Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Тема. КазКа навпаКи






програмовий зміст: формувати уміння складати казки (за допомогою вихователя); розвивати зв’язне мовлення, вміння обґрунтовувати свої від- повіді; граматика: удосконалювати навички вживання дієслів у різних фор- мах без змін в основі, використання вставних слів: напевне, здається, ма- буть; розвивати творчу активність дітей; виховувати інтерес до народної творчості.

Словник: збагачувати словник дітей словами протилежного змісту

(антонімами).

матеріал: ілюстрації до українських казок, зображення півників (доброго, злого, задумливого), сигнальні картки червоного й синього ко- льору.

 


Хід заняття

В и х о в а т е л ь


 

Здалека-здалека летіла лелека.

І впустила пір’ячко на наше подвір’ячко. Я в садочок вранці йшла,

І те пір’ячко знайшла. В кошик його поклала, Бо про вас я пам’ятала. За такі мої вам ласки. Дарувало пір’я казки.


(Вихователь дістає з кошика пір’ячко, робить ним помах і на дошці з’являються ілюстрації до українських народних казок.)

В и х о в а т е л ь. З яких казок прийшли ці герої?

Д і т и. «Лисичка-сестричка та сірий вовк», «Солом’яний бичок», «Ки- рило Кожум’яка» тощо.

В и х о в а т е л ь. Я буду називати героїв, а ви будете піднімати черво- ну картку, якщо цей герой добрий, і синю, якщо злий, і будете пояснюва- ти свою відповідь.

 

Дидактична вправа «Добрий — злий»

мета: прищеплювати навички пояснювального мовлення.


 

Д і т и. Коза-Дереза — зла, вона кривдила героїв казки.

Кривенька качечка — добра, вона турбувалася про старих людей, допо- магала їм.

В и х о в а т е л ь. А зараз спробуйте розгадати загадку і з’явиться ще

один казковий герой.

Справжній красень-молодець, На голівці гребінець,

Мишенят він доглядає,

Пече, смажить, прибирає. (Півень.)

— З якої казки цей півень? Чому ви так думаєте?

Д і т и. Цей півень із казки «Півник та двоє мишенят».

(Вихователь виставляє на дошку зображення півнів: доброго, злого, здивовано- го, засмученого.)

В и х о в а т е л ь. Який півень із цієї казки? Які риси характеру прита- манні йому?

Д і т и. Турбота, чемність, працелюбність, привітливість, уважність.

Чути писк мишенят. Вихователь пропонує пошукати їх, а тим часом змінює зо- браження доброго півника на злого і виставляє зображення двох мишенят.

В и х о в а т е л ь. Ось і зібралися герої цієї казки: добрий, веселий пів- ник та мишенята.

Д і т и. Ні, цей півник злий.


 

Фізкультхвилинка Мишенята рано-вранці Роблять вправи на галявці, Випрямляють ручки, ніжки.


 

 

(кивати головою)


Усміхаються всім трішки, (згинання рук у ліктях)


Вправо-вліво повертають.

Колоски з зерном шукають. Нахиляються низенько,

Хмиз збирають всі дружненько

Між дерев ми всі йдемо:


(Повороти тулуба.)

 

 

(нахили тулуба)


В казку всі потрапимо. (Ходьба навшпиньки.)

 

В и х о в а т е л ь. Що трапилося з нашими мишенятами? Якими вони стали?

Д і т и. Мишенята перетворилися на працелюбних.

В и х о в а т е л ь. Тож у казці стало все навпаки. Давайте розкажемо нову казку. Мабуть, наша казка сьогодні буде злою? Як буде починатися наша казка?

Д і т и. «Жили собі».

В и х о в а т е л ь. Жили собі двоє мишенят Круть та Верть і півник Го- лосисте горлечко. Півник тільки й знав, що співав та відпочивав.

А мишенята, тільки починало світати, бралися за роботу. Одного разу замітали миші подвір’я і знайшли колосок.

— Кого вони покликали?

— Що відповів півник?

(Діти за допомогою вихователя складають казку.)

В и х о в а т е л ь. Став півник вилазити з-за столу, а мишенята його не затримують і говорять: «Хочеш їсти калачі, не сиди на печі».

Чому так сказали мишенята? (Відповіді дітей.)

В и х о в а т е л ь. А як зробити кінець казки добрим?

Д і т и. Надіслати півникові листа. Пояснити, що праця годує, а лінь марнує. Запросити у групу і навчити працювати.

Ви х о в а т е л ь

Мишенята хочуть грати, І словечка добирати.

Вони кажуть вам, що зробити. А ви скажете, що вже зробили.

Дидактична вправа «зробити — зробили»

(Наприклад, знайти — знайшли.)

Пари слів:

• спекти — спекли;

• змолоти — змололи;


 

• замести — замели;

• обмолотити — обмолотили;

• замісити — замісили.

В и х о в а т е л ь. У нашій казці півник який? Д і т и. Злий, ледачий.

В и х о в а т е л ь. А мишенята? Д і т и. Добрі, працелюбні.

В и х о в а т е л ь. Я називатиму слово-«ознаку», і ви теж називайте, тільки навпаки.

Пари слів:

• хворий — здоровий;

• слухняний — розпещений;

• хоробрий — лякливий;

• товстий — тонкий;

• порожній — повний;

• багатий — бідний;

• сильний — слабкий;

• гарний — потворний.

(Вихователь непомітно замінює зображення злого півня на доброго.)

В и х о в а т е л ь. Ось у нашій казці стали всі добрими. А головне, ви самі вигадати казку, яка і схожа і несхожа на ту, яку ми знаємо. Чим схожі ці казки? Чим різняться. (Відповіді дітей.)

В и х о в а т е л ь. Якщо вам сподобалося заняття, підніміть червону картку, якщо ні — синю.

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.