Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Хор: Сла́ва, Тебе́, Го́споди, сла́ва Тебе́.






Диакон: В о́ нмем.

(Лк., зач. 45:)

Иерей: Во вре́ мя о́ но, пое́ м Иису́ с Петра́, и Иоа́ нна, и Иа́ кова, взы́ де на гору́ помоли́ тися. И бысть, егда́ моля́ шеся, виде́ ние лица́ Его́ и́ но, и одея́ ние Его́ бело́ блиста́ яся. И се му́ жа два с Ним глаго́ люща, я́ же бе́ ста Моисе́ й и Илия́, я́ вльшася во сла́ ве: глаго́ ласта же исхо́ д Его́, и́ же хотя́ ше сконча́ ти во Иерусали́ ме. Петр же, и су́ щии с ним, бя́ ху отягче́ ни сном: убу́ ждшеся же ви́ деша сла́ ву Его́, и о́ ба му́ жа стоя́ ща с Ним. И бысть, егда́ разлучи́ стася от Него́, рече́ Петр ко Иису́ су: Наста́ вниче, добро́ есть нам зде бы́ ти, и сотвори́ м се́ ни три, еди́ ну Тебе́, и еди́ ну Моисе́ ови, и еди́ ну Илии́: не ве́ дый, е́ же глаго́ лаше. Се же ему́ глаго́ лющу, бысть о́ блак, и осени́ их: убоя́ шася же, вше́ дшим им во о́ блак. И глас бысть из о́ блака, глаго́ ля: Сей есть Сын Мой Возлю́ бленный, Того́ послу́ шайте. И егда́ бысть глас, обре́ теся Иису́ с еди́ н, и ти́ и умолча́ ша, и никому́ же возвести́ ша в ты́ я дни ничесо́ же от тех, я́ же ви́ деша.

Хор: С ла́ ва, Тебе́, Го́ споди, сла́ ва Тебе́.

Глас 6:

Хор: Сла́ ва Отцу́ и Сы́ ну и Свято́ му Ду́ ху./ В ся́ ческая днесь ра́ дости испо́ лнишася: // Христо́ с преобрази́ ся пред ученики́.

И ны́ не и при́ сно и во ве́ ки веко́ в. Ами́ нь./ В ся́ ческая днесь ра́ дости испо́ лнишася: // Христо́ с преобрази́ ся пред ученики́.

П оми́ луй мя, Бо́ же, / по вели́ цей ми́ лости Твое́ й, / и по мно́ жеству щедро́ т Твои́ х// очи́ сти беззако́ ние мое́.

Стихи́ ра пра́ здника, самогла́ сна, глас 5 (проверить!!!):

Б ожества́ Твоего́, Спа́ се, ма́ лу зарю́ обнажи́ в/ совозше́ дшим с Тобо́ ю на го́ ру, / преми́ рныя Твоея́ сла́ вы сотвори́ л еси́ рачи́ тели./ Те́ мже ужа́ сно зовя́ ху: / добро́ есть нам зде бы́ ти./ С ни́ миже и мы Тебе́, преобра́ жшагося Спа́ са Христа́, // пое́ м во ве́ ки.

Иерей: Спаси́, Бо́ же, лю́ ди Твоя́ и благослови́ достоя́ ние Твое́, посети́ мир Твой ми́ лостию и щедро́ тами, возвы́ си рог христиа́ н правосла́ вных и низпосли́ на ны ми́ лости Твоя́ бога́ тыя, моли́ твами всепречи́ стыя Влады́ чицы на́ шея Богоро́ дицы и Присноде́ вы Мари́ и, си́ лою Честна́ го и Животворя́ щаго Креста́, предста́ тельствы честны́ х Небе́ сных Си́ л безпло́ тных, честна́ го, сла́ внаго проро́ ка, Предте́ чи и Крести́ теля Иоа́ нна, святы́ х сла́ вных и всехва́ льных Апо́ стол, и́ же во святы́ х оте́ ц на́ ших и вселе́ нских вели́ ких учи́ телей и святи́ телей, Васи́ лия Вели́ каго, Григо́ рия Богосло́ ва и Иоа́ нна Златоу́ стаго, и́ же во святы́ х отца́ на́ шего Никола́ я, архиепи́ скопа Мирлики́ йскаго, чудотво́ рца, святы́ х равноапо́ стольных Мефо́ дия и Кири́ лла, учи́ телей слове́ нских, святы́ х равноапо́ стольных вели́ каго кня́ зя Влади́ мира и вели́ кия княги́ ни О́ льги, и́ же во святы́ х оте́ ц на́ ших всея́ Росси́ и чудотво́ рцев, Михаи́ ла, Петра́, Алекси́ я, Ио́ ны, Фили́ ппа и Ермоге́ на, святы́ х, сла́ вных и добропобе́ дных му́ чеников, преподо́ бных и богоно́ сных оте́ ц на́ ших, святы́ х и пра́ ведных богооте́ ц Иоаки́ ма и А́ нны (и святаго имярек, егоже есть храм и егоже есть день), и всех святы́ х. Мо́ лим Тя́, многоми́ лостиве Го́ споди, услы́ ши нас, гре́ шных, моля́ щихся Тебе́, и поми́ луй нас.

Хор: Го́ споди, поми́ луй. (12 раз)

 

Иерей: Ми́ лостию и щедро́ тами и человеколю́ бием единоро́ днаго Твоего́ Сы́ на, с Ни́ мже благослове́ н еси́, со Пресвяты́ м, и Благи́ м, и Животворя́ щим Твои́ м Ду́ хом, ны́ не и при́ сно, и во ве́ ки веко́ в.






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.