Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок № 19






Тема. Бережливість і недбалість.

Мета: Розкрити учням поняття чесноти бережливості, як неодмінної риси характеру доброї людини. Учити бережливості в усьому: у великому і малому. Розвивати чутливість до доброго і корисного, необхідного і потрібного. Виховувати бережливість, уміння долати недбалість.

Обладнання: підручник, зошити з друкованою основою, фонохрестоматія, карта країни «Бережливість»

Тип уроку: урок – подорож до країни «Бережливість».Опанування нових знань.

Хід заняття.

І. Організація та мотивація навчальної діяльності

Любі діти, учора я отримала листа від педагога-вченого Д.К.Ушинського. Він пропонує нам подорож до країни «Бережливість». Ось і карта цієї казкової країни, перелік чеснот, без яких мандрівка не можлива.

- Діти, скажіть, як називається головна дорога, якою ви рухаєтесь в 3 класі на уроках християнської етики? (Дорога доброчинності).

- Які чесноти ви знаєте, які конче необхідні під час подорожі? (Слухняність, чесність, скромність, старанність, турботливість, терпіння, мужність, витривалість, бережливість, відповідальність).

- Назвіть товаришу якості, які ви вже маєте, скажіть йому наскільки ви готові до мандрівки? (Діти ведуть діалог)

- Підніміть зелену картку, хто готовий рухатися далі? (Діти піднімають картку (зелену, жовту, червону).

ІІ. Робота над новою темою

1. Зупинка «Скарбничка душі». Любі діти! (Учитель) У кожної людини є те, що для неї дороге, що вона цінує, береже, як найдорожчі скарби. Це дбайливе ставлення до свого здоров’я і до чистоти власної душі. Не засмічувати душу нічим недостойним – ні лінощами, ні поганими думками, ні почуттями. А коли є чистота і порядок в душі, тоді людина буде берегти і речі, і природу, і рідну країну.

Недбалість – протилежність бережливості. Недбала людина не цінує, не береже те, що становить цінність для неї, для всіх.

Ось про дуже важливу чесноту характеру людини – бережливість ми будемо детальніше дізнаватися під час мандрівки країною «Бережливість».

2. Зупинка «Народна мудрість».

Діти, подивіться, що-то знак стоїть на нашому шляху?

- Що написано на планшеті? (У доброго хазяїна і соломинка не пропаде. Народна мудрість).

- Діти, як слід розуміти ці слова? (Діти міркують уголос).

- Чому ми повинні навчитися з цієї поради? (У нас свого немає – усе Боже. Треба берегти все, що дає нам Господь(Пам’ять, здоров’я, батьків, дім, школу, підручники, зошити, землю, оду, машини, продукти…)

- Вибери з чарівного кошика прислів’я, яке схвалює бережливість і ті, що засуджують недбалість. Поясни значення прислів’я (підручник, с.78)

Учитель: Любі діти, у кожної людини є те, що для неї дороге, що вона цінує, береже.

- А що бережеш ти?

- Що є найдорожчим для твоїх батьків, рідних? А як ти бережеш своїх батьків?

- Як нам треба берегти своє довкілля? Батьківщину? (Спогади вчителя про збір металолому, макулатури).

3. Зупинка «Музична». Відпочинок Т.Форс Павана (Діти заспокоюються, насолоджуються музичним твором)

4. Зупинка «Літературна». Діти дуже важливо навчитися берегти книги, нелегку працю тих, хто передає в них потрібну інформацію. Правильно говорять:» Книга вчить, як на світі жити.»

Читання розповіді «Бережливість і недбалість» (підручник, с.76-77).

Бесіда за змістом твору:

- Які речі треба берегти? (Подарунки на довгу і святу пам’ять)

- Що треба берегти кожному народу? (Батьківщину, мову, землю, святині свого народу.)

- А що повинні берегти діти? (Своїх батьків, свою душу, тіло, іграшки, книги…)

- Яка головна думка твору? (Треба берегти душу від лінощів, поганих думок, слів, вчинків. Тоді ми будемо берегти і наші речі, і природу, і нашу Україну).

Вірш Д.Білоуса «Немов сузір’я золоте» (с.79 – підручник).

- Діти, які храми з названих у вірші ти знаєш?

- А які храми знаєш у м. Суми?

- Де в святих місцях були?

- Що вам запам’яталося?

- У якому рядочку вірша головна думка (А проте найвищі – чистих душ собори, немов сузір’я золоте).

- Що ще, крім храмів, потрібно нам берегти? Як саме?

Хорова вправа. Читання нового з виразом: «Недбалість – байдужість, відсутність, старанності, уваги до чого-небудь»

- Діти, хтось засоромився, читаючи ці слова? Чому? Бажаю вам подолати недбалість, байдужість, лінощі, неслухняність. Ростіть Божими людьми.

5. Зупинка «Практична». Робота в зошиті:

Гра «Мудрий вибір». (Учні міркують, стрілочками показують риси характеру, які допомагають людині стати бережливою. (с.34)Перевірка (3-5 учнів)

Творча робота. За змістом вірша (с.34 «Схили берегів Дніпра») розказати про настрій, який виник. На дошці картини природи України, Дніпра.

Самостійна робота. Закріплення. (с.35). Написати на стінах храму найголовніше, що треба берегти. Позначити послідовно цифрами від 1 до 10 важливість цих скарбів. Перевірки самостійної роботи. Викреслити риси характеру, які дитина не хотіла б мати. Дописати інші – бажані.

Перевірка.

ІІІ. Підсумок уроку. Бесіда.

- Діти, чому ви навчились на уроці?

- Чи важливо бути бережливим?

Корисні поради.

Правила збереження душі і тіла:

- Бережи чистоту совісті: не бреши, не сердься, не плач, не кради.

- Думай про гарне, про чисте, потрібне.

- Говори тільки за необхідністю, ніколи не говори про людей, яких немає поруч.

- Вживай літературні слова, думки виражай чітко.

- Згрішив думкою, словом, справою, попроси вибачення, покайся в храмі.

- Тримай тіло в чистоті, умивайся, мий часто руки.

- Вдягайся доцільно, естетично.

- Займайся фізичними вправами.

- Своєчасно звертайся до лікарів, якщо захворів.

Пам’ятай: здоровий дух у здоровому тілі. Починає хворіти душа – хворіє тіло.







© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.