Главная страница Случайная страница Разделы сайта АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
Математика 3 страница
Екі сызық пен шектелген жазық тық тың бір бө лігі. (Бұ рыш.) Белгілі нү ктеден бастау алатын тү зу сызық тың бө лігі. (Сә уле.) Жазық тық тағ ы бейнесі дө ң гелек болатын кө лемді фигура. (Шар.)
Жаң а сабақ: № 1 428+254=682 378+441=819 685+147=832 345+235=580 658+174=832 217+544=761 726+96=822 743+172=915
№ 2 Тү сіндіру № 3 21: 7=3 Р=(7+3)*2=20(м)
№ 4 А=Р: 2-б 20: 2-6=4
№ 5 2тә у.> 47сағ. 3сағ > 120мин 4ц 5кг > 45кг 5ғ. 42ж > 54ж 6мин > 300с 20кг< 2ц 8ц 20кг = 820кг 9ц = 900кг 1ж. 3кү н < 381кү н
№ 6 540: 6 = 90 450: 90 = 5
№ 6 1кг = 1000г 5кг – 2кг = 3кг 1000: 5 = 200г Сабақ ты бекіту:
Бағ алау: Ү йге тапсырма: № 5 (11-бет) 83.Математика Сабақ тың тақ ырыбы: Пысық тау Сабақ тың мақ саты: білімділік:: қ осындыны санғ а кө бейту тә сілдері туралы білімдерін қ алыптастыру; тіктө ртбұ рыштың периметрін есептеудің жаң а тә сілдерімен таныстыру; тиімді тә сілмен есептеуге ү йрету. Дамытушылы қ: тіктө ртбұ рыштың периметрін есептеу дағ дыларын жетілдіру; тиімді тә сілмен есептеуге ү йрету. тә рбиелік: оқ ушыларды ұ қ ыптылық қ а баулу Сабақ тың ә діс-тә сілдері: сұ рақ -жауап, тү сіндіру Сабақ тың кө рнекілігі: кесте Сабақ тың барысы: Ұ йымдастыру кезең і Оқ ушылардың назарын сабақ қ а аудару Ү й тапсырмасы ауызша тексеріледі Кө ркем жазу: 7 8 8 7 Ар.д: 1. Берілгендердің қ айсысы дұ рыс? 1) Тіктө ртбұ рыштың ауданы - барлық қ абырғ аларының қ осындысы. 2) Тіктө ртбұ рыштың периметрі - ауданның ө зіне сыйдыратын бірліктер саны. 3) Шаршының периметрін табу ү шін оның қ абырғ асын 4 есе арттыру керек. 2. Ө лшем бірлігінің «артығ ын» кө рсет. 1) 1 см²; 2) 1 км; 3) 1 м². 3. Пішіні тіктө ртбұ рыш болып келген бақ шаның ауданы 24 м². Бақ шаның ені 3 м. Ұ зындығ ы неге тең? 1)8м; 2)6м; 3)19м. 4. Жер телімінің ені 8 м жә не ол ұ зындығ ынан 4 есе кем. Жердің ауданы нешеге тең? 1) 16 м²; 2) 256 м²; 3) 32 м². 5. Ұ зындығ ы 32 см сымнан қ абырғ асы 8 см болатын шаршы жасауғ а бола ма? 1)иә; 2)жоқ. 6. Шаршының ауданы 36 дм² -ге тең. Бұ л шаршының қ абырғ асы нешеге тең? 1) 16 дм; 2) 8 дм; 3) 6 дм. 7. Шаршының периметрі 40 см. Оның қ абырғ асының ұ зындығ ы нешеге тең? 1) 9 см; 2) 6 см; 3) 10 см. Жаң а сабақ Оқ улық пен жұ мыс № 1Ауызша № 2 (60 + 30) * 5 = 90 * 5 = 60 * 5 + 30 * 5 = 450 (30 + 20) * 4 = 50 * 4 = 30 * 4 + 20 * 4 = 200 (2 + 4) * 70 = 6 * 70 = 2 * 70 + 4 * 70 = 420 (5 + 4) * 30 = 9 * 30 = 5 * 30 + 4 * 30 = 270 (20 + 50) * 6 = 70 * 6 = 20 * 6 + 50 * 6 = 420 (60 + 30) * 3 = 90 * 3 = 60 * 3 + 30 * 3 = 270 (80 + 10) *8 = 90 * 8 = 80 * 8 + 10 * 8 = 720 (50 + 3) * 10 = 53 * 10 = 50 * 10 + 3 * 10 = 530
№ 3 Р = (4+2)*2=6*2=4*2+2*2=12(см) Р = (5+2)*2=7*2=5*2+2*2=14(см) Р = (6+2)*2=8*2=6*2+2*2=16(см) Р = (10+2)*2=12*2=10*2+2*2=24(см) Р = (8+2)*2=10*2=8*2+2*2=20(см)
№ 4 А) Ү лкен ав. – 8 Ш: 8 * 10 = 80 80 – 8 = 72 Шағ ын ав. -? 10есе арт? арт Ж: 72 арт.
