Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок 21. Тема. Ознайомлення з розміщенням і призначенням клавіш на клавіатурі






Тема. Ознайомлення з розміщенням і призначенням клавіш на клавіатурі. Робота з клавіатурним тренажером.

Мета. Повторити уявлення учнів про речення. Ознайомити учнів з розміщенням і призначенням клавіш на клавіатурі. Формувати навички роботи з клавіатурою, вміння використовувати алфавітну клавіатуру в верхньому регістрі. Розвивати словниковий запас, мовлення учнів, логічне мислення, кмітливість. Виховувати культуру навчальної праці при роботі з комп’ютером.

Обладнання. Завдання для роботи в парах, завдання на картках для Розумників і Розумниць, аркуш зі словами: кмітливі, спостережливі, люб’язні, хоробрі, допитливі, цілеспрямовані, старанні.

Хід уроку

I. Організація класу.

Промовляємо разом девіз нашого уроку:

Не просто слухаю, а чую.

Не просто дивлюся, а бачу.

Відповідаю та міркую.

Плідно я працюю!

II. Мотивація навчальної діяльності.

Робота в парах. Поділіть текст на речення. Доберіть до нього заголовок.

Прийшла зима шкільне подвір’я засипав м’який сніг школярі повісили на деревах годівниці насипали в годівнички зерна та крихт хліба прилетіли синички, горобці, снігурі весело пташкам.

? З якої літери ми пишемо речення?

? Як ми пишемо слова у реченні?

? Які розділові знаки можуть стояти в кінці речення?

Сьогодні ми дізнаємося як утворюються проміжки між словами, як ввести велику літеру та розділові знаки.

III. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу про розміщення і призначення клавіш на клавіатурі.

Демонстрація вчителем роботи в текстовому редакторі Word Pad (робота з файлом Текст_Урок_21).

Для роздільного написання слів використовують знайому вам клавішу Пропуск.

? Як вона виглядає? Де вона знаходиться на клавіатурі?

Але придивіться, що це поруч з буквою на екрані? Якась рисочка, що підсвічується. Це мітка. Її положення вказує, де з'явиться нова буква чи символ, коли ви знов натиснете відпо­відну клавішу. Ця мітка називається курсор клавіатури.

Якщо потрібно ввести лише одну велику букву, мож­на використати одну з клавіш, що знаходяться зліва і справа від алфавітної групи, з написом Shifft. Слід натиснути одну з них і, утримуючи її, натиснути на клавішу з потрібною буквою. І ця буква відобразить­ся великою. Відпустивши клавішу Shifft, ми повер­немось знов у нижній режим (режим малих букв і цифр). Клавіша Shifft тимчасово переводить клавіатуру у верхній режим (режим великих букв, розділових знаків та математичних символів).

Іноді потрібно, щоб усі літери були великими. Тоді потрібно зафіксувати верхній режим клавіатури, натисненням клавіші Caps Lock. Тепер усі літери будуть вводитися великими. Для того, щоб повернутися знову у нижній регістр, потрібно повторно натиснути клавішу Caps Lock.

IV. Формування навичок та вмінь роботи з клавіатурою.

Бесіда про правила техніки безпеки під час роботи з комп’ютером.

Робота з комп’ютером. Комп’ютерна програма «Кіт риболов».

Фізкультхвилинка.

Всі піднесли руки - раз!

На носках стоїть весь клас.

Два – присіли, знову встали,

Головою похитали.

Нахил вправо, нахил вліво,

Повторили знову вміло.

V. Розв’язування завдань для Розумників і Розумниць.

В гостях у Розмалюйка. У Барбі дві спіднички: зелена і рожева та дві блузки: жовта і червона. Скількома способами можна одягнути ляльку? (ê - спідничка, 1 - блузка)

Які кольори більше гармонують на твою думку?

Задачі для допитливих.

    1. Знайди закономірність і продовж числовий ряд:

6, 9, 12, 15, ….

25, 24, 22, 21, 19, …

    1. На столі стояло три склянки з вишнями. Костя з’їв одну склянку. Скільки склянок залишилося?
    2. Олексій витрачає на дорогу до школи 5 хвилин. Скільки хвилин він витратить, якщо буде йти разом з сестрою?
    3. В змаганнях з бігу Юрко, Олексій, Толя зайняли три місця. Яке місце зайняв кожний, якщо Олексій зайняв не третє і не друге, Толя – не третє.

VI. Підсумок уроку.

І ще я хочу вас похвалити і сказати, що ви у мене сьогодні всі: кмітливі, спостережливі, люб’язні, хоробрі, допитливі, цілеспрямовані, старанні. А тепер прочитайте слово, яке утворилося з зелених літер (молодці). Так, ви всі у мене молодці!

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.