Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Тема. Алгоритми






Цілі:

навчальна: сформувати поняття алгоритму, вміння складати прості ал­горитми;

розвивальна: розвивати логічне та алгоритмічне мислення;

виховна: виховувати уважність.

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Розкодуйте слова.

Відповідь. Команда, клавіатура, інформатика.

III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Учитель пропонує дітям розглянути малюнок, на якому зобра­жені стадії розвитку рибки.

Запитання до учнів

— Що ви бачите на малюнку?

— Так, це рибка. Зверніть увагу на числа біля кожного малюн­ка. Про що вони повідомляють? Чи могла бути спочатку рибка-мальок, а потім ікринка? Чому?

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Розповідь учителя

— Отже, у природі все розвивається за певними законами, від­бувається у заданій послідовності. Якщо змінити послідовність дій, то утвориться безлад.

У житті людини також усе виконується у певному порядку. Школярі щодня виконують домашні завдання, при цьому вони ді­ють за планом. Наприклад, під час виконання домашнього завдан­ня з української мови дії можуть бути такими:

1.Відкрити щоденник.

2. Визначити, що задано.

3. Розгорнути підручник.

4. Відшукати потрібну сторінку.

5.Відшукати потрібну вправу.

6.Розгорнути зошит...

Продовжте самостійно ланцюжок дій.

Запитання до учнів

— Чи можна виконати вправу в зошиті, не розгорнувши його?

Інформація для запам'ятовування

Алгоритм — це послідовність дій, спрямованих на розв'язання поставленої задачі.

Алгоритм складається з окремих команд-указівок виконати де­які конкретні дії. Команди алгоритму виконуються одна за одною, і на кожному кроці відомо, яка команда повинна виконуватися. Почергове виконання команд за кінцеву кількість кроків приво­дить до розв'язання задачі.

Учням пропонується навести власні приклади ланцюжка (по­слідовності) дій.

Самостійне опрацювання підручника

§19.

V. УСВІДОМЛЕННЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ

Робота з підручником

§ 19, № 1-3.

Додаткові завдання

Вправа 1. Розташуйте висловлювання у потрібному порядку (по­ставте біля дій відповідні цифри).

Алгоритм «Як нагодувати кошеня»

✓ Налити молоко в блюдце кошеняти.

✓ Взяти молоко з холодильника.

✓ Відкрити холодильник.

✓ Покликати кошеня.

✓ Відкрити пакет чи банку.

Вправа 2. Виконайте алгоритм:

1.Розфарбуйте першу фігурку в ланцюжку жовтим кольором.

2. Розфарбуйте другу фігурку в ланцюжку синім кольором.

3. Розфарбуйте третю фігурку в ланцюжку червоним кольором.

4. Розфарбуйте п'яту фігурку в ланцюжку чорним кольором.

5.Розфарбуйте останню фігурку в ланцюжку зеленим кольором.

6. Розфарбуйте передостанню фігурку в ланцюжку кольором за бажанням.

7. Розфарбуйте решту фігур у ланцюжку рожевим кольором.

Запитання до учнів

— Як ви вважаєте, чи у всіх дітей вийшов однаковий ланцюжок фігур? Поясніть чому.

Діти самостійно доходять висновку, що алгоритм має команду під номером 6, яка передбачає самостійний вибір кольору, а тому в дітей ланцюжки різні.

Вправа 3. Запишіть літери в клітинки за алгоритмом:

1.У третій клітинці напиши Н.

2. У п'ятій напиши Ю.

3. У передостанній напиши О.

4. У четвертій напиши Ц.

5.У першій напиши Л.

6.У третій з кінця напиши Ж.

Відповідь. Ланцюжок.

Виконуючи вправи на розвиток логічного мислення, діти також складають алгоритми.

Виконання логічних вправ

Ліза, Галя і Ніна живуть у різних будинках. Перший буди­нок — високий кам'яний, другий — високий дерев'яний, третій — невисокий кам'яний. Хто в якому будинку живе, якщо Галя і Ніна живуть у високих, а Ніна і Ліза — у кам'яних?

       
   
 
 

 

VI. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Сильний вітер до землі

Гне дерева молоді.

А вони ростуть, міцніють,

Вгору тягнуться, радіють.

Вітер віє нам в лице;

Захиталось деревце.

Вітерець все тихше, тихше,

Деревце все вище, вище!

VII. ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ ТА НАВИЧОК






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.