Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття 18. тема. поДорож До Країни математиКи (заняття-розвага)






тема. поДорож До Країни математиКи (заняття-розвага)

програмовий зміст: закріплювати знання дітей про арифметичну задачу, склад числа, уміння лічити в межах десяти; формувати знання про геомет- ричні фігури, пори року, довжину предметів, уміння орієнтуватись у про- сторі; розвивати кмітливість, уважність; виховувати інтерес до заняття, ба- жання допомагати одне одному.

Демонстраційний матеріал: загадки, геометричні фігури, зошити, олів- ці, цифри.

роздавальний матеріал: умовні мірки, смужки.

 

Хід заняття

Заняття можна провести в залі або в групі, прикрашеній ілюстраціями про математику. Діти заходять до зали, сідають.

Ве д у ч а

І сувора, й солов’їна Математики країна. Праця тут іде завзято

Вмій лиш спритно рахувати, додавати, віднімати, Вмій збагнути все кмітливо, дати відповідь сміливо. Ледарів у нас немає. Хто руки не піднімає?

Вирушаємо у путь — нас цікаві речі ждуть.


 

— Діти, сьогодні ми з вами можемо потрапити до країни Математики, і для цього не потрібно далеко йти чи їхати. Головна умова — всі присутні повинні бути уважними, добре відповідати, охоче гратись. Зараз я загадува- тиму загадки, а ви будете давати відповіді. Отже, починаємо.

• Тане сніжок, сяє лужок,

День прибуває. Коли це буває?

• Голі поля, мокра земля,

Дощ поливає. Коли це буває?

• Сніг на полях, лід на річках, Хуга гуляє. Коли це буває?

• Сонце пече, липа цвіте,

Хліб достигає. Коли це буває?

— Молодці, а тепер перевіримо, як ви умієте міркувати. На скільки оди- ниць число 6 більше від числа 4? Яка смужка довша — та, що ліворуч, чи та, що праворуч? (Діти визначають приблизно, потім ведуча перевіряє умов- ною міркою.)

— А зараз послухайте ось таку історію:

Без допомоги Петя сам

Вже взувся в черевички,

Та тільки мульки в них ногам, Хоч ніжки й невеличкі.

На дворі з Петі малюки

Сміються до знемоги:

Ви подивіться — навпаки

У Петі ходять ноги.

Крізь сльози Петя отказав:

— Невинний в тім, що сталось, Це, мабуть, ноги, коли спав, Місцями помінялись.

— Хто зможе нам відповісти, чому сміялись малюки? (Відповіді дітей.) В е д у ч а. Зовсім не помітно ми підійшли до країни Математи-

ки. Далеко-далеко за морем стоїть старовинна стіна, в тій стіні малень- кі дверцята, а за ними кояться великі дива. Але ж біля воріт вартові. Як туди пройти?

Ді в ч и н к а

Я сама в дитячий сад не боюсь ходити, Бо вже всі будинки вряд можу полічити.

Дев’ять відлічу підряд, а десятий — наш дитсад.

1 - й в а р т о в и й. Ми віримо, що ви вмієте добре лічити, але в нашу країну можуть потрапити лише ті, хто правильно виконає обов’язкове вхід- не завдання.

2 - й в а р т о в и й. Подивіться — на столі картинки з різними цифра- ми. Ми піднімаємо якусь цифру угору, а ви підходитимете до столу парами та обиратимете такі дві цифри, які покажуть, з яких двох чисел складається наше число. (Так, по черзі, до країни заходять всі діти.)


 

Ц а р и ц я М а т е м а т и к и. Вітаю вас у своїй незвичайній країні. А ось і перша цікава гра. (Показує геометричні фігури.)

 

 

1 2 4 5

 

— Назвіть кожну з них поспіль. Чим схожа друга та четверта фігура? Чим відрізняються? Чим схожа перша та п’ята? Яку загальну назву мож- на їм дати?

— Друге завдання — для вас.

Дидактична гра «веселий м’яч».

Покотись, веселий м’яч,

Швидко-швидко побіжи, В кого будеш у руках.

Від п’яти почнеш лічить. (Діти лічать від заданого числа.)

До залу закочують «кіоск», і вартові вигукують:

— Підбігай, поспішай, додавай, віднімай!

Ц а р и ц я м а т е м а т и к и. Подивіться, діти, це надзвичайний кіоск з надзвичайними речами: зошитами, олівцями, пензликами. Але купити їх можна лише за правильну відповідь.

1. Якось бігло через ліс 8 кіз.

П’ять були з них білі, білі, Ну, а інші сірі, сірі.

Скільки бігло через ліс сірих кіз?

2. Посадив ведмідь в лісочку

6 берізок, 3 дубочки. Рахувати сам не вмів, Тож зозулю попросив. Почала вона літати, Почала вона кувати, Та не може полічіть.

Ну ж бо, ви допоможіть.

3. Ось вам намисто, яке хоче вдягнути цариця Математики, але не може його з’єднати. Допоможіть.

 

 

5

 

Завдання для дітей: потрібно розмістити відповідні цифри і знаки, щоб отримати правильну відповідь.

Ц а р и ц я М а т е м а т и к и (вдягає намисто). Як гарно, я вам дуже вдячна. На згадку про себе я дарую кожному математичну кульку і чекаю нових зустрічей з вами!


 

Дитина і навКолишній світ

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.