Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Конспект






інтегрованого заняття

в молодшій групі

«Їжачок - Хитрячок»

Розділ програми: інтегроване заняття з математики та розвитку мовлення.

 

Програмовий зміст:

Навчальний: повторити і закріпити пройдений матеріал (ознаки предметів: форма, розмір, колір (геометричні фігури); просторові відносини, порядковий і кількісний рахунок, співвідношення кількості предметів з наочним зображенням числа); Закріпити рахунок і знання цифр від 1 до 5.

Розвиваючий: Розвинути логічне мислення, кмітливість і творчу уяву, пізнавальну активність, розвивати мислення, пам'ять, увагу і мову дітей; викликати бажання допомагати іншим; виховувати інтерес до математики.

Виховний: Виховувати дружні взаємовідносини. Виховувати вміння розуміти і виконувати навчальне ігрове завдання.

Методичні прийоми: Ігровий момент, постановка проблеми, художнє слово, заохочення, бесіда, питання, аналіз.

Матеріал: іграшковий, м'який їжачок, дидактична гра: " Підбери їжачкам будиночки", " Сонечко", " Логічні квадрати"; картинки серії: " Дикі тварини", набір фігур трикутної форми.

Хід заняття:

Вихователь:

Гостей зібралось тут багато.

Нумо на мене подивіться

І веселенько посміхніться.

Здрастуйте, гості добрі,

Ті, хто прийшов до нас.

Наші діти раді бачити вас.

Вихователь: -Сьогодні до нас завітало багато гостей! Давайте їм, посміхнемось і привітаємо їх!

Діти: - Доброго, ранку!

Вихователь: А до нас завітав. ще один гість! І хто він, ви дізнаєтесь. як що відгадаєте загадку про нього: Маленький, сиренький, дуже любити яблука, груші і грибочки, і замість шапки в нього голочки… (Їжачок)

- Так, дітки, це їжачок!

Їжачок-хитрячок

Із голок та шпичок

Пошив собі піджачок.

І у тому піджачку

Він гуляє по садку.

Натикає на голки

Груші, яблука, сливки.

І до себе на обід

Він скликає цілий рід. (автор П. Воронько «Їжачок-Хітрячок»)

- «Доброго ранку малята!» - каже вам їжачок. Давайте і ми привітаємо його добрими словами віршика-віталочки:

Діти:

- Доброго ранку, сонце привітне!

- Доброго ранку, небо блакитне!

- Доброго ранку, в небі пташинки!

- Доброго ранку, тобі і мені!

 

- Діти, а які голки в їжачка? (гострі). А подивиться, в нашого їжачка, від ваших добрих слів, від вашого доброго побажання, голки стали зовсім не гострі. А які вони? Спробуйте? (м’які). Так, м’які! Виявляється, що добрі слова - чарівні, гострі голки стали м’якенькими.

Діти, давайте, частіше казати один одному добрі і лагідні слова!

 

 

Завдання 1

Вихователь:

- Діти, їжачок у вас питає, чи знаєте ви, де він живе? (у лісі) А хто ще живе у лісі? (відповіді дітей). У їжачка є картинки цих тварин, які живуть у лісі, і він хоче, щоб ви серед цих лісових тваринок знайшли їжачка з гострими голочками. Знайдемо?

(Картинки з лісовими тваринками – лисиця, вовк, ведмідь, заєць і останній їжачок)

Жартівливий момент - вихователь показує картинку з лисицею, і питає

- це їжачок?

- ні? - а хто це?.. Лисиця!........(і так, поки не знайдуть їжачка).

- Діти, подивися, які гострі голочки у цього їжачка.

(Артикуляційна гімнастика)

«У їжачка шапка голки, ховається їжачок під ялинкою. Ми хочемо з ним пограти, а він нам тільки – пих! -пих! - пих!»

- Ось такий їжачок! Не хоче з нами гратись, бо йому треба бігти по своїх справах!

- Діти! Наш їжачок питає, як назвати всіх цих тваринок? (дикі).

Завдання 2

- А їжачок прийшов до нас не сам, а із своїми друзями. Хто це? Що в них на голочках? (яблучка) Якого вони кольору? (їжачки, з наколотими на голочки яблучками - одним, двома, трьома, чотирма, п’ятьма)

- Діти, їжачок, просить нас допомогти його друзям – знайти їхні будиночки. А щоб їх знайти, треба порахувати яблучка на їх голочках. Як що, яблучко – одне, то живе цій їжачок у будиночку, під номером 1… і.д. Їжачки, ще не вміють рахувати, допоможемо їм?

Діти рахують яблучка и знаходять відповідний будиночок.

- Як добре – всі їжачки мають свій будиночок! (Їжачки, дякують дітям.)

 

Завдання 3

- Малята! Наш їжачок, просить нас ще допомогти. Подивиться, що це? (Сонечко, без промінчиків, закрито хмаринками) А якої форми воно (кругле), а якого кольору? (жовте). Давайте допоможемо Сонечку, проженемо хмари.

-

Гра «Сонечко» (діти стають у коло, и починають вибирати «Сонечко»)

- Розбігайтесь хмари, вітер не шуми. порахуємо дружно, сонцем будеш ти – (Олена). Виходить в середину кола, вдягає маску «сонечка», діти питають -

- Сонечко, що ти будеш робити?

- Я вас буди гріти!, (проходить по колу, доторкається до кожного и каже – Я тебе грію…) Інші діти (пестити, смішити, дружити) Кожен раз «прожинаємо» (прибираємо) хмаринку.