Ә) кері есеп қ ұ ру
№ 5 Ауызша № 7 3/1; 4/1; 5/1; 6/1; 8/1; 4/1
№8 ауызша логикалық тапсырма Сабақ ты бекіту - Ауданын қ алай есептейміз? Периметрін қ алай есептейміз? Р = а + b + а +b = а + а + b + b = а • 2 + b • 2 = {а + b)•2 Ә ріптердің кө мегімен тіктө ртбұ рыштың ауданы мен периметрін табу формуласын жазың дар. Р = (а + b) • 2, S = а • b - Қ ұ рметті зерттеушілер, кестенің кө мегімен тіктө ртбұ рыштың периметрі мен ауданын, ұ зындығ ы мен енін есептең дер.
Бағ алау Ү йге тапсырма: № 6 (13-бет) 85.математика. Сабақ тың тақ ырыбы: Есептерді ә ртү рлі тә сілмен шығ ару Сабақ тың мақ саты: білімділік: есепті ә ртурлі тә сілдермен шығ ару дағ дыларын қ алыптастыру; дамытушылық: ү ш таң балы сандармен жазбаша есептеуге қ атысты білімдерін бекіту. Тә рбиелік: оқ ушыларды ұ қ ыптылық қ а баулу Сабақ тың ә діс-тә сілдері: сұ рақ – жауап Сабақ тың кө рнекілігі: кесте Сабақ тың барысы Ұ йымдастыру кезең і. Оқ ушылардың назарын сабақ қ а аудару Ү й тапсырмасы ауызша тексеріледі Кө ркем жазу: 7 8 8 7 Ар.д: 400 • 2, 300: 3, 600: 2, 100 • 5, 400: 2, 900: 9, 600: 100 Жаң а сабақ ты тү сіндіру. Оқ улық пен жұ мыс № 1 Ауызша
№ 2 5*(20 + 30) = 5 * 50 = 5 * 20 + 5 * 30 =250 3*(70 + 20) = 3 * 90 = 3 * 70 + 3 * 20 = 270 70*(5 + 4) = 70 * 9 = 70 * 5 + 70 * 4 = 630 (70+10) * 3 = 80 * 3 = 70 * 3 + 10 * 3 = 240 (20 + 10) * 6 = 30 * 6 = 20 * 6 + 10 * 6 = 180 4*(40 + 30) = 4 * 70 = 4 * 40 + 4 * 30 = 280 (90 + 10) * 8 = 100 * 8 = 90 * 8 + 10 * 8 = 800 100*(5 + 3) = 100 * 8 = 100 * 5 + 3 * 100 = 800
№ 3 (а) тапсырманы балалар мұ ғ алімнің жетекшілігімен тү рлі тә сілдермен жоспар бойынша шығ арады: 1) Барлығ ы неше шырша отырғ ызылды? 2) Бір мектепте барлығ ы неше шырша жә не қ айың отырғ ызылды? Мектептерде барлығ ы неше ағ аш отырғ ызылды? (5 + 4) * 30 =9 * 30 = 5 * 30 + 4 * 30 = 270
Ә) (5+10)*10=15*10=5*10+10*10=150 Б) (20+30)*9=50*9=20*9+30*9=450
№ 4 Ө здігінен жұ мыс
№ 5 446+254=700 272+326=598 417+89=506 998-652=346 702-635=67 800-345=455 861-456=405 300-291=9 701-62=639
№ 6-8 логикалық тапсырма
Бағ алау: Ү й жұ мысы: №7 тапсырма.
