Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок № 24






Тема. Милосердя в нашому житті.

Мета: Допомогти дітям усвідомити важливість милосердя і навести приклади реальних випадків із життя, де люди проявляли і можуть проявляти співчуття і милосердя до хворих, старих і бідних. Розвивати чутливість до чужого горя, здорову реакцію на потребу допомагати слабшим, хворим, меншим, бідним. Виховувати в дітях найважливішу чесноту православної людини – жертовність, милосердя.

Обладнання: підручник, зошит, фонохрестоматія, дитячі вироби – подарунки дітям з багатодітних, асоціальних сімей.

Тип уроку: нестандартний, урок-благодійна акція.

Хід заняття.

I. Організація та мотивація навчальної діяльності.

Любі діти, що головне ми запам’ятали з попереднього уроку? (Будь щедрий, поки ти живеш, і тоді будеш точно знати, куди йдеш).

- А куди веде нас, щедрість, вдячність, доброта? (У Рай).

- А яка чеснота характеру людини завжди поруч із щедрістю? (Милосердя).

- Правильно, людина, яка співчуває, жаліє слабкіших, старих, бідних-милосердна. Вона хоче і спішить на допомогу іншим. Вона щедра на добро і ласку. Ось бути милосердним ми будемо вчитися на сьогоднішньому уроці.

- Діти, а що ви сьогодні принесли на урок? (Свої вироби. А для чого ви це зробили? (Хочемо подарувати дітям, зробити їм приємно).

ІІ. Робота над новою темою.

1. Пояснення вчителя.

Любі діти, хором читаємо епіграф до уроку «Хто благодіє бідному, дає в борг Господу, і він воздасть йому за благодіяння його» (Святе Письмо).

- Як ви розумієте цю мудрість?

- Так діти, усі люди – сини Божі, Він усіх любить, усім допомагає, але через інших людей більш сильніших, заможних, щедрих. Кожну людину Господь веде своєю стежиною, виховує певні позитивні риси душі, тож одних виховує бідністю, інших багатством, хворобою чи дужим здоров’ям, але все нам від Бога. У нас свого нічого немає усе Боже.

Покладіть до скарбнички душі мудрість:

«Милосердя – це особливе добро, яке твориться для тих, хто немічний, слабкий, хворий. Милосердна людина помічає і допомагає тим, хто страждає, кому дуже важко, може розділити чуже горе, втішити у скрутну годину».

- У вас вдома живе милосердя?

- А вам доводилось бути милосердним?

2. Робота з підручником (с.96, 97)

Читання (слухання) оповідання «Невидимий гість» М.Росса.

Обговорення змісту оповідання:

- З ким жив Євгенко?

- Де була мати хлопчика?

- Чим займався тато Євгенка?

- Про що розповів батько сину?

- На кого чекав Євгенко?

- Кого побачив у вікно хлопчик?

- Як поставився Євгенко до хлопчика-сироти?

- Кому ще допоміг Євгенко в той вечір?

- Чи відбулась зустріч доброго хлопчика з Господом?

- Що побажав Господь Євгенку?

- Що поспішив зробити хлопчик після того, як прокинувся?

- Тож, яке диво творить милостиве серце?

- А ми можемо проявляти милосердя в нашому житті?

- Яка головна думка прочитаного оповідання?

(Треба проявляти милосердя у нашому житті і тоді до нас буде приходити Господь наш Ісус Христос, який дарує любов, радість і щастя).

3. Хвилинка відпочинку.

Слухання пісні І. Шамо, слова Ю. Рябчинського «Край дороги не рубай тополю».

- Чому вчить нас пісня?

Діти, будьте з Богом, творіть добро, будьте милосердні і добрі.

4. Хвилинка народної мудрості. Вибери прислів’я, які тобі сподобались. Поясни, як ти їх розумієш. (с.99).Гра «Мікрофон» (Діти голосно пояснюють в уявний мікрофон. Вчаться виразно висловлювати свою думку).

5. Евристична бесіда:

- Чим милосердя відрізняється від просто доброї справи?

- Де ми можемо проявити милосердя?

- Чи знаєш ти випадки із життя, коли люди проявляли милосердя, співчуття до хворих, старих людей, до тварин? Пригадай і розкажи.

6. Висновок: (Хорова вправа).

Милосердя це особливе співчутливе ставлення до немічних, слабких, хворих, тих, кому нікому допомогти.

Діти! Учіться бути милосердними.

7. Формування посилки для дитячого будинку.

Любі діти, кожен з нас приніс подарунок, виготовлений своїми руками для діток з дитбудинку. Прошу бережно покласти його в цей ящик. Після уроку всі гуртом відправимо посилку маленьким друзям – зігріємо їх серця дитячою радістю і співчуттям.

8. Слухання вірша Л. Литвинчук «Милосердя» (с.99)

- Для чого Господь створив калік і жебраків? (Щоб світ перевірять на милосердя).

9. Закріплення нового матеріалу. Робота в зошиті.

Скласти план переказу різдвяної історії «Невидимий гість». Перевірка самостійної роботи учнів. (Колективна робота).

10. Вибірковий самодиктант (с.43 – зошит).

Викресли риси характеру, які не притаманні милосердній людині. Слова, що залишилися, запиши. (Перевірка вголос ввічливість, вдячність, дружелюбність, зібраність, працьовитість, розсудливість, серйозність, турботливість, хоробрість, чесність, чуйність, щедрість.

11. Творча самостійна робота.

Поміркуй і напиши, до кого треба проявляти милосердя. Перевірка творчої роботи.

ІІІ. Підсумок уроку. Бесіда.

- Діти, чи важливо бути милосердним?

- Хто потребує нашого милосердя?

- Пропоную відвідати вашого однокласника, який хворіє.

Колективне відвідування хворого однокласника (старенької вчительки, хворих у лікарні).







© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.