- Які молодці, всі хмаринки розлетілися! Але, подивиться, що не вистачає сонечку? (промінчиків). Давайте подаруємо сонечку їх. (По черзі, кожен підходить и «дарує» промінчик, називає яке сонечко – ласкаве. тепле, дружне, веселе…

 

- Їжачок вам каже, що ви всі молодці! І дякує вам.

Завдання 4

- Діти, а їжачок наш, каже мені, що зголоднів.. А що він любить їсти? (яблучка, груші. грибочки…) – А давайте пригостимо нашого їжачка.

- У мене є такі тарілочки, якої вони форми? (квадратні) Що вже на них є? (груша, яблуко, грибочок). А груші і яблука. що це? (фрукти). Допоможіть мені, - розкладіть ще груші. яблука, гриби, але, щоб вони не повторювалися, ні в рядку, ні в стовпчику. (Логічні квадрати).

Фізхвилинка:

Виростем великими (діти стають на пальці ніг, руки вгору).

Яблук нарвемо (імітують зривання яблук обома руками).

В кошики великі (розводять руки в сторони).

Ми їх складемо (присідають, імітуючи складання яблук).

Завдання 5

- Їжачку дуже сподобалося ваше пригощення! І тепер він хоче з вами пограти.

- -А де ховається їжачок? (під ялинкою). А давайте для нього зробимо ялиночки. Ось у нас є такі фігурки, на що вони схожі? (трикутники).

(Вихователь роздає кожній дитині по три трикутничка. Діти сідають на килимок і конструюють ялинки..А тепер перетворимо ялинки на будиночок для їжачка..) А що ще можна зробити? (метелика., цукерку…)

 

- Діти, ви стільки допомогли їжачку, ви такі молодці! І в нього для вас є подаруночки! Кошик із яблучками! Пригощайтесь, малята!

 

- Їжачку так сподобалося з вами грати, що він вирішив залишитися в нас..Тільки він дуже втомився..захотів відпочити.. і заснув..

 

 

- Дітки, а ми давайте пригадаємо, хто до нас сьогодні прийшов? А які в нього були голочки? А чому вони стали м’якенькими? А як ми допомогли друзям їжачка? А що ми подарували сонечку? А чим пригощали їжачка? А на що перетворювали трикутнички? Вам сподобалось бути помічниками?

 

 

Міні – заняття(І молодша група)

Тема: «Намистинки»

Техніка: малювання пальцем

Мета: вчити дітей малювати намистинки пальцем вмоченим у фарбу, розміщувати намистинки на лінії на певній відстані; закріплювати кольори (жовтий, червоний); розвивати естетичний смак; виховувати акуратність у роботі.

Матеріал: гуашеві фарби жовтого і червоного кольору, 1/2 аркуша паперу з проведеною лінією, серветка.

Хід заняття

Пальчикова гімнастик «Розминка»

1. Пальцями однієї руки почергово розминати ділянки між пальцями другої.

2. Те саме зробити другою рукою.

Стук у двері. В гості приходить лялька Катруся в гарному вбранні і з гарним намистом. Діти розглядають ляльку, розглядають гарне намисто.

Діти, вам сподобалось Катрусене намисто? (Так.)

Ось послухайте віршик про намисто.

На довгу нитку намистини

Іринка хоче нанизать,

Вона, напевно, буде нині

На нашім святі виступать.

-Вихователь: Якою хоче бути Катруся? (Гарною.)

А ваші мами і ви, дівчатка, на свято одягаєте намисто?

Ми з вами зараз нанизаємо намистинки на ниточку. А малювати намистинки ми будемо пальчиком. Ось так. Йдемо достолів і ви мені покажете, як пальчиком будемо нанизувати намистинки (діти пальцем показують).

Фізкультхвилинка «Зарядка»

Швидко стали по порядку,

Розпочнем мерщій зарядку.

Покрутили головою,

Стали всі, немов до бою,

Крила в боки розвели

Й полетіли, попливли.

Ліва, права, ліва, права —

Роблять ніжки наші вправи.

Не лінуйтесь, присідайте,

Ви здоров'ячко зміцняйте,

Щоб хвороби оминали,

Смутку й слабкості не знали.

А тепер, дітки, вмокніть пальчик у жовту фарбу і зробіть намистинки, але робіть між ними величеньку відстань, щоб можна було туди вмістити намистинку червоного кольору.

Діти працюють, після малювання жовтим кольором витирають пальчик серветкою і малюють червоним кольором, потім знову витирають пальчик.

- Давай, Іринко, подивимось, які намистинки вийшли у дітей.

Вихователь з лялькою оглядають малюнки.

- Дуже гарні намистинки ми повісили на ляльку.

- Давайте з вами заспіваємо пісеньку-хоровод.

 

Міні – заняття(І молодша група)

Тема: Жучки-сонечка.

Техніка: малювання ватяними паличками

Мета: продовжувати знайомити дітей із фарбами, їхніми властивостями, вчити дітей малювати за допомогою прийому малювання ватяними паличками; закріплювати знання кольорів (червоний, чорний), розвивати відчуття кольору; формувати позитивне сприймання світу; виховувати охайність, бажання малювати; викликати у малят радість від творчої роботи.

Матеріал: паперові силуети жучків чорна гуаш, серветки.

Попередня робота: діти спостерігають за жучками, вивчають із вихователем віршик про жучка- сонечко.

 

Хід роботи

Пальчикова гімнастика «Сонечко, сонечко»

Прилетіло сонечко

На мою долонечку -

Крильця червоненькі

Цяточки чорненькі.

