Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок № __ Дата __. Мета:пояснити учням, чому вміння слухати є не менш важливим, ніж уміння говорити;






Тема: ТИ — СПІВРОЗМОВНИК. ПРАКТИЧНІ РОБОТИ. ЯК ЗРОБИТИ ПРИЄМНІСТЬ ІНШОМУ. ЯК ПОПРОСИТИ ПРО ПОСЛУГУ ЧИ ДОПОМОГУ

 

Мета: пояснити учням, чому вміння слухати є не менш важливим, ніж уміння говорити;

розповісти про переваги впевненого і толерантного спілкування та недоліки пасивного

й агресивного спілкування; навчати розпізнавати вербальні і невербальні

ознаки активного слухання; виховувати толерантне ставлення до точки зору інших.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Гра «Вільний мікрофон»

— Що таке толерантність?

— Як слід ставитися до людей, які мають проблеми зі здоров’ям?

— Яку людину можна назвати толерантною?

— Поміркуйте, чим ви можете допомогти людям, які мають проблеми зі здоров’ям.

— Для чого людині потрібне спілкування? (Щоб обмінюватися новинами, допомагати одне одному, дружити, підтримувати, підбадьорювати тощо.)

— З якою людиною вам приємно спілкуватися? (Ввічливою, доброзичливою, привітною, вдячною, чемною, яка вміє слухати, не перебиває тощотаку людину називають приємним співрозмовником.)

— Що треба вміти робити, щоб бути приємним співрозмовником? (Уважно слухати, тактовно висловлюватися, чемно попросити, не забувати дякувати людям, доброзичливо вітатися і прощатися, обов'язково вибачатися тощо.)

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроді ви дізнаєтеся, яким буває спілкування.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (б. 61-64)

— Що дає людині спілкування?

— Розгляньте малюнки на с. 61. Як потрібно слухати співрозмовника?

— Що свідчить про те, що людина уважно слухає (опишіть її вираз обличчя, положення тіла, міміку, жести...)?

— Як можна зрозуміти, що тебе не слухають?

— Про кого кажуть: ≪ В одне вухо влітає, а в друге — вилітає≫?

— Як підтвердити, що ти згоден з думкою мовця?

Запам’ятайте! Уміння слухати — найважливіше у спілкуванні.

— Розгляньте малюнки на с. 62 вгорі. Яку поведінку називають впевненою?

— Розгляньте малюнки на с. 62 внизу. Яку поведінку називають пасивною?

— Розгляньте малюнки на с. 63. Яку поведінку називають агресивною?

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Продовження роботи за підручником (с. 63)

Що ви дізналися про мову жестів?

2. Читання вірша Лесі Вознюк

НЕВИГАДАНА ІСТОРІЯ ПРО ПОЯВУ МОВИ

Колись первісні люди не знали ані слова, нахмурювали брови, хапалися за списа,

не вміли пояснити: це — мамонт, то — Стрічали друзів з миром, усміхнено,

Корова. охоче,

Вони порозумітись старались між і дивувались щиро, до неба звівши очі.

собою — А потім, щоб онукам про все це






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.