Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок № __ Дата ___.






Тема: КОМБІНУВАННЯ ПРИРОДНИХ І ПЛАСТИЧНИХ МАТЕРІАЛІВ.

КВІТКОВА АБЕТКА

Мета: вдосконалювати навички роботи з природним матеріалом; розвивати творчі здіб­ності, образне мислення, асоціативну пам'ять, фантазію, увагу, терпіння та охай­ність; виховувати естетичне ставлення до навколишнього світу.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

1. Привітання

2. Перевірка готовності до уроку

3. Упорядкування робочих місць

II. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Повідомлення теми та мети уроку

— Сьогодні ми будемо комбінувати природні і пластичні матеріали. Працюватимемо з квітами та виготовлятимемо чарівні букви.

2. Розповідь учителя

Робота за підручником (с. 47-48)

— Придивіться до будови рослин, прислухайтесь до їхніх назв. Навчіться
уявляти контури рослин як певні істоти, предмети, букви, цифри, геометричні
фігури... І вам відкриється краса і користь загадкового світу флори.

Фізкультхвилинка

 

3. Демонстрування та аналіз зразка

1) Інструктаж учителя.

Мультимедійна презентація. Робота за підручником (с 47-48) Учитель роздає кожному ряду окремі букви — таким чином, щоб напри­кінці уроку з'явився напис «Україна мила». Можна працювати в парах та групах.

1. За зразком на кольоровому картоні намалюйте букву.

2. Підбираючи квіти, заповніть поверхню букви.

3. Квіти приклейте або закріпіть пластиліном.

Значення рослин-символів

Волошка — простота, ніжність.

Листок дуба — сила.

Лавр — успіх, слава, тріумф.

Нарцис — гордість.

Мак — молодість і краса.

Незабудка — дружба, пам'ять.

2) Повторення правил безпеки під час роботи.

III. ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ

IV. ВИСТАВКА ТА ОЦІНЮВАННЯ РОБІТ УЧНІВ

Учитель організовує виставку дитячих робіт. За допомогою букв складається напис «Україна мила».

— Хто вважає, що сьогодні працював у повну силу?

— Кому потрібно ще попрацювати, щоб робота вийшла більш якісною?

V. ПІДСУМОК УРОКУ

— З якими природними матеріалами ми працювали на уроці?

— Як потрібно ставитися до природи та навколишнього середовища? Чому?

 


Урок № ______. Дата ______

Тема: ЕКСКУРСІЯ ДО ШКІЛЬНОЇ МАЙСТЕРНІ З ОБРОБКИ ТКАНИНИ

Мета: провести екскурсію до шкільної майстерні з обробки тканини; ознайомити учнів з видами пряжі та ниток, з видами тканини, з прийомами обробки тканини, з різно­видом аплікацій із тканини; розвивати спостережливість, увагу, пам'ять; виховувати інтерес до уроків трудового.навчання.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

1. Привітання

2. Перевірка готовності до уроку

3. Упорядкування робочих місць

II. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Повідомлення теми та мети уроку

— Сьогодні ми завітали до шкільної майстерні з обробки тканини. Про­
тягом екскурсій ми ознайомимося зі швейними приладами, інструментами,
видами пряжи та ниток, видами аплікацій із тканини.

Слід пам'ятати, що урок-екскурсія — це такий самий урок, як заняття у класі, тому потрібно дотримувати певних вимог.

• Уважно слухати, організовано ставити запитання, не розмовляти, дотри-"., мувати дисципліни.

• Не порушувати порядок і дисципліну.

 

• У майстерні триматися всім разом, переходити від одного робочого місця до іншого спокійно, без метушні.

• Ставати так, щоб усім було видно.

2. Вступна бесіда

— Багато тисячоліть людина не мислить своє життя без тканини. Тка­нина — це одяг, взуття, штори, білизна, рушники, серветки та багато іншого.

— З чого виготовляють такий необхідний людству матеріал? {Відповіді учнів.)

3. Розповідь учителя

— Якщо взяти клаптик тканини, то, уважно розглянувши його, можна
легко переконатися в тому, що тканина утворена завдяки переплетінням
ниток. Причому в різних тканинах нитки переплітаються по-різному. Тканина
складається з ниток, нитки виготовляються з різних видів пряжі. Залежно від
пряжі, тканини можуть бути вовняні, лляні, шерстяні, шовкові та синтетичні.

Розглядання зразків пряжі та тканини.,

— Яким чином людина може прикрасити свій одяг? (Відповіді учнів.)
— Свій одяг можна прикрасити за допомогою аплікацій з тканини.

Розглядання зразків аплікацій.

Фізкультхвилинка

 

4. Демонстрування та аналіз зразка






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.