Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






I. Мотивація навчальної діяльності






Тема. Місце та роль токарства в сучасному декоративно-ужитковому мистецтві. Деревина як конструкційний матеріал. Властивості деревини. Вимоги до за­готовок.

Мета: сформувати знання та вміння характеризувати матеріали, які використовуються для токарної обробки;

ознайомити із технологією підготовки заготовок для токарної оброб­ки деревини; розвивати вміння аналізувати, порівнювати; формувати потребу творити прекрасне.

 

Обладнання: вироби, виготовлені токарним способом, композиції,, зразки деревини, вага, сушильний пристрій.

 

Тип уроку: комбінований.

 

Очікувані результати навчальної діяльності:

учні характеризують деревину як конструкційний ма­теріал.

 

 

ХІД УРОКУ

I. Організаційна частина

♦ Перевірка присутніх та спецодягу.

II. Актуалізація опорних знань

1. Назвіть професії ваших батьків.

2. Чому на виробництві робітники працюють у спеціальному одязі?

I. З яким матеріалом ви працювали в попередніх класах?

I. Що називають інструментом? Яке його призначення? Який ви знаєте інструмент для оброблення деревини?

I. Мотивація навчальної діяльності

Основним джерелом і засобом розвитку будь-якої країни є різні галузі виробництва. Чим більше галузей виробництва має країна, тим більше вона незалежна і багатша. Ми з вами будемо вивчати де­ревообробну галузь, а саме токарство, яке поєднує в собі творчість, майстерність, красу. Багато речей, які оточують нас, виготовлені із деревини то­карним способом. Це й посуд, і сувеніри, і прикраси, і вироби інтер'єрного призначення тощо. Сучасні деревообробні підприєм­ства оснащені токарними верстатами (більш складними і потужні­шими ніж ті, на яких ви будете працювати в шкільній майстерні). Обслуговують їх верстатники деревообробних верстатів. Окрім во­лодіння всіма прийомами точіння, вони повинні знати властивос­ті деревини, будову верстата, уміти прочитати креслення і схему, заточити інструмент, налаштувати верстат на роботу. Робота на токарних верстатах вимагає акуратності й точності, уваги й обе­режності, узгодженості рухів рук. Вивчаючи цей модуль, ви теж навчитеся працювати на токарних верстатах, виготовляти для себе цікаві вироби, які будуть використовуватися у вашому побуті. Для того щоб створити виріб, необхідно мати відповідні знання про ма­теріали, з яких він буде виготовлятися. Такий матеріал називають конструкційним. Для різних об'єктів добирають конструкційні ма­теріали з різними властивостями, які відповідають функціональ­ним, технологічним або ергономічним вимогам майбутніх виробів. Отже, нам сьогодні необхідно з'ясувати, який матеріал буде най­більш придатним для виготовлення нашого виробу..






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.