86. Математика. Сабақ тың тақ ырыбы: Есептерді ә ртү рлі тә сілмен шығ ару. Сабақ тың мақ саты: білімділігі: есептерді ә ртү рлі тә сілмен шығ ару дағ дыларын қ алыптастыру; дамытушылық: ү ш таң балы сандармен жазбаша есептеу дағ дыларын пысық тау. Тә рбиелік: оқ ушыларды ұ қ ыптылық қ а баулу Сабақ тың ә діс-тә сілдері: сұ рақ – жауап Сабақ тың кө рнекілігі: кесте
Сабақ тың барысы Ұ йымдастыру кезең і Оқ ушылардың назарын сабақ қ а аудару Ү й тапсырмасы аузша тексеріледі Кө ркем жазу: 8 9 9 8
Ар.д: Ұ ЗЫНДЫҒ Ы ЕНІ ПЕРИМЕТРІ АУДАНЫ 20 см 5 см 50 см 100 см² 40 см? см? см 80см² а см? см (а +?) • 2 а • b см² Х м у м?? см²
Жаң а сабақ: Оқ улық пен жұ мыс № 1Аузша
№ 2 (6+2)*30=240 (60+30)*5=450 (100+100)*4=800 (3+4)*20=140 (70+20)*9=810 (200+300)*2=1000
№ 3 А) Қ ызыл ш – 10-2(қ) Ш: (3+2)*10=5*10=3*10+2*10=50 Кө к ш – 10 – 3(қ)? Ж: 50 шамтізбе Ә) Бутерб. – 6-10(т) Ш: (6+4)*10=10*10=6*10+4*10=100 Самса – 4 – 10(т)? Ж: 100 тарелка
№ 4 456+235=691 400-312=88 456+399=855 505-65=440
№ 5 Р=(6+2)*2=16(см) S=6*2=12(кв/см) Р=(4+2)*2=12(см) S=4*2=8(кв/см) Р=4*4=16(см) S=4*4=16(см)
№ 6 А)3*10=30 4*100=400 ә) 40*2=80 200*2=400 10*3=30 100*4=400 2*40=80 2*200=400 30: 3=10 400: 4=100 80: 2=40 400: 2=200 30: 10=3 400: 100=4 80: 40=2 400: 200=2
№ 7 5*5+16=41 3*3+10=90 3*3+9*9=90 10*10+52=152 9*9-6*6=45 3*3+4*4=25
№ 8 Логикалық тапсырма
Бағ алау: Ү йге тапсырма: №4(3-4бағ) №7(3-бағ) (17-18-бет)
87.Математика. Сабақ тың тақ ырыбы: Пысық тау. Сабақ тың мақ саты: білімділігі: есептерді ә ртү рлі тә сілмен шығ ару дағ дыларын қ алыптастыру; дамытушылық: ү ш таң балы сандармен жазбаша есептеу дағ дыларын пысық тау. Тә рбиелік: оқ ушыларды ұ қ ыптылық қ а баулу Сабақ тың ә діс-тә сілдері: сұ рақ – жауап Сабақ тың кө рнекілігі: кесте
Сабақ тың барысы Ұ йымдастыру кезең і Оқ ушылардың назарын сабақ қ а аудару Ү й тапсырмасы аузша тексеріледі
Кө ркем жазу: 10 11 11 10 Ар.д: 1. Болды 1000тг. Сен 80 тг-ден 4 йогурт сатып алдың. Сағ ан қ анша ақ ша қ айтарады? 2. Болды 800тг, 90тг-ден 3 шоколад сатып алдың. Сенде қ анша қ алады? 3. Болды 700тг. 60тг-ден 5тә тті алдың, сенде қ анша қ алады? 4. Тіктө ртбұ рыштың ұ зындығ ы 7м, периметрі 20м. Фигураның ауданын тап. 5. Тіктө ртбұ рыштың ені 4 см, ауданы 28кв/см. Фигураның периметрін тап
Жаң а сабақ Оқ улық пен жұ мыс № 2 (6+4)*30=300 (60+40)*5=500 (90+10)*7=700 (8+2)*50=500 (70+30)*8=800 (20+30)*5=250 4*(30+20)=200 20*(8+2)=200 20*(10+40)=2000