По всіх пальчиках походило,

З мізинчика полетіло

Вихователь: Дітки подивіться які у мене картинки, що тут зображено. (Малята розглядають силуети комах сонечок). Вихователь допомагає малюкам уважно вивчити силуети, наголосивши на тому, що вони різні але на них нема плямок цяточок. Діти з педагогом закріплюють віршик Майстренко «Сонечко»:

Жучок маленький сонечко

Влетів через віконечко,

На крильцях червоненьких

Є цяточки чорненькі.

Вихователь: «Допоможемо жучкам — намалюємо крапки на їх спинках». Малювати ми будемо за допомогою чарівних паличок. (Показ малювання вихователем)

Фізкультхвилинка «Працювати перестали»

Працювати перестали

І тепер всі дружно встали.

Будемо відпочивати,

Нумо, вправу починати!

Руки вгору, руки вниз

І легесенько пригнись.

Покрутились, повертілись,

На хвилинку зупинились.

Пострибали, пострибали,

Раз — присіли, другий — встали.

Всі за столи посідали.

Діти самостійно ставлять ватянами паличками крапки, вихователь допомагає, якщо є потреба. Малята разом за допогою промовляють вивчений віршик.

Жучки дякують дітям за те, що вони стали ними, справжніми з цяточками на спинках. Малята отримують нагороду від вдячних комах червоні вітаміни льодяники. А зараз давайте пограємо з жучками в гру «Доповзи до іграшки»

 

Міні – заняття (ІІ молодша група)

Тема: «Квіточка для мами»

Техніка: друкування пробками

 

Мета: залучати дітей до приготувань, пов'язаних зі святом 8 Березня; розширювати уявлення малят про родинні стосунки; розвивати уяву, творчу фантазію; вчити дітей створювати малюнок квітів пробками від пластикових пляшок, виховувати охайність у роботі, бажання робити приємне рідним.

 

Матеріал: 1/2 аркуша кольорового паперу формату А4 з намальованим стеблом та листочками квітки на кожну дитин; фарби гуаш, пробки від пластикових пляшок.

 

Попередня робота: вихователь розповідає дітям про свято 8 Березня, малята конструюють квіти з насіння, бавлятьс у дидактичну гру «Збери квітку».

 

Хід заняття

Діти розглядають ілюстрації із зображенням квітів. Вихователь читає вірш:

Вже весна видзвонює в золоті дзвіночки,

Сонце сипле промені, гомонять струмочки.

Проліски біленькі у лісах розквітли,

Свято жінки, неньки радісне і світле.

Бесіда про свято 8 Березня.

Вихователь пропонує дітям:

- Намалюємо для матусі гарну квіточку на подарунок. А малювати ми будемо чарівними пробочками, вони незвичайні.

Але спочатку ми відпочипемо, а потім будемо малювати

Фізкультхвилинка - «Квіточка»

Навесні в гайок піду, (Малята довільно ідуть вперед.)

Першу квіточку знайду, (Зупиняються і схиляються вниз)

Біля квіточки помрію, (Присідають.)

Разом з нею порадію, (Беруться руками за щоки і хитають головою.)

І вона всміхнеться (Усміхаються, простягаючи руки перед собою, а потім плавно кла- іх собі на груди.)

Вихователь: Зараз я вам покажу як малювати, беремо пробочку мокаємо в фарбу і міцно притискаємо її до аркуша. Вихователь допомагає за потребою, підтримує творчі прояви дітей стосовно вибору кольору фарби, активізує спілкування, розповідає малятам про свято 8 Березня, стимулює емоційне піднесення від роботи, схвалює сміливість дітей, пропонує малятам повторити вірші, які вони вчать до свята.

Педагог радіє разом із дітьми, що вийшли такі гарні квіточки.

 

Заняття (ІІ молодша група)

 

Тема: Повітряні кульки.

 

Техніка: Відбиток м'ятим папером.

 

Мета: розвивати самостійність, уяву, дрібну моторику рук.

познайомити з прийомом малювання м'ятим папером; виховаути охайність.

 

Обладнання: альбомні листи; різнобарвна гуаш в мисочках; пензлика; надуті повітряні кульки на кожну дитину.

 

Попередня робота: Розгляд повітряної кулі; ігри з повітряними кулями.

Хід заняття

 

(У вихователя в руках надута повітряна куля)

Вихователь: Діти, що у мене в руках? Давайте подивимося, якого вона кольору, розміру. А для чого потрібен повітряна кулька?

(Відповіді дітей)

Пальчикова гімнастика «Кулька» (Кінчики пальців обох рук притиснути один до одного, а долоні розвести в сторони. Вийде «кулька»)

Кульку надуваю

в небо випускаю

Вихователь: Давайте сьогодні вирушимо з вами в подорож на повітряних кульках. Тільки треба триматися міцно за ниточку.

(Діти відправляються в подорож по групі)

Психогімнастика «Повітряна куля»

Діти стоять у колі, взявшись за руки.

Вихователь: Уявіть, що з вами величезну повітряну кулю. Іноді куля буде підніматися високо в небо (вдих), а іноді буде опускатися вниз (видих). Високо в небі ми побачимо зірки, і щоб їх дістати, ми будемо піднімати руки вгору. А внизу на землі ми побачимо квіти, і що б їх помацати, ми будемо опускати руки вниз. Вдих - руки повільно піднімаємо вгору. Видих - повільно опускаємо вниз.

Вихователь: Вам сподобалося наше подорож? Давайте тепер намалюємо повітряна куля, на якому ми літали. Для цього візьміть шматок паперу, зімніть його так, щоб у вас вийшов паперовий грудочку (вихователь супроводжує свої слова діями), потім виберіть гуаш вподобаного вам кольору, занурте в неї паперовий грудочку, а потім прикладіть його до свого листу паперу. У вас вийшов повітряна кулька, залишилося тільки домалювати йому ниточку пензликом.

