Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Слово вчителя






Різноманітність павукоподібних та їх роль в екосистемах.

Значення в житті людини

 

Мета уроку:   сформувати в учнів знання про різноманітність павукоподібних, ознайомити з їх роллю в природі та в житті людини; удосконалювати вміння учнів працювати з додатковою літературою та Інтернет-ресурсами; розвивати творчий потенціал та інтерес до вивчення тварин; формувати екологічну культуру.

 

Очікувані результати:   учні наводять приклади павукоподібних, що трапляються у їхньому регіоні, видів, що потребують охорони; учні розпізнають павукоподібних на таблицях, наочних посібниках, колекціях; учні пояснюють роль кліщів у природі та в житті людини; учні характеризують роль павукоподібних в екосистемах та їх значення в житті людини.

 

Обладнання:   ____________________________________________________________________

Тип уроку:   комбінований.

 

1. Організаційний етап

 

Привітання учнів, перевірка їх готовності до уроку.

 

2. Перевірка домашнього завдання й актуалізація опорних знань учнів

 

2.1. Індивідуальна робота учнів за картками.

 

2.2. Виконання тестових завдань.

 

 

Вибрати одну правильну відповідь.

 

1. Кількість очей у павука-хрестовика:

 

А 1 пара

 

Б 2 пари

 

В 3 пари

 

Г 4 пари

 

2. З’їдаючи здобич, павук:

 

А ковтає її цілком не пережовуючи

 

Б усмоктує її розріджені нутрощі

 

В відриває шматочки ногощелепами і поїдає

 

3. Органи дихання павукоподібних:

 

А легеневі мішки

 

Б трахеї

 

В легеневі мішки і трахеї

 

Г легені і трахеї

 

4. Серце у павука розміщене:

 

А на спинному боці черевця

 

Б на черевному боці черевця

 

В на спинному боці головогрудей

 

Г на черевному боці головогрудей

 

5. Розвиток павуків:

 

А прямий

 

Б непрямий

 

6. Система виділення павуків утворена:

 

А зеленими залозами

 

Б нирками

 

В мальпігієвими судинами

 

Г видільними трубочками

 

2.3. Біологічна задача.

 

Нитка павутини завдовжки 9 км важить 0, 07 г. Скільки важитиме нитка, якою можна було б обхопити земну кулю по екватору — 40075, 6 км і по меридіану — 40008, 5 км?

 

Вибрати з переліку ознаки павукоподібних.

 

Здебільшого суходільні тварини.

 

2. Здебільшого водяні тварини.

 

3. Мають три пари ходильних ніг.

 

4. Мають чотири пари ходильних ніг.

 

Не мають вусиків і складних очей.

 

6. Мають вусики і складні очі.

 

7. Тіло складається з головогрудей і черевця, до яких прикріплені кінцівки.

 

Тіло складається з головогрудей, до яких прикріплені кінцівки, і черевця, на якому немає ніг.

 

Дихають за допомогою легеневих мішків і трахей.

 

10. Дихають за допомогою легенів.

 

Можуть живитися тільки рідкою їжею.

 

12. Павуки — хижаки, тому живляться тільки твердою їжею.

 

Відповідь: 1, 4, 5, 8, 9, 11.

 

Мотивація навчальної діяльності

 

Слово вчителя

 

«Фу, павук», — скрикує людина, і ось уже чутно хруст розчавленого ногою тільця цієї тварини. Незрозумілою є відраза, а подеколи і страх, який відчуває людина під час зустрічі з павуками, хоча знає, що вони приносять користь, знищуючи величезну кількість мух та інших комах. Загальна маса комах, яких ліквідовують павуки, вимірюється тисячами тонн.

 

Павуки всім відомі, і в той же час ми так мало знаємо про цю надзвичайно цікаву і різноманітну групу тварин.

 

Повідомлення теми уроку. Визначення разом з учнями мети та завдань уроку.






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.