№ 4 Бала – 10 Ш: (10+20)*9=270 Ересек а. – 20 9топ? адам Ж: 270 адам Ә) Ақ нан – 50 – 1апта? Ш: 50*7=350 20*7=140 Қ ара нан – 20 – 1 апта? Ж: ақ нан 350, қ ара нан 140
№ 5 320: 4 = 400: 5 120+203 > 900: 3 900-650 > 450-350 100*3> 40*3
№ 6 658+174=832 1000-65=935 217+361=578 456-321=135
Сабақ ты бекіту № 7 ауызша орындалады
Бағ алау Ү йге тапсырма: № 3 (19-бет) 88. Математика. Сабақ тың тақ ырыбы: 36 • 2, 360 • 2, 36 • 20 тү ріндегі кө бейту Сабақ тың мақ саты: білімділік: кө бейтудің кө рсетілген тү рін орындау тә сілдерін қ алыптастыру; дамытушылық: тең деуді шешу дағ дыларын пысық тау. Тә рбиелік: оқ ушыларды ұ қ ыптылық қ а баулу Сабақ тың кө рнекілігі: кесте Сабақ тың ә дісі: сұ рақ – жауап, тү сіндіру
Сабақ тың барысы Ұ йымдастыру кезең і. Оқ ушылардың назарын сабақ қ а аудару Ү й тапсырмасы ауызша тексеріледі Кө ркем жазу: 12 13 13 12
Ар.д: 30 • 5, 720: 9, 240: 8, 3 • 100, 50 • 5, 420: 7, 3 • 80, 6 • 50, 540: 6. Жаң а сабақ ты тү сіндіру. Оқ улық пен жұ мыс № 1. Тү сіндіре (30+6)*2=30*2+6*2=72 36*2=30*2+6*2=72 (300+60)*2=300*2+60*2=720 360*2=300*2+60*2=720 (30+6)*20=30*20+6*20=720 36*20=30*20+6*20=720 (ә) 23 • 3 = (20 + 3) • 3 = 20 • 3 + 3 • 3 = 60 + 9 = 69 49 • 2 = (40 + 9) • 2 = 40 • 2 + 9 • 2 = 80 + 8 = 98
№ 2(а) Шококлад -15кг-10(к)? Ш: (15+20)*10=350 Карамел-20кг-сонша к. Ж: 350 конфет
(ә) Ү лкен – 8 Ш: (8+4)*31=372 Кіші – 4 Ж: 372 тага 31кү н -?
№ 3. Қ ант – 25кг – 8(қ)? Ш: (25*8)+(20*4)=200+80=280 Какао – 20кг – 4(қ) Ж: 280 кг
№ 5. Ауызша № 6. 9см: 3 = 3см
№ 7. 32*2 < 640: 8 120+253 > 900: 3 900-600 > 450-350 50*2 < 45*3
Бағ алау: Ү й жү мысы: № 4 (22-бет)
89. Математика Сабақ тың тақ ырыбы: Пысық тау Сабақ тың мақ саты: білімділік: қ осындыны санғ а кө бейтуді орындау дағ дыларын бекіту; дамытушылық: ү ш таң балы сандарды жазбаша есептеу дағ дыларын жетілдіру. Тә рбиелік: оқ ушыларды шапшаң дық қ а баулу Сабақ тың кө рнекілігі: кесте Сабақ тың ә дісі: сұ рақ – жауап, тү сіндіру Сабақ тың барысы Ұ йымдастыру кезең і Оқ ушылардың назарын сабақ қ а аудару Ү й тапсырмасы ауызша тексеріледі Кө ркем жазу: 14 15 15 14 Ар.д: 1. Тіктө ртбұ рыштың Р=20см, ұ зындығ ы 7см. Тіктө ртбұ рыштың ені? см. 2. Тіктө ртбұ рыштың ені 5см, периметрі 16см. Тіктө ртбұ рыштың ауданы? см 3. Шаршының ауданы 25кв/см. Шаршының периметрін тап. 4. 