(Діти виконують, вихователь допомагає)

 

Вихователь: Подивіться, які гарні і різнокольорові кульки у вас вийшли. Давайте покажемо їх один одному (діти показують малюнки один одному).

 

Вправа на релаксацію.

Сьогодні ми – повітряні кульки.

Надуваємо кульки, вдих через ніс

Надулися пальчики рук, повільне ворушіння пальцями рук

Випустили повітря. розслаблення

Надулися ручки -повільні помахи руками, невелика напруга

Випустили повітря. розслаблення

Надулися пальчики ніг -повільне ворушіння пальцями ніг

Випустили повітря. розслаблення

Надулися ніжки -повільне піднімання ніг, невелика напруга

Випустили повітря. розслаблення

Ми - повітряні кулі,

Ми катаємося з гори. перекочування на спині вліво - вправо

Ми - повітряні кулі,

Ми катаємося з гори. перекочування на животі вліво - вправо

Сильно-сильно надулися повітряні кульки - загальне напруження

Випустили повітря. загальне розслаблення

Надулися трохи кульки і покотилися до групи діти встають і йдуть до групи

Дітки, а ви хотіли б пограти з нашими кульками? Тоді закрийте очі і повторюйте чарівні слова за мною

Шарик, Шарик, покрутити

На даний перетворися!

(Діти повторюють, а вихователь тим часом розкидає надуті повітряні кулі по підлозі в групі)

Ігри дітей з повітряними кульками.

 

 

Заняття – гра (середня група)

 

Тема. Осінній килимок

 

Техніка: монотипія

 

Мета: ознайомити дітей з новим способом нанесення малюнка з допомогою листя — монотипією; формувати вміння створювати відбитки листя різного розміру та форми; продовжувати розвивати дрібну моторику; вчити дітей розрізняти велике й маленьке; виховувати дбайливе ставлення до всього, що їх оточує; формувати естетичне сприйняття природи і своєї діяльності, вміння включатися в гру.

 

Обладнання й матеріали: осіннє листя, різне за кольором та розміром, великий клапоть білої тканини (плащ Осені), ємкості для фарб, гуашеві фарби, поролон, палітри, серветка.

Хід заняття

 

Психогімнастика «Сонячний зайчик».

Сонячний зайчик зазирнув тобі в очі. Закрий їх. Він побіг далі по обличчю, ніжно погладь його долонями: на лобі, на носі, на ротику. На щічках, на підборідді (погладжуй акуратно, щоб не злякати) голову, шию, животик, руки, ноги, він забрався за комір, погладь його і там. Він не бешкетник, він любить пестити тебе, а ти погладь його і подружися з ним.

Вихователь показує дітям барвисте листя різної форми та розміру.

Вихователь. Подивіться, діти, які чудові фарби дає нам природа. Подивіться на це осіннє листя. Якого воно кольору? Діти називають кольори листя. А тепер візьміть ці листочки, станьте в коло та уявіть, що ви — листя. Звучить аудіозапис П. І. Чайковського «Пори року. Осінь».

Ми - листочки, Перестав дуть вітерець -

Ми - листочки Ми присіли всі у коло.

Чарівні, осінні. Вітер знову тут подув -

Ми на гілочках сиділи, І листочки швидко здув.

Вітер дунув - полетіли. Усі листочки полетіли

Ми літали, ми літали, І на землю тихо сіли.

Музика змінюється, «дме сильний вітер». Вихователь показує дітям сумну дівчинку - Осінь.

Як ви гадаєте, діти, чому Осінь така сумна?

Вона сьогодні надягла свій прекрасний, різнобарвний плащ, дивлячись на який, усі називали її золотою. Але налетів холодний північний вітер і зірвав усі яскраві барви з її плаща. А на вулиці не залишилося жодного красивого листочка. Тепер Осінь стала зовсім некрасивою.Давайте прикрасимо плащ Осені нашими яскравими листочками.Діти розкладають на великому столі плащ, прикладають до нього листочки. А коли плащ піднімають, усі листочки обсипаються.Що ж робити?

 

Вихователь. Діти, я знаю, як Осені допомогти. Ми надрукуємо візерунок на плащі Осені. І в цьому нам можуть допомогти осінні листочки. Подивіться, як я буду це робити. Беремо осінній листок, набираємо фарбу на губку і швидкими рухами наносимо на листок, потім беремо його, перевертаємо й міцно притискаємо до плаща. Можна використовувати 2- 3 різні фарби.

Діти підходять до столу, на якому розстелено плащ, довкола нього розташовані баночки з фарбою.

Вихователь стежить за правильною технікою виконання, радить, як підібрати кольори, як розподілити візерунок рівномірно по всій поверхні плаща. Підчас роботи дітей звучить інструментальна музика А. Вівальді «Пори року».

Ігра-медитація «^ Я - листочок»

Я — маленький листочок, позолочений осінню. Мене весело гойдає вітерець і ніби кличе за собою. І ось я відриваюся від гілочки, злітаю. Як хороше кружляти над землею. Коли я втомлююсь – спущуся на неї відпочити.

Вихователь. Діти, про що ви сьогодні дізналися, що навчилися робити?

Вихователь. Осінь дякує Вам за такий красивий плащ. Як тільки фарби висохнуть, Осінь знов полетить радувати усіх.

