Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






А) завдання №1






З методикою навчання

ДОДАТОК ДО КУРСОВОЇ РОБОТИ

з методики навчання інформатики в початкових класах

на тему:

«Розвиток логічного мислення учнів при вивченні курсу «Сходинки до інформатики» за програмою для загальноосвітніх навчальних закладів»

 

 

студентки IV курсу, групи П3-10

напряму підготовки 0101 Педагогічна освіта

спеціальності 5.01010201 Початкова освіта

Піковец В. С.

Керівник: Стратулат Т.В., викладач інформатики,

кваліфікаційна категорія «спеціаліст І категорії»

 

 

м. Нікополь – 2014 рік.

 

Додаток 1

Клас

Тема: Спонукальні речення. знайомлення з поняттям команди.

Мета: сформувати поняття команди і виконавця; формувати вміння самостійно працювати з текстом підручника; розвивати пам'ять, логічне та образне мислення; виховувати зацікавленість основами алгоритмізації та програмування.

Обладнання: ТЗН, презентація, підручник, індивідуальні картки.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Хід уроку

I. Організаційний момент

1) Привітання

Пролунав уже дзвінок

Починаємо урок

Працюватимемо старанно

Щоб почути у кінці,

Що у нашім 2 класі

Діти просто молодці!

2) Перевірка готовності до уроку

II. Актуалізація опорних знань

1) Повторення правил техніки безпеки

- Діти, давайте повторимо правила поведінки у комп’ютерному класі.

- Хто знає піднімає руку

- Чому неможна приносити з собою заві речі, їжу, напої?

- Що неможна робити в комп’ютерному класі без дозволу вчителя?

- Чому неможна працювати брудними руками?

- Поясніть, чому не можна вставляти в комп’ютерні пристрої ніякі інші предмети?

- Чому сидіти слід на відстані не менше, ніж 50 см?

III. Мотивація навчальної діяльності

- Сьогодні на уроці ми починаємо вивчати тему «Команди і виконавці». Ви дізнаєтесь про команди і їх виконавців; навчимося наводити приклади виконавців і команд, які вони можуть виконати.

IV. Вивчення нового матеріалу

1) Розповідь вчителя з елементами бесіди

Команда — це чіткий і короткий наказ. Або це речення, яке спонукає до дії.

Наприклад: «Зачини двері». Ця команда тобі зрозуміла. Ти можеш легко з нею впоратись, тобто ти можеш бути виконавцем цієї команди.

Виконавецькоманд - той, хто розуміє і може ви­знати ці команди. Виконавцями команд можуть бути людина, тварина, комп'ютер тощо.

Найчастіше люди спілкуються за допомогою мови. Деякі речення можуть бути командами, а деякі — ні. Пригадаємо типи речень.

Типи речень Приклади
  Розповідні Правила дорожнього руху знають усі другокласники.
  Питальні Чи дотримуєшся ти правил до­рожнього руху?
Спонукальні Слідкуй за сигналами світлофора!

 

- Які типи речень закликають до дії, висловлюють наказ? (Команду віддають або записують у вигляді спонукального речення).

2. Завдання №1

- Які речення є спонукальними?

1. Любіть батьківщину всією душею!

2. Моя батьківщина – Україна.

3. Купи мені квиток на потяг до Києва!

4. Чи є в світі краща країна?

5. Київ – столиця України.
3. Завдання №3

- З поданих слів побудуй побудуйте спонукальне речення

1. Дивитись праворуч

2. Стілець нести

3. Вмикати комп’ютер

2) Бесіда

- Що таке команда? (це чіткий і короткий наказ)

- Хто такий виконавець? (той, хто розуміє і може ви­знати ці команди).

- Команди дають у вигляді якого речення? (спонукального).

- Яке з поданих речень є командою?

v Споконвіку українці любили калину.

v Яку рослину любили українці споконвіку?

v Саджайте калину коло хат!

v Ах, яка чудова наша країна!

- Робота з індивідуальними картками

а) завдання №1

- Покажи стрілками, до якого типу належить кожне речення.


Другокласники вчать інформатику.

Вчи інформатику!

Що вчать другокласники?

Питальні речення

Розповідні речення

Спонукальні речення







© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.