Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок № 26






Тема. Сила тіла і сила духу.

Мета: Переконати дітей у тому, що перемагає в життєвих випробуваннях не той, хто має міцне тіло, а той, хто має силу духу. Розкрити учням зміст виразу «сильнішим стає той, хто навчиться керувати собою».

Обладнання: підручники, зошити; фонохрестоматія, фільм.

Тип уроку: опанування нових знань.

Хід заняття.

I. Організація та мотивація навчальної діяльності.

- Любі діти, хто у вашому класі має найбільшу фізичну силу?

- Як навчаються фізично сильні діти?

- Хто навчається відмінно?

- Яке фізичне здоров’я мають ці діти?

Тож, діти, запам’ятайте, бути сильним, з дужим тілом – добре, бо сильна людина може багато зробити, допомагаючи людям. Але фізична сила лише тоді корисна, коли вона поєднується із силою добра, і може бути шкідливою, якщо вона слугує злу. Адже добро – будує, а зло – руйнує, добра людина завжди допомагає іншим. У неї є бажання до праці, до добрих справ. Зла людина робить все тільки для себе.

Силу добра в людині ще називають силою духа. Допоможе ж нам зміцніти і тілом, і духом наше щире бажання добра і собі, і людям, життя по правді, працелюбність, дисциплінованість.

Ось чому про силу тіла та про силу духу будемо говорити під час уроку.

ІІ. Робота над новою темою

1. Аналіз значення епіграфу уроку:

Сила без голови шаліє,

А розум без сили мліє

Народна мудрість

- Як розумієте цей вислів? Той, хто гартує тіло, обов’язково повинен виховувати душу, гартувати, тренувати дух. Усім (освіченим, розумним людям слід берегти фізичне здоров’я, гартувати тіло, щоб витримати розумові навантаження.

2. Літературна перерва.

Перемога царя Давида. (Слухання історії).

Бесіда за змістом:

- Ким був змалку цар Давид?

- Хто напав на Іудею?

- Яким був Голіаф?

- Яким був Давид?

- Але що мав Давид?

- Тож як можна здобути силу духу?

- Що треба для цього робити?

Головна думка: «Щоб бути непереможним, треба мати сильну віру й велику силу духу, постійно тренувати силу волі, тіло, душу і дух».

- Як правильно використовувати фізичну силу?

- А чому сила духу важливіша за сила тіла?

- Наведи приклади, коли сила духу допомогла в житті?

3. Поясни прислів’я. (с.107).

4. Аналіз вірша Петра Романенка (с.107).

- Тож що допомагає людині долати труднощі?

(До правди шлях невинний, Любові й віри сила).

5. Колективний висновок:

- Допоможуть нам зміцніти тілом і духом наше щире бажання добра і собі, і людям; життя по правді; працелюбність; дисциплінованість.

6. Хвилинка відпочинку. Музична перерва. Слухання української народної пісні «Не сміє бути в нас страху»

- Який настрій викликала пісня?

- Треба мати непохитну віру, силу волі, любов до життя.

7. Закріплення вивченого.

1. Перегляд фільму про героїв (Суворов О.Невський, Кутузов, Сергія Радоніжського, Максимко тощо).

2. Практичні вправи:

- продовж речення…

- напиши, з чого треба починати гартуватися;

- напиши якості сильної людини (фізично, духовно).

- перелічи професії людей, які гартують силу духу.

- запиши свої міркування до вірша.

ІІІ. Підсумок уроку. Бесіда.

- Діти, що головного ми зрозуміли під час уроку?

- Яка людина сильніша, у якої велика фізична сила чи непереможна сила духу?

- Бажаю вам плідної праці над собою!







© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.