 

 

Міні – заняття (ІІ молодша група)

 

Тема: «Рукавички для лисенят»

 

Техніка: штампи з овочів

 

Мета: стимулювати розвиток сприйняття; закріплюваити назви основних кольорів: жовтий, червоний, синій, зелений; вчити дітей способу друкування картоплею, прикрашання силуету рукавиці з розташуванням візерунка на облямівці, пальчику, у центрі; розширювати словник; розвивати моторику руки; формувати вміння включатися в ігрову ситуацію; виховувати вміння слухати пояснення вихователя, правильно відтворювати запропоновані дії.

 

Обладнання й матеріали: м'яка іграшка (лисичка), ємності для фарби, серветка, гуаш, силуети рукавиць для кожної дитини, зроблені з цупкого паперу, штампи різних форм (зірка, квадрат та ін.), виконані із сирої картоплі.

 

Хід заняття

Пальчикова гімнастика «Рукавички»

Наші ручки працювали (кулачки розкрити – закрити),

Рукавички вишивали (імітація шиття голкою).

Смужечками, янідками (рухи пальцями зліва, направо, імітація «тичка»)

Та гарними квіточками. (кулачки розкрити – закрити)

Організаційний момент

Вихователь створює ігрову ситуацію. У групу приходить Лисичка із кошиком (іграшку тримає вихователь і говорить за неї). Діти утворюють півколо перед вихователем.

Лисичка: Здрастуйте, дітки. Я прийшла до вас із лісу по допомогу: мої лисенята люблять гуляти надворі, але зараз холодно і у них мерзнуть лапки. Я не знаю як їм допомогти.А як ви рятуєте свої ручки від холоду?

Діти: Одягаємо рукавички.

Лисичка: - А мені де взяти рукавички для своїх лисенят?

(Діти пропонують варіанти: купити в магазині, поділитися своїми тощо.)

Вихователь. Діти, давайте допоможемо Лисичкі зробимо для лисенят гарні рукавиці у незвичний спосіб.

Спочатку давайте віддихнемо.

Вправа релаксація «Лисичка з лисенятами»

Спить лисичка, дітки сплять, хвостики у всіх лежать. Повне розслаблення. Лисяча сім'я прокинулася, заграла дітвора: кігтики повипускали, невелика напруга пальців, розслаблення. Лапками помахали, ось передні грають, повільні помахи руками. Все, втомилися, відпочивають. Повне розслаблення. Добре їм відпочивати, задні хочуть грати. Тихо-тихо починають, кігтики все випускають ворушать пальцями ніг рухи ступнями ніг. Плавно, повільно, легенько. Лапки догори піднімають, спокійне піднімання ніг. Лапи догори піднімають, лапами штовхають - ось як задні грають. Почергове піднімання ніг кругові рухи ногами. Все, втомилися, відпочивають. повне розслаблення. Набридло хвостику лежати, треба з ним нам пограти: На лікті і коліна встали, востом дружно помахали, на ліктях і колінах ритмічні рухи вліво – вправо Голівкою похитали. кивки головою вперед. Налила лисиця молока, куштуйте дружніше, дітвора. Прогинання спини, імітація хлебтання молока. Лягли лисенята на живіт, відкинули лапки. Легко лисенята, добре, відпочивають цап-царапки. Повне розслаблення на животі. Лисенята шерсткою потрясли, зітхнули і гуляти пішли. Загальна потягування.

Вихователь пропонує дітям підійти до столу, на якому є гуаш у блюдечках (основні кольори - червоний, синій, жовтий, зелений) і лежать штампи різноі форми, виконані з картоплі. Діти розглядають кольори гуаші, називають їх.

Вихователь пояснює й показує спосіб друкування картоплею: взяти штамп, злегка вмочити в рідку гуаш і відразу прикласти до аркуша паперу — на аркуші залишається відбиток. При цьому треба звернути увагу дітей на розташування візерунків, щоб рукавиці вийшли гарними.

Кожна дитина обирає собі по 2—3 штампи, підходить до свого робочого місця, де розташовані силуети пари рукавиць і гуаш, і самостійно прикрашає

Коли малюнки готові, діти можуть самі приносити їх вихователеві. Під час створення кожного малюнка вихователь підбадьорює вихованців.

Діти показують прикрашені рукавиці Лисичці, розглядають їх і дарують лисинятам.

Етюд «Лисенятко боїться»

Лисеня побачило свою маму на протилежному березі струмка, однак воно не наважується ввійти у воду. Вода дуже холодна, та й глибоко тут.

Виразна поза: поставити ногу вперед на носочок, потім повернути ногу на місце; для більшої виразності можна імітувати струшування з ноги уявних краплинок води.

Мета: вчити відтворювати дії і вчинки уявних героїв, оволодівати моторним компонентом відповідних психічних станів (увага, зосередженість, розслабленість, гнів тощо), формувати здатність до психом'язового саморозслаблення.

 

Міні – заняття(середня група)

Тема: Осіннє дерево. (Колективна робота)

 

Техніка: Малювання долоньками.

 

Мета: розвивати ритм і Кольоросприйняття, вчити бачити красу осінньої природи; продовжити використовувати техніку малювання долоньками; виховувати самостійність, охайність

Матеріали та обладнання: Лист ватману тонований із зображеним на ньому стовбуром дерева; дошка; гуаш в мисочках; засушені листя знайомих дітям дерев; аудіозапис пісні Т. Морозової «Різнобарвна осінь»

Попередня робота: Спостереження за деревами восени під час прогулянок, вивчення будови дерева, читання художніх творів

 

Хід заняття

Вихователь: Діти, як красиво на вулиці! Настала золота осінь, розфарбувала все навколо своїми яскравими фарбами. Як ви думаєте, чому осінь називають золотою? (Відповіді дітей) Ось і в мене на столі різнокольорові листочки з різних дерев. Давайте подивимося і назвемо, з якого дерева відірвався листок.

