Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття 17. тема. ознайомлення з КераміКою






тема. ознайомлення з КераміКою

програмовий зміст: ознайомити дітей із керамікою як видом ремесла; дати поняття про різні види кераміки, про способи роботи з глиною, про гончарство взагалі й оздоблення виробів та їх різноманітні форми; навчити бачити красу в усьому, що виготовили вмілі руки майстрів; виховувати ес- тетичний смак.

 

Хід заняття

Б а б у с я (Переодягнений в український одяг вихователь)

Чи я не хазяйка,

Чи не господиня — Гарно хату прибирала, Їсти наварила.

Зараз слід брати рогач і ставити в піч горщик, щоб зварити для онучат смачного борщу. (Горщик падає, розбивається.) Ой лишенько, що ж роби- ти?

Д и т и н а. Не сумуйте бабусю, підемо на ярмарок і купимо новий гор- щик.

Б а б у с я. З давніх-давен українська земля славилась народними май- страми. В Україні вміли і ткати, і вишивати, і різьбити по дереву, виготовля- ли кераміку. Ця майстерність передавалась із покоління в покоління.

Діти, сьогодні ви завітали на ярмарок, де багато керамічних виробів.

Із чого вони виготовлені? Як ви гадаєте, як називають ту людину, яка виготовляє ці вироби?

Глина в кого ожива? Творить з нею хто дива? В кого посуд ніби жар?

Ну, звичайно ж, це... (гончар).


 

Щоб з-під рук майстра вийшов справжній витвір, глина повинна прой- ти довгий шлях. Спочатку глину просіювали, намочували, ліпили виріб, по- ливали, потім обпалювали в печі.

На базарі потрібно вміти обирати посуд. Гарним вважався той посуд, який під час постукування по ньому лунко відзвонював. Я хочу вас ознайо- мити ще з деякими виробами.

1. У відро завжди пірнаю,

Коли воду набираю,

З мене радісно всі п’ють, Ніжно... (кухликом) зовуть.

2. Майстер в руки мене взяв й на мені намалював Листок, квітку, перепілку, Бо розписав... (тарілку).

3. Біля тіла — вухо, Голови не маю. Молоко, сметану, квас

Добре зберігаю. (Глечик.)

4. В мені мак розтирають, Галушки в мене складають, Річ потрібна і не хитра Називають всі... (макітра).

5. А я чудо із чудес: Мене знає рід увесь,

Бо я хлопець-молодець — Опішнянський... (куманець).

6. Як у піч мене несуть.

В мене овочі кладуть.

Ще й водичку наливають

У вогонь — і борщик мають. (Горщик.)

Б а б у с я. А це, напевно, мій горщик.

Та щоб придбати якусь річ, потрібно запам’ятати її назву. А зараз ми перевіримо, як ви запам’ятали назви виробів.

Дидактична гра «знайди предмет»

Діти по черзі беруть малюнок виробу, називають його, а потім знаходять спра- вжні.

 

Дидактична гра «відгадай»

Дитина очима обирає предмет, описує його, а інші відгадують, про що йдеться.

Б а б у с я. У давні часи гончарі, які виготовляли для господарства посуд, почали робити іграшки. Вони були з глини і призначались власним дітям для забави. У більшості це були іграшки-свищики. Інших іграшок не було, і діти дуже раділи забавкам. Діти розважалися козликами, кониками, баранцями,


 

свинками, півниками. Майстри розфарбовували їх, малювали на них візе- рунки, а також робили так, щоб вони видавали звуки, свистіли, гуділи.

Традиція збереглась і до цього часу. Такі іграшки люблять і сучасні діти.

Ось і повернулися ми з ярмарку.

підсумок

Б а б у с я. Чи цікаво вам було на ярмарку? Що корисного ви дізна- лися?

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.