бюлетень законодавства і юридичної практики України. – 2000. – №4. – С. 224-232.

7. Закон України «Про прокуратуру»: Наук.-практ. коментар / Д.М Бакаев, Ю.М. Грошевий, В.В.Долежав та ін.: ІПК Ген. Прокуратури України. –X.: Рита. – 1993. –176 с.

8. Крючко Ю.І. Проблеми підтримання державного обвинувачення у справах про навмисні вбивства. – X., ТОВ " Пегас". – 2000. – 246 с.

9. Промова прокурора в судових дебатах: Навч.-метод. посіб. – К.: Ген. Прокуратура України, 1997. – 42 с.

10. Проект Закону України про прокуратуру (реєстр. № 3541), поданий Президентом України, прийнятий за основу Постановою Верховної Ради України від 8 листопада 2013 року № 682-VII.

 

ХІД ЗАНЯТТЯ:

1. Привітання (2 хв)

2. Перевірка наявності студентів на занятті (3 хв)

3. Визначення теми семінарського заняття та основних питань, які виносяться на його розгляд (5 хв)

4. Розгляд основних питань (20 хв)

1. Поняття підтримання державного обвинувачення як виду діяльності прокурора.

2. Участь прокурора у судовому слідстві.

3. Участь прокурора у судових дебатах.

4. Відмова прокурора від обвинувачення та її правові наслідки.

5. Участь прокурора у стадіях щодо перевірки рішень суду, що вступили в законну силу.

5. Опрацювання додаткових питань теми (реферати, доповіді):

1. Висновок прокурора під час підтримання державного обвинувачення в суді.

2. Фактичні обставини і юридичні підстави, що породжують обов’язок прокурора відмовитись від обвинувачення. (10 хв)

6. Завдання для самостійного вивчення

1. Охарактеризуйте правову основу функції підтримання прокурором державного обвинувачення в судах.

2. Які етапи і особливості діяльності прокурора у розгляді матеріалів кримінальних проваджень судом першої інстанції?

3. Якими процесуальними актами оперує прокурор, підтримуючи державне обвинувачення?

4. Що таке апеляційне провадження у кримінальному процесі? З якого часу і в зв’язку з чим кримінально-процесуальне законодавство доповнено інститутом апеляції?

5. З яких етапів складається діяльність прокурора, що реалізується його участю у розгляді матеріалів кримінальних проваджень апеляційним судом?

6. Які особливості підтримання прокурором державного обвинувачення під час касаційного провадження у кримінальному судочинстві?

7. Якими особливостями вирізняється діяльність прокурора, пов’язана із провадженням за нововиявленими обставинами?

(30 хв)

7. Короткий підсумок опрацьованого матеріалу (5 хв)

8. Оголошення отриманих оцінок (5 хв)

9. Оголошення про закінчення заняття.

ТЕМА № 6. Представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді

Навчальна мета: домогтися обізнаності студентів у теоретичних питаннях щодо поняття представництва прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді, змісту представництва прокуратурою інтересів громадянина або держави у розгляді судами цивільних, господарських справ, слугувати подальшому міцному засвоєнню знань, формуванню практичних умінь і навичок.

Виховна мета: сприяти формуванню наукового світогляду, моральних, естетичних та інших якостей особистості, вихованню колективу в дусі поваги до закону і необхідного суворого виконання його положень.

Розвивальна мета: розвивати інтелектуальні здібності, мовлення, пам'ять, увагу, уяву, мислення, спостережливість, активність, творчість, самостійність студентів, прищеплювати їм раціональні способи пізнавальної діяльності.

Навчальний час: 2 години

Навчальне обладнання, ТЗН: мультимедійний проектор, комп’ютер.

Наочні засоби: малюнки та схеми, мультимедійні презентації.

Міжпредметні та міждисциплінарні зв’язки:

Забезпечуючі дисципліни: конституційне право, теорія держави та права; судові та правоохоронні органи України; історія держави і права, історія вчень про державу і право.

Забезпечувані дисципліни: кримінальний процес, оперативно-розшукова діяльність, адміністративна діяльність, цивільний процес, господарський процес, кримінально-виконавче право.

Навчальні питання:

Семінарське заняття 6.1.

1. Поняття представництва прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді.

2. Представництво інтересів громадянина або держави у кримінальному судочинстві.

3. Зміст представництва прокуратурою інтересів громадянина або держави у розгляді судами цивільних справ.

4. Зміст представництва у розгляді судами господарських справ.

Література:

1. Кримінальний процесуальний кодекс України, Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв`язку з прийняттям Кримінального процесуального кодексу України»: чинне законодавство з 19 листопада 2012 року: (офіц.текст). – К.: ПАЛИВОДА А.В., 2012. – 382 с.

2. Про прокуратуру: Закон України від 05.11.1991 р. № 1789-XII // Відомості Верховної Ради України. – 1991. – № 53. – Ст. 793.

3. Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань удосконалення діяльності прокуратури: Закон України від 18.09.2012 р. №5288-ІV// Офіційний вісник України. – 2012. – №73 – Ст. 2508.

4. Про організацію діяльності органів прокуратури щодо захисту прав і свобод дітей: Наказ Генеральної Прокуратури України від 1.11.2012 року №16гн.

5. Мичко М.І. Функції та організаційний устрій прокуратури. – Донецьк, 2001. – 272 с.

6. Бородін І. Функціональні обов'язки прокуратури у сфері забезпечення прав людини і громадянина (загальний нагляд, представництво інтересів громадян) // Право України. – 2000. – №7. –С 46-48.

7. Прокурорський нагляд в Україні / Грошевий Ю.М., Зозулинський О.Б., Марочкін І.Е. та ін.; Нац. юрид. академія України: Підручник для вузів. – Донецьк, 1997. – 256 с.

8. Прокурорський нагляд в Україні: Курс лекцій для студентів ВНЗ. – Кол. автор: Нор В.Т., Бернський Я.О., Когутич І.І., Котик З.Д., Гузела М.В., Павлишин А.А., Анікіна Н.П., Писарчук С.І. // За ред. проф.. В.Т. Нора. – Львів: Тріада плюс, 2002. – 280 с.

9. Косюта Прокурорська система України в умовах демократичного суспільства: Монографія. – Одеса: Юридична література, 2002. – 376 с.

10. Проект Закону України про прокуратуру (реєстр. № 3541), поданий Президентом України, прийнятий за основу Постановою Верховної Ради України від 8 листопада 2013 року № 682-VII.

 

ХІД ЗАНЯТТЯ:

1. Привітання (2 хв)

2. Перевірка наявності студентів на занятті (3 хв)

3. Визначення теми семінарського заняття та основних питань, які виносяться на його розгляд (5 хв)

4. Розгляд основних питань (20 хв)

1. Поняття представництва прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді.

2. Представництво інтересів громадянина або держави у кримінальному судочинстві.

3. Зміст представництва прокуратурою інтересів громадянина або держави у розгляді судами цивільних справ.

4. Зміст представництва у розгляді судами господарських справ.

5. Опрацювання додаткових питань теми (реферати, доповіді):

1. Випадки, коли участь прокурора у розгляді судом цивільної справи є обов’язковою і не залежить від його нагляду.

2. Обов’язкова участь прокурора, коли розглядається його заява про визнання незаконним правового акта органу, рішення чи дії службової особи.

(10 хв)

6. Завдання для самостійного вивчення

1. Назвіть правову базу представництва прокуратурою інтересів громадянина і держави в суді.

2. Яка роль прокуратури в кримінальному судочинстві?

3. Яка роль прокуратури в цивільному і господарському судочинстві?

4. Які є етапи діяльності прокурора, що називається «представництво інтересів громадянина або держави у суді» у випадках його участі у розгляді цивільних справ?

5. Які етапи представництва прокурором інтересів держави і громадянина у випадках його участі в господарському суді?

6. Які форми представництва прокуратури у цивільному та господарському судочинстві?

7. В яких випадках прокурор зобов’язаний звернутись до суду із позовом або вступити у розглядувану судом справу?

8. Які особливості участі прокурора у провадженні в справах, що виникають у зв’язку з адміністративними правовідносинами, і в справах особливого провадження?

9. Якими правами наділений прокурор, котрий бере участь у розгляді цивільної справи судом першої інстанції? (30 хв)

7. Короткий підсумок опрацьованого матеріалу (5 хв)

8. Оголошення отриманих оцінок (5 хв)

9. Оголошення про закінчення заняття.

 

ТЕМА № 7. Процесуальний статус прокурора у кримінальному провадженні та особливості прокурорського нагляду під час досудового розслідування

Навчальна мета: домогтися обізнаності студентів у теоретичних питаннях щодо об`єкту, предмета, меж, специфіки прокурорського нагляду за додержанням і правильним застосуванням законів органами, які здійснюють оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство, слугувати подальшому міцному засвоєнню знань щодо засобів реагування на порушення законів у цій сфері, формуванню практичних умінь і навичок.

Виховна мета: сприяти формуванню наукового світогляду, моральних, естетичних та інших якостей особистості, вихованню колективу в дусі поваги до закону і необхідного суворого виконання його положень.

Розвивальна мета: розвивати інтелектуальні здібності, мовлення, пам'ять, увагу, уяву, мислення, спостережливість, активність, творчість, самостійність студентів, прищеплювати їм раціональні способи пізнавальної діяльності.

Навчальний час: 2 години

Навчальне обладнання, ТЗН: мультимедійний проектор, комп’ютер.

Наочні засоби: малюнки та схеми, мультимедійні презентації.

Міжпредметні та міждисциплінарні зв’язки:

Забезпечуючі дисципліни: конституційне право, теорія держави та права; судові та правоохоронні органи України; історія держави і права, історія вчень про державу і право.

Забезпечувані дисципліни: кримінальний процес, оперативно-розшукова діяльність, адміністративна діяльність, цивільний процес, господарський процес, кримінально-виконавче право.

Навчальні питання:

Семінарське заняття 7.1.

1. Статус та завдання прокурора у кримінальному провадженні.

2. Особливості прокурорського нагляду під час досудового розслідування.

3. Співвідношення прокурорського нагляду, судового та відомчого контролю за станом досудового розслідування.

Література:

1. Конституція України // Відомості Верховної Ради України. – 1996. – № 30. – Ст. 141.

2. Кримінальний процесуальний кодекс України, Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв`язку з прийняттям Кримінального процесуального кодексу України»: чинне законодавство з 19 листопада 2012 року: (офіц.текст). – К.: ПАЛИВОДА А.В., 2012. – 382 с.

3. Про прокуратуру: Закон України від 05.11.1991 р. № 1789-XII // Відомості Верховної Ради України. – 1991. – № 53. – Ст. 793.

4. Про оперативно-розшукову діяльність: Закон України №662 від 03.04.2003 р. // Відомості Верховної Ради України. – 2003. – № 27. – Ст.209.

5. Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю: Закон України // Відомості Верховної Ради України. – 1993. – № 35. – Ст. 358.

6. Закон України «Про прокуратуру»: Наук.-практ.коментар / Д.М Бакаєв, Ю.М. Грошевий, В.В.Долежав та ін.: ІПК Ген. Прокуратури України. – Х.: Рита. – 1993. –176 с.

7. Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань удосконалення діяльності прокуратури: Закон України від 18.09.2012р. №5288-ІV // Офіційний вісник України. – 2012. – №73 – Ст. 2508

8. Про організацію роботи з питань статистики, ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань та нагляду за обліком кримінальних правопорушень: Наказ Генеральної прокуратури України від 25.09.2012 року №15 гн.

9. Про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань: Положення ГПУ, затверджене Наказом ГПУ від 17.08.2012 «Про Єдиний реєстр досудових розслідувань» №69.

10. Про організацію прокурорського нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність: Наказ Генеральної прокуратури України від 03.12.2012 року №4/2 гн.

11. Про організацію діяльності прокурорів у кримінальному провадженні: Наказ Генеральної прокуратури України від 19.12.2012 року №4 гн.

12. Проект Закону України про прокуратуру (реєстр. № 3541), поданий Президентом України, прийнятий за основу Постановою Верховної Ради України від 8 листопада 2013 року № 682-VII.

 

ХІД ЗАНЯТТЯ:

1. Привітання (2 хв)

2. Перевірка наявності студентів на занятті (3 хв)

3. Визначення теми семінарського заняття та основних питань, які виносяться на його розгляд (5 хв)






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.