Дидактична гра «З якого дерева листок?»

(Діти виходять по черзі, вибирають листок, показують іншим дітям і голосно називають назва дерева).

Вихователь: Хлопці, а що відбувається з листочками восени? (Відповіді дітей) Як називається природне явище, коли листя опадає з дерев? (Відповіді дітей)

Фізкультхвилинки «Листопад»

Падають, падають листя,

У нашому саду листопад.

(Змахи руками).

Жовті, червоні листя

За вітром в'ється, летять.

(Повороти навколо себе).

Вихователь: Подивіться, у нас теж є невелике дерево (показує на ватман), тільки от незрозуміло, як воно називається. Чого ж не вистачає нашому дереву? (Відповіді дітей) Правильно, листя. Зараз ми їх намалюємо і відразу зрозуміємо, як називається дерево. Занурте долоньку в мисочку з будь-якою фарбою (жовтої, помаранчевої, червоної), прикладіть долоню до гілочки і у вас вийде чудовий листок (діти виконують)

Ігра-медитація «Я – листочок»

Я — маленький листочок, позолочений осінню. Мене весело гойдає вітерець і ніби кличе за собою. І ось я відриваюся від гілочки, злітаю. Як хороше кружляти над землею. Коли я втомлююсь – спущуся на неї відпочити.

Вихователь: Подивіться, яка чудове осіннє дерево у нас вийшло. Як же воно зветься? (Відповіді дітей). Мабуть, у нас вийшов клен. Ви молодці, гарно попрацювали, а тепер ходімо мити ручки.

 

Заняття – гра (середня група)

 

Тема: «Снігопад»

 

Техніка: малювання свічкою

Мета: вчити дітей малювати сніжинки свічкою (короткі вертикальні й горизонтальні лінії); наносити фарби на малюнок поролоновою губкою; розвивати творчу уяву, фантазію, виховувати акуратність у роботі.

Матеріал: гуашева фарба синього кольору, свічки, поролонові губки, аркуш білого паперу.

Хід заняття

Психогімнастика «Сніжинки й вітер»

Вихователь пропонує дітям перетворитися на сніжинки й погратися з вітерцем. Діти виконують рухи за текстом.

Пада, пада, пада сніг і лягає біля ніг.

Вітерець легкий літає і сніжинки підіймає.

Ось вони усі гуртом закружляли за вікном.

Ми також часу не гаєм,

Разом з ними покружляєм.

Підіймемось вгору всі

І присядем до землі.

А зараз, дітки сідайте на килимок і відгадайте загадку:

Сніг на полях, лід на річках, метелиця гуляє, коли це буває? (Взимку.)

Плач за дверима, вихователь відкриває двері, заходить Зайчик і плаче.

Зайчику, чого ти плачеш?

Зайчик.

-Уже зима, я хочу кататись на санчатах, але снігу мало.

-Діти, вам шкода Зайчика?

-Так.

Давайте, діти, допоможемо Зайчику і намалюємо снігопад.

- Хочеш, Зайчику?

- Так, дуже хочу.

- Зараз, Зайчику, у тебе буде багато снігу і ти зможеш кататись на санчатах.

- Відправляємось з вами до нашої майстерні, де ми зможемо допомогти Зайчику.

Діти сідають за столи.

- Діти, а чому я не бачу ні олівців, ні пензликів? Чим же ми будем малювати?

- Свічкою.

- Добре, що ви вмієте малювати свічкою сніжинки, тоді Зайчику допоможіть і намалюйте снігопад.

 

Діти малюють. Зайчик теж малює.

- Хто намалював, може покрити фарбою свій малюнок, хай Зайчик подивиться, скільки сніжинок ви йому подарували. Діти працюють.

Ось і вийшов у нас гарний снігопад, давайте і ми покружляємо з вами, як сніжинки.

- Ну що, Зайчику, ти задоволений? Дивися, скільки снігу.

- Так, я дуже радий, дякую вам, я побіг кататися. До побачення.

 

Заняття – гра (старша група)

 

Тема «Кумедний клоун»

Техніка: кляксографія

Мета. Показати дітям кумедність клоуна у вбранні, міміці, рухах. Продовжувати ознайомлення дітей з нетрадиційною технікою малювання – «кляксографія». Вчити утворювати з різнокольорової плями образ кумедного клоуна, домальовувати його гуашшю і фломастерами. Розвивати творчу уяву у малюванні плямою.

Обладнання: Д.Б.Кабалевський «Клоуни», виставка ілюстрацій, фотографій, малюнків із зображенням клоунів; рідка гуаш, пензлі, фломастери, папір.

 

Хід заняття

1. Бесіда з дітьми про смішне:

- Що вас може розсмішити?

- Чи сміялися ви коли-небудь усією сім'єю разом? Як це було?

- Що ви відчуваєте, коли ваші батьки разом із вами весело сміються?

2. Вихователь.

Смішити людей - це справжнє мистецтво. Деякі люди від природи володіють здатністю викликати завзятий сміх своїми словами, діями і навіть виглядом. І це зовсім їх не ображає, а навпаки приносить їм задоволення. Це покликання – дарувати веселий настрій. Найталановитіші весельчаки виходять на арену цирку, і тоді сміються усі разом сотні людей.

Давайте ми з вами розглянемо виставу ілюстрацій.

Коли я була маленька Олег Попов був мій найулюбленіший клоун. Його знали в багатьох країнах світу. А це малюнки деяких художників, які теж полюбляли дуже кумедних клоунів і намалювати їх для вас.

Скажіть мені будь ласка, що робить їх такими кумедними.(знайди смішне в одязі, взутті, головному вбранні.) Ми сьогодні теж будемо з вами малювати кумедних клоунів, а допомагати нам буде кумедна пляма.

Таке малювання називається «кляксографія» – це малювання за допомогою рідкої фарби.

Ігрова вправа із словом «кляксографія»

«кляксографія» - дивується

«кляксографія» - радіє

«кляксографія» - шепоче

«кляксографія» - співає.

Для того щоб нам почати малювати, треба щоб фарби стали рідкими. Беремо побільше водички на пензлик і розмішуємо фарбу, щоб вона стала ріденька. Потім знайдіть середину папера і поставте декілька плям із яскравих кольорів. Потім складіть аркуш удвоє, розгладьте за згином долонями і розверніть.

Жили – були фарби. Вони були дуже веселі, яскраві, радісні і мріяли подарувати свою радість світу, почути завзятий сміх навколо себе. Але життя їх проходило спокійно і тихо у рідному будиночку - маленькій баночці. Одного ранку двері їх дому відчинились - до них завітав старий добрий друже пензлик і запросив фарби до прогулянки. Просяяла жовта фарба ласкавою посмішкою і виплеснулась плямою на середину білого поля. За нею зареготала червона фарба і через мить біля них опинилась духмяна зелень – це було справжнє свято. Кольорові плями замислили перетворитись у клоуна і подарувати сміх своєю кумедною виставою, тому попрохали аркуш скластись удвоє. А коли відкриється завіса – розпочнеться весела вистава.

Розкрийте свої аркуші і розгляньте відбиток плями, домалювати фломастером і пензликом щоб вийшов клоун (руки, ґудзики на одязі, черевики, обличчя із кольоровим волоссям...)

Після малювання розглянути клоунів, вислухати фантазії авторів про своїх героїв, придумати їм кумедні імена.

Молодці. Дуже кумедних намалювали клоунів.

 

 

Заняття – гра (старша група)

Тема: Малюємо море

Техніка: малювання на вологому папері

Мета: вчити дітей малювати нетрадиційним способом на вологому аркуші; розвивати різноспрямовані, злиті, плавні рухи руки, зоровий контроль за ними; вчити передавати композицію в сюжетному малюнку; формувати вміння розрізняти близькі кольори (блакитний, синій, синьо-зелений, фіолетовий, чорний) і підбирати кольори відповідно до їхніх назв; розвивати уяву.

Обладнання й матеріали: демонстраційні таблиці, ємність для води, акварельні фарби, пензлики № 6, 10, серветка, поролонова губка.

Хід заняття

Пальчикова гімнастика «Море» (Зчепити пальці обох рук і здійснювати коливальні рухи кистями)

Море хвилюється раз

море хвилюється два

море хвилюється три

хвиля на місці завмри

Чи бували ви на морі? Може, бачили його в кіно чи на картинках. Яке воно? (Відповіді дітей.)

Як змінюється море залежно від погоди?

Вихователь допомагає сформулювати відповіді, пропонуючи уважно дивитись ілюстрації. Так, море синє. А якщо на синю воду впаде жовте сонячне світло, як ий стане колір води? (Зеленим.)

Якщо у воді відбивається небо, ми бачимо блакитні хвилі. А ще море м бути фіолетовим та майже чорним у глибині.

Тож давайте спробуємо намалювати море, використовуючи синій і зелений фіолетовий і чорний кольори.

Вихователь. Сьогодні, діти, на нашому занятті з малювання фарби поймуться не зовсім звичайно: вони будуть розпливатися, розтікатися, виходити за межі вашого малюнка. Незвичайна легкість фарб, одержання нових кольорів на малюнку зроблять вашу роботу цікавою. Ви відчуєте себе чарівниками разите незвичайну країну. Сподіваюся, ви здогадалися, як ми будемо малювати наші фарби будуть поводитися так незвично. Так, ми будемо малювати на вологому папері.

А що ж таке малювання на вологому папері? Давайте згадаємо. Головним елементом сьогодні буде невелика поролонова губка. Ми змочимо нею наш аркуш паперу змочується швидким рухом (вихователь показує). Роботу виконувати треба швидко, легким рухом, рука рухається вільно. А потім на вологий наноситься фарба. Пензлик ледь торкається аркуша, фарба красиво лягає, зе чарівні переливи. Отже, якщо вже ми з вами захотіли стати чарівниками,.малювання наше сьогодні нехай буде чарівним, казковим.

Аркуш паперу треба розташувати під невеличким нахилом донизу. Вихователь показує, як проводиться перша хвиляста лінія. Діти виконують формотворчі рухи спочатку в повітрі без інструментів, а потім на папері, використовуючи пензлик. Після проведення кожної лінії діти повинні вимити пензлик та набрати інший колір.

Вихователь. Губкою змочуємо аркуш ліворуч та праворуч швидкими Широким пензликом проводимо лінію зверху аркуша, піднімаємо його і фарба розтікається вниз.

Фарби на малюнку вільно перетікають та зливаються.

Вихователь звертає увагу дітей на те, що такий малюнок схожий на справжнє море.

Діти малюють самостійно, після закінчення розглядують роботи других дітей.

Вихователь: А зараз давайте пограємо в гру «Море хвилюється»

Вихователь загадує дітям завдання, що треба виконати без слів та міміки, користуючись тільки рухами тіла. Кожне завдання починається словами: Море хвилюється раз

Інтегроване заняття (для дітей старшого дошкільного віку)

Тема: «Квіти для мами»

Техніка: ниткографія

Мета: вчити дітей малювати методом ниткографії, розвивати фантазію, дрібну моторику пальців рук, виховувати вміння слухати пояснення вихователя, правильно відтворювати запропоновані дії, охайність, самостійність.

Обладнання й матеріали: аркуш паперу білого кольору, гуаш жовтого, червоного кольору, нитки.

Хід заняття

Пальчикоа гімнастика «Квіточки»

Ой, у нашому садку квіти гарні в квітнику!

На стеблах гойдаються, мені посміхаються!

Я татуся поцілую, гарну квітку подарую.

Послухайте, будь ласка, вірш В. Костецького.

НЕ ХОЧУ

Метелика ловити я не хочу;

Він — квітка неба, хай живе собі!

Хай крильцями барвистими тріпоче,

Щоб радісно було мені й тобі!

І квітку лісову не стану рвати,

Її додому я не понесу,

Бо вдома їй джмеля не погойдати

І не попити ранками росу!

І ні стеблинку, гілку чи травинку

Я не ображу — це страшенний гріх!

Бо в кожній з них живе тремка живинка,

Що світиться дрвірою до всіх.

Вихователь. Дітки, подумайте, будь ласка, що хоче нам сказати автор цим віршем?

Діти. Щоб ми не ловили метеликів, не рвали квітів, не губили природу, а берегли природу. Не слід рвати квіти, краще ними милуватися. Потрібно берегти всю природу, і квіти, і комах, і птахів.

Вихователь. Молодці, діти. Я дуже рада, що ви так гарно зрозуміли цей вірш. А який подарунок можна зробити, якщо ми не будемо рвати квіти?

Діти. Можна виростити квіти і подарувати їх. Можна купити квіти для подарунку.

Вихователь. А ще, діти, можна виготовити квіти своїми руками і подарувати їх. Хочете навчитися виготовляти такі квіти?

Діти. Дуже хочемо.

Вихователь. Намалюємо для матусі гарну квіточку на подарунок

Спочатку з вами відпочипемо, а потім будемо малювати

Фізкультхвилинка - «Квіточка»

Навесні в гайок піду, (Малята довільно ідуть вперед.)

Першу квіточку знайду, (Зупиняються і схиляються вниз)

Біля квіточки помрію, (Присідають.)

Разом з нею порадію, (Беруться руками за щоки і хитають головою.)

І вона всміхнеться (Усміхаються, простягаючи руки перед собою, а потім плавно кла- іх собі на груди.)

Вихователь: Сьогодні ми будемо малювати не пензликами, не олівцями, а мотузочками.

Зараз я вам розповім як ми будемо малювати. Опускаємо нитку у фарбу, віджимає її. Потім на аркуш паперу викладаємо з нитки зображення, залишаючи один її кінець вільним. Після цього зверху накладаємомо інший аркуш, притискає, притримуючи рукою, і витягуємо нитку за кінчик і можна домалювати листя і вазу.

 

Інтегроване заняття (старша група)

 

Тема: «Снігопад»

Техніка: малювання свічкою

Мета: Вчити дітей малювати сніжинки свічкою (короткі вертикальні й горизонтальні лінії); наносити фарби на малюнок поролоновою губкою; поповнювати словниковий запас малят прикметниками та дієсловами, вчити дітей добирати й називати споріднені слова; уточнити знання вихованців про природні явища взимку, виховувати цікавість до навколишнього світу, естетичні почуття; продовжити вчити малят відповідати на запитання, формувати вміння переказувати прослуханий текст; індивідуальна робота з дітьми, розвивати твор­чу уяву, фантазію, виховувати акуратність у роботі.

Матеріал та обладнання: аркуш білого паперу на кожну дитину, гуашева фарба синього кольору, свічки, поролонові губки.

Попередня робота: спостереження за снігопадом під час прогулянки, досліджувати якості та властивості снігу, знайомити дітей з те­матичними програмовими віршами (Л. Костенко «Баба віхола», «Сніжок»; М. Познанська «Сніг іде»; К. ГІерелісна «Сніжок» тощо).

Хід заняття

Вихователь. Діти, погляньте за вікно. Що ви бачите там? Чому стало білим, світлим, ніби новим? (Випав сніг.) Так. Нещодавно ми уляли по сніжку, спостерігали, як він іде. Давайте пригадаємо, що ми дізналися про сніг.

Дидактична гра «Поговоримо про сніг»

Педагог називає по два слова-ознаки (а потім слова-дїї) і спонукає вибрати серед них потрібне. Вихованці повторюють слова, що відповідають якостям та діям сніїу.

Сніг білий чи зелений? (^ Білий.)

Сніг важкий чи легенький? (Легенький.)

Сніг гладкий чи пухнастий? (Пухнастий.)

Сніг гарячий чи холодний? (Холодний.)

Сніг падає чи піднімається? (Падає.)

Сніг стрибає чи кружляє? (Кружляє.)

Сніг летить чи повзе? (Летить.)

Сніг іде чи крапає? (Іде.)

Після того як малята виконають ігрове завдання, вихователь просить їх узагальнити відповіді.

Вихователь. Який сніг? (Білий, легенький, пухнастий, холодний.) Іо робить сніг? (Падає, іде, кружляє, летить.) Погляньте: усе надворі рилося першим снігом. На чому лежить сніг? (На землі, деревах, дахах в, доріжках.) Як гарно навколої Чи подