Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Иере́й: Мир всем. Диа́кон: Возлю́бим друг дру́га, да единомы́слием испове́мы.






Хор: И ду́ хови твоему́.

Диа́ кон: В озлю́ бим друг дру́ га, да единомы́ слием испове́ мы.

Хор: О тца́, и Сы́ на, и Свята́ го Ду́ ха, / Тро́ ицу единосу́ щную/ и неразде́ льную.

 

Диа́ кон: Д ве́ ри, две́ ри, прему́ дростию во́ нмем.

Си́ мвол ве́ ры:

Лю́ ди: В е́ рую во еди́ наго Бо́ га Отца́ Вседержи́ теля, Творца́ не́ бу и земли́, ви́ димым же всем и неви́ димым. И во еди́ наго Го́ спода Иису́ са Христа́, Сы́ на Бо́ жия, Единоро́ днаго, И́ же от Отца́ рожде́ ннаго пре́ жде всех век. Све́ та от Све́ та, Бо́ га и́ стинна от Бо́ га и́ стинна, рожде́ нна, несотворе́ нна, единосу́ щна Отцу́, И́ мже вся бы́ ша. Нас ра́ ди челове́ к и на́ шего ра́ ди спасе́ ния сше́ дшаго с небе́ с и воплоти́ вшагося от Ду́ ха Свя́ та и Мари́ и Де́ вы и вочелове́ чшася. Распя́ таго же за ны при Понти́ йстем Пила́ те, и страда́ вша, и погребе́ нна. И воскре́ сшаго в тре́ тий день по Писа́ нием. И возше́ дшаго на небеса́, и седя́ ща одесну́ ю Отца́. И па́ ки гряду́ щаго со сла́ вою суди́ ти живы́ м и ме́ ртвым, Его́ же Ца́ рствию не бу́ дет конца́. И в Ду́ ха Свята́ го, Го́ спода, Животворя́ щаго, И́ же от Отца́ исходя́ щаго, И́ же со Отце́ м и Сы́ ном спокланя́ ема и ссла́ вима, глаго́ лавшаго проро́ ки. Во еди́ ну Святу́ ю, Собо́ рную и Апо́ стольскую Це́ рковь. Испове́ дую еди́ но креще́ ние во оставле́ ние грехо́ в. Ча́ ю воскресе́ ния ме́ ртвых, и жи́ зни бу́ дущаго ве́ ка. А ми́ нь.

 

Евхаристи́ ческий Кано́ н:

Диа́ кон: С та́ нем до́ бре, ста́ нем со стра́ хом, во́ нмем, свято́ е возноше́ ние в ми́ ре приноси́ ти.

Хор: М и́ лость ми́ ра, / же́ ртву хвале́ ния.

Иере́ й: Благода́ ть Го́ спода на́ шего Иису́ са Христа́, и любы́ Бо́ га и Отца́, и прича́ стие Свята́ го Ду́ ха, бу́ ди со все́ ми ва́ ми.

Хор: И со ду́ хом твои́ м.

 

Иере́ й: Горе́ [5] име́ им сердца́.

Хор: И́ мамы ко Го́ споду.

 

Иере́ й: Благодари́ м Го́ спода.

Хор: Д осто́ йно и пра́ ведно есть/ покланя́ тися Отцу́ и Сы́ ну, и Свято́ му Ду́ ху, // Тро́ ице единосу́ щней и неразде́ льней.

 

Иере́ й: Побе́ дную песнь пою́ ще, вопию́ ще, взыва́ юще и глаго́ люще.

Хор: С вят, свят, свят Госпо́ дь Савао́ ф, / испо́ лнь не́ бо и земля́ сла́ вы Твоея́; / оса́ нна в вы́ шних, / благослове́ н Гряды́ й во и́ мя Госпо́ дне, / оса́ нна в вы́ шних.

 

Иере́ й: Приими́ те, яди́ те, сие́ есть Те́ ло Мое́, е́ же за вы ломи́ мое во оставле́ ние грехо́ в.

Хор: А ми́ нь.

 

Иере́ й: Пи́ йте от нея́ вси, сия́ есть Кровь Моя́ Но́ ваго Заве́ та, я́ же за вы и за мно́ гия излива́ емая, во оставле́ ние грехо́ в.

Хор: А ми́ нь.

 

Иере́ й: Твоя́ от Твои́ х Тебе́ принося́ ще, о всех и за вся.

Хор: Т ебе́ пое́ м, / Тебе́ благослови́ м, / Тебе́ благодари́ м, Го́ споди, / и мо́ лим Ти ся, Бо́ же наш.

 

Иере́ й: Изря́ дно о Пресвяте́ й, Пречи́ стей, Преблагослове́ нней, Сла́ вней Влады́ чице на́ шей Богоро́ дице и Присноде́ ве Мари́ и.

Задосто́ йник (Вме́ сто «Досто́ йно…»):

Припев: В елича́ й душе́ моя́, // возне́ сшагося от земли́ на не́ бо, Христа́ Жизнода́ вца.

Ирмос Праздника, глас 5:

Хор: Т я па́ че ума́ и словесе́ Ма́ терь Бо́ жию, / в ле́ то Безле́ тнаго неизрече́ нно ро́ ждшую, // ве́ рнии, единому́ дренно велича́ ем.

 

Иере́ й: В пе́ рвых помяни́, Го́ споди, вели́ каго господи́ на и отца́ на́ шего имярек, Святе́ йшаго Патриа́ рха Моско́ вскаго и всея́ Руси́, и господи́ на на́ шего (Высо́ ко-) Преосвяще́ ннейшаго (имярек), (архи-)епи́ скопа(митрополита (титул)), и́ хже да́ руй святы́ м Твои́ м це́ рквам, в ми́ ре, це́ лых, честны́ х, здра́ вых, долгоде́ нствующих, пра́ во пра́ вящих сло́ во Твоея́ и́ стины.

Хор: И всех, и вся.

 

Иере́ й: И даждь нам еди́ неми усты́ и еди́ нем се́ рдцем сла́ вити и воспева́ ти пречестно́ е и великоле́ пое и́ мя Твое́, Отца́, и Сы́ на, и Свята́ го Ду́ ха, ны́ не и при́ сно, и во ве́ ки веко́ в.

Хор: А ми́ нь.

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.