23*3=69, 34*3=102, 22*3=66, 14*4=56, 61*4=244, 18*5=90 Жаң а сабақ Оқ улық пен жұ мыс № 2 ауызша есептеу 230*3=690 17*40=680 380*2=760 12*30=360 490*2=980 50*12=600 40*21=840 35*20=700 № 3 (9+6)*20=300 (3+6)*20=180 (20+40)*5=300 (15+5)*4=80 (200+40)*3=720 (12+28)*6=240 № 4 Қ арындаш – 120тг – 3(қ) Ш: 150*4-120*3=240 Фломастер – 150тг – 4(қ)? артық Ж: 240 тенге
№ 5 Х + 450 = 735 Х = 735 – 450 Х= 285
№ 6 124+249+451=824 227+306+419=952 349+218+108=675 206+256+387=849 167+346+259=772 162+416+254=832 118+715+64=897 619+144+68=831 257+234+166=657 № 8 логикалык тапсырма 18+19+20+21=78: 2=39 Бағ алау Ү йге тапсырма: № 7 (25-бет) 90. Математика. Сабақ тың тақ ырыбы: Пысық тау Сабақ тың мақ саты: білімділік: қ осындыны санғ а кө бейтуді орындау дағ дыларын бекіту; дамытушылық: ү ш таң балы сандарды жазбаша есептеу дағ дыларын жетілдіру. Тә рбиелік: оқ ушыларды ұ қ ыптылық қ а баулу Сабақ тың ә дісі: сұ рақ – жауап, тү сіндіру Сабақ тың кө рнекілігі: кесте Сабақ тың барысы Ұ йымдастыру кезең і. Оқ ушылардың назарын сабақ қ а аудару Ү й тапсырмасы ауызша тексеру Кө ркем жазу: 16 17 17 16
Ар.д: 15 • 2, 26 • 3, 45 • 2, 30 • 5, 410 • 2, 62 • 2, 36: 6, 100: 10, 80: 2
Фигуралардың ішінен «артық» фигураны тап. №2 фигурадағ ы шаршы мен шең бердің аудандарын салыстыр. Оқ улық пен жұ мыс № 1 Ауызша № 2 Ауызша тү сіндіре есептеу 93*3=279 37*4=148 24*2=48 330*3=990 59*2=118 5*19=95 7*32=227 150*3=450 11*2=22 11*3=33 11*4=44 110*5=550 12*2=24 12*3=36 12*4=48 120*5=600 № 3 (а) 9кг – 180тг Ш: (180: 9)*15=300(тг) 15кг -? тг Ж: 15кг – 300тг (ә) Сә біз – 35тг – 4кг Ш: 35*4+27*8=356(тг) Пияз – 27тг – 8кг? тг Ж: барлыгы 356 тенге
№ 4 11*6=66 11*7=77 11*8=88 11*9=99
№ 6 100*3+60*7=720 14*10+80*5=540 5*10+5*30=200
№ 7 Р=3+3+4см 5мм=10см 5мм=105мм Р=28мм+18мм+28мм+44мм=118мм
№ 8 45мин: 3 = 15мин
Сабақ ты қ орытындылау. Ү й жұ мысы: № 5 (26-бет)
91. Математика. Сабақ тың тақ ырыбы: Қ осындыны санғ а бө лу Сабақ тың мақ саты: білімділігі: қ осындыны санғ а бө лу тә сілін мең герту; дамытушылығ ы: ө тілген есеп тү рлерін шығ ару дағ дыларын пысық тау. Тә рбиелігі: оқ ушыларды ұ қ ыптылық қ а баулу Сабақ тың ә дісі: сұ рық – жауап, тү сіндіру Сабақ тың кө рнекілігі: кесте
Сабақ тың барысы Ұ йымдастыру кезең і. Оқ ушылардың назарын сабақ қ а аудару Ү й тапсырмасы ауызша тексеріледі Кө ркем жазу: 18 19 19 18
Математикалық диктант • 3 пен 8-дің кө бейтіндісін 6 есе кеміт. • 16 мен 8 сандарының бө ліндісін 6 есе арттыр. • Ә пкесі інісінен 4 жас ү лкен. Інісі 4 жаста. Ә пкесі неше жаста? • Анасы 32 жаста, ал баласы 8 жаста. Баласы анасынан неше жас кіші? • Ә рқ айсысында 3 кг-нан 4 қ албыр бояу сатып алынды. 4 кг бояу жұ мсалды. Неше килограмм бояу қ алды? • 36 мен 9-дың бө ліндісін 2 есе арттыр. • Ағ асы 12 жаста, ал қ арындасының жасы 2 есе кіші. Қ арындасы неше жаста? • 6 мен 5-тің кө бейтіндісінен 22-ні кеміт. Жаң а сабақ ты тү сіндіру. Кестемен жұ мыс Оқ улық пен жұ мыс № 1 (4+8): 2=12: 2=6 (4+8): 2=4: 2+8: 2=2+4=6 Ә) (12+8): 2=40 (10+6): 2=32 (9+12): 3=7 (16+8): 2=12 (15+25): 5=8 (18+27): 9=5
№ 2 (15+21): 6=6 (14+21): 7=5 (10+22): 4=8 (120+20): 10=14 (300+60): 9=40 (100+200): 3=100
№ 3 Қ ыз бала – 12 2топ Ш: (12+14): 2=14 Ер бала - 14 ә р топ? Ж: ә р топта 14 бала
№ 4
Балалардың есепті шығ ару жоспары: 1) топта барлығ ы неше бала екенін білу; 2) неше топ екенін білу; 3) барлығ ы неше ер бала екенін білу; 4) неше қ ыз бала екенін білу. Ол ү шін барлық балалар санынан ер балалардың санын азайту керек немесе 1 топтағ ы қ ыз балалар санын топтың са-пына кө бейту керек.
№ 6 345+х=800 900-у=289 х-487=31 Х=800-345 у=900-289 х=487+31 Х=455 у=611 х=518
№ 7 15мм*3=45мм 25мм*3=75мм 32мм*3=96мм
№8 логикалық тапсырма
Сабақ ты қ орытындылау. Ү йге тапсырма: №5 (28-бет)
92. Математика. Сабақ тың тақ ырыбы: Есепті ә ртү рлі тә сілмен шығ ару Сабақ тың мақ саты: білімділік: есепті ә ртү рлі тә сілмен шығ аруды ү йрету; дамытушылық: тең деу шешу дағ дыларын дамыту. Тә рбиелік: оқ ушыларды ұ қ ыптылық қ а баулу Сабақ тың ә дісі: сұ рақ – жауап, тү сіндіру Сабақ тың кө рнекілігі: кесте Сабақ тың барысы Ұ йымдастыру кезең і. Оқ ушылардың назарын сабақ қ а аудару Ү й тапсырмасы ауызша тексеріледі Кө ркем жазу: 20 21 21 20 Ар.д: • 3 пен 8-дің кө бейтіндісін 6 есе кеміт. • 16 мен 8 сандарының бө ліндісін 6 есе арттыр. • Ә пкесі інісінен 4 жас ү лкен. Інісі 4 жаста. Ә пкесі неше жаста? • Анасы 32 жаста, ал баласы 8 жаста. Баласы анасынан неше жас кіші? • Ә рқ айсысында 3 кг-нан 4 қ албыр бояу сатып алынды. 4 кг бояу жұ мсалды. Неше килограмм бояу қ алды? • 36 мен 9-дың бө ліндісін 2 есе арттыр. • Ағ асы 12 жаста, ал қ арындасының жасы 2 есе кіші. Қ арындасы неше жаста? • 6 мен 5-тің кө бейтіндісінен 22-ні кеміт.
Жаң а сабақ (20+8): 2=28: 2=20: 2+8: 2=14 (40+15): 5=40: 5+15: 5=11 (100+20): 20=100: 20+20: 20=6
Оқ улық пен жұ мыс № 2 (600+300): 3=300 (50+6): 8=7 (200+120): 4=80 (600+300): 9=100 (500+20): 5=104 (200+120): 8=40
№ 3 Қ ыз бала – 30 Ш: (30+40): 10=7 Ер бала - 40? вагон Ж: 7 вагон Ә р вагонғ а – 10(адам)
№ 4 Батон – 24 Ш: (24+30): 6=9 Музконфет – 30 6кап Ж: 9конфет Ә р қ ап -? конфет
№ 5 I- Театр – 10 -50? артық Ш: 10*50-10*16=340 II- Театр – 10-16 Ж: 340 адам арт
№ 6 Х: 40=8 450: х=9 у-250=187-35 Х=40*8 х=450: 9 у-250=152 Х=320 х=50 у= 250+152=402
810: у=90 х-102=632 654+а=823+37 У=810: 90 х=632+102 654+а=860 У=9 х=734 а= 860-654=206
№ 8 логикалық тапсырма Бағ алау Ү йге тапсырма: № 7 (30-бет)
93. Математика. Сабақ тың тақ ырыбы: 48: 2, 480: 2, 480: 20 тү ріндегі бө лу Сабақ тың мақ саты: білімділігі: оқ ушыларды 48: 2; 480: 2; 480: 20 тү ріндегі бө луді тү сіндіру; дамытушылық: кестеден тыс бө луді тиімді тә сілмен орындау дағ дыларын қ алыптастыру; есептің ө тілген тү рлерін шығ ара білу. Тә ртібі: оқ ушыларды ұ қ ыптылық қ а баулу Сабақ барысы Ұ йымдастыру кезең і. Оқ ушылардың назарын сабақ қ а аудару Ү й тапсырмасы ауызша тексеріледі Кө ркем жазу: 22 23 23 22 Жаң а сабақ (40+8): 2=40: 2+8: 2=24 48: 2=40: 2+8: 2=24 (400+80): 2=400: 2+80: 2=240 480: 2=400: 2+80: 2=240 (400+80): 20=400: 20+80: 2=24 480: 20=400: 20+80: 20=24 Оқ улық пен жұ мыс № 2 аузша 46: 2=23 36: 3=12 86: 2=43 880: 4=220 630: 3=210 770: 7=110 880: 40=22 630: 30=21 770: 70=11
№ 3 Ү лкен доп – 6 – 720(тг)- 1-? тг Ш: 720: 6=120 240: 8=30 Кішкене доп – 8 -240(тг)- 1 -? тг Ж: 120; 30 тг
№ 4 (12+12): 2=12 (60+5): 5=13 (400+20): 20=21 (20+4): 2=12 (50+15): 5=13
№ 6 50*2=100 30*4=120 10*8=80
№ 7 341+431+134=906 85+236+577=898 666+166+94=926 434+343+43=820 222+333+444=999 99+199+299=597
№8 логикалық тапсырма (5 + 5) • (5 + 5) =100 5 • 5 • 5 •5 = 120 (5 • 5 + 5) • 5 = 150
Сабақ ты қ орыту: «Компьютерде жұ мыс істейік» ойын-жаттығ уын енгізген тиімді.
•3 - 19 + 10: 9
: 2 + 41: 9
Бағ алау Ү й тапсырмасы: №5 (32-бет)
94.Математика Сабақ тың тақ ырыбы: Пысық тау Сабақ тың мақ саты: білімділік: қ осындыны санғ а бө луді орындау дағ дыларын бекіту; дамытушылық: шаршының ауданы мен периметрін табу тә сілдерін қ айталау. Тә рбиелік: оқ ушыларды ұ қ ыптылық қ а баулу Сабақ тың кө рнекілігі: кесте Сабақ тың ә дісі: сұ рақ – жауап Сабақ тың барысы Ұ йымдастыру кезең і Ү й тапсырмасы ауызша тексеріледі Кө ркем жазу: 23 24 24 23 А.д: 420: 3; 33*3; 720: 3; 330: 3; 240*4; 840: 4; 210*4; 480*4; 160*2; 540: 2; 36*2; 320*2 Жаң а сабақ Оқ улық пен жұ мыс № 2 (360+120): 6=80 (300+20): 8=40 (200+50): 50=5 (49+21): 7=10 (200+40): 60=4 (180+120): 30=10 № 3 Ауызша № 4 128+45+128=301 128-45=83 128+45-90=83
№ 6 355г=200г+100г+5г 316г=200г+100г+10г+5г+1г 650г=500г+100г+50г 214г=200г+10г+2г+2г 950г=500г+200г+200г++50г
№ 7 600-42=558 457+349=806 605-309=296 132+765=897
Сабақ ты қ орыту Тік тө ртбұ рыштың Р=18см, ұ зындығ ы 4см. Тік тө ртбұ рыштың енін тап.
|