Главная страница Случайная страница Разделы сайта АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Математика. Сабақтың тақырыбы:Пысықтау
Сабақ тың тақ ырыбы: Пысық тау Сабақ тың мақ саты: білімділік: оқ ушылардың разрядтан екі рет ө ту арқ ылы кө бейту жө не бө лудің жазбаша тә сілдері туралы білімдерін қ алыптастыру; дамытушылық: оқ ушылардың ү ш-тө рт амалмен ө рнек тү рінде есептер қ ұ растыру жә не шығ ару дағ дыларын бекіту. тә рбиелік: оқ ушыларды ә дептілікке баулу Сабақ тың тү рі: аралыс сабақ
Сабақ тың барысы Ұ йымдастыру кезең і Оқ ушылардың назарын сабақ қ а аудару Ү й тапсырмасы ауызша тексеріледі
Кө ркем жазу: 136 137 137 136
Ар.д: 34*2=68 68: 4=17 25*4=100 96: 4=24 18*4=72 65: 5=13 Жаң а сабақ № 2
№ 3 1000-225: 5-36*4=811 900-147*3+199=658 579+129*3-287=679 1000-(200+169)*2=938
№ 4 Ө здігінен жұ мыс № 6 Х-96=125*4 у*2=450+372 Х-96=500 у*2=822 Х=500+96 у=822: 2 Х=596 у=411 596-96=125*4 411*2=450+372
У*90=1000-730 х: 7=810: 9 У*90=270 х: 7=90 У=270: 90 х=90*7 У=3 х=630 3*90=1000-730 630: 7=810: 9
№ 7 4*5=20 20*3=60 л Сабақ ты қ орыту: Бағ алау: Ү йге тапсырма: № 5 (161-бет) Математика Сабақ тың тақ ырыбы: Пысық тау Сабақ тың мақ саты: білімділік: оқ ушылардың разрядтан екі рет ө ту арқ ылы кө бейту жө не бө лудің жазбаша тә сілдері туралы білімдерін қ алыптастыру; дамытушылық: оқ ушылардың ү ш-тө рт амалмен ө рнек тү рінде есептер қ ұ растыру жә не шығ ару дағ дыларын бекіту. тә рбиелік: оқ ушыларды ә дептілікке баулу Сабақ тың тү рі: аралыс сабақ
Сабақ тың барысы Ұ йымдастыру кезең і Оқ ушылардың назарын сабақ қ а аудару Ү й тапсырмасы ауызша тексеріледі
Кө ркем жазу: 138 139 139 138
Ар.д: 8*29=232 5*39=195 5*20=100 100: 4=25 7*19=133 7*20=140 140: 2=70 6*49=294 6*50=300 300: 5=60 Жаң а сабақ № 2. А) ә) 150*2+63=363 50*20-450: 5=910 963: 3+125=446 90+410-7*30=290 440*2+10*3=910 560-120*3=200 400: 20+80*10=820 600-12*10=480
№ 3.(а) Барлығ ы – 54(м) Ш: 54-(30+21)=3(м) Қ ызыл – 30(м) Ж: кө к тү сті мата 3 метр Сары – 21(м) Кө к -? (м) Ә) ө здігінен жұ мыс
№ 4. 900-783=117 234*3=702 277*3=831 539+295=834 98*9=882 520: 5=104 701-568=133 996: 2=498 600: 4=150 677+69=746 408: 3=136 732: 6=122 1000-53=947 140*2=280 840: 4=210
№ 5. 50-15: 5> (50-15): 5 42+12: 4> (4*2+12): 4 24: 4+1*2< (24: 4+1)*2 13*2-24: 4> 13*2-28: 4
№ 7. 2 2222 2см 4см 8 см № 8. Логикалық тапсырма. Сабақ ты қ орыту: Бағ алау: Ү йге тапсырма: № 6 (163-бет) Математика Сабақ тың тақ ырыбы: Есептер шығ ару Сабақ тың мақ саты: білімділік: оқ ушылардың разрядтан екі рет ө ту арқ ылы кө бейту жө не бө лудің жазбаша тә сілдері туралы білімдерін қ алыптастыру; дамытушылық: оқ ушылардың ү ш-тө рт амалмен ө рнек тү рінде есептер қ ұ растыру жә не шығ ару дағ дыларын бекіту. тә рбиелік: оқ ушыларды ә дептілікке баулу Сабақ тың тү рі: аралыс сабақ
Сабақ тың барысы Ұ йымдастыру кезең і Оқ ушылардың назарын сабақ қ а аудару Ү й тапсырмасын тексеру Ү й тапсырмасы № 6 (163-бет) ауызша тексеріледі
Кө ркем жазу: 140 141 141 140 Ө ткенді қ айталау Ар.д: 620-120=500 620-320=300 860-160=800 860+400=1260 905-505=400 800+215=1015 780-180=600 200+780=980 Жаң а сабақ № 1. Ауызша орындалады № 2. Берілген ө рнектерге байланысты есептер қ ұ ру: (а) Болкнот – 98 тг? тг Ш: 98+135=233(тг) Папка – 135 тг Ж: барлығ ы 233 тг Ә) Болкнот – 98 тг – 3? Ш: (98+135)*3=699(тг) Папка – 135 тг - 3 Ж: барлығ ы 699 тг. Б) Болкнот – 98 тг Ш: 135-98=37(тг) Папка – 135 тг -? тг арт Ж: 37 тг артык. В) Папка – 135 тг – 2 дана -? тг Ш: 135*2=270(тг) Ж: 270 тг. Г) Блокнот – 98 тг – 6дана -? тг Ш: 98*6=588(тг) Ж: 588 тг.
Д) Блокнот – 98тг – 4дана? Ш: 98*4+135*2=662(тг) Папка – 135тг – 2дана Ж: 662 тг.
№ 3. (1000-225): 5-76: 19=151 900-(123+199): 2=739 1000-329*3+287=300 3*(1000-956)+69=201 269*2-(864-435)=109 87: 29*(542-307)=238 104*3+92: 23=316 (700-82): 6*4=412
(1000-775): (85: 17)=45 72: 18*(732-539)=772 92: 23*(102+25)=508 846: (93: 31)=282
№ 4. А) 65*4-195=65(л) Ә) 5*d+b*6
№ 5.а) Қ ызанақ - 135 Ш: х*3=135 Қ ияр -?; 3 есе арт х=135: 3 Х=45 Ж: 45 тү п қ ияр
ә) Қ ияр -?? Ш: х+135=135*3 Қ ызанақ – 135; 3есе арт х+135=405 Х=405-135 Х=270 Ж: барлығ ы 270 тү п кө шет. № 7. 4*2=8(см) 2*3=6(см) 8*5=40(мм) 15*2=30(мм) Сабақ ты қ орыту: Бағ алау: Ү йге тапсырма: № 6 (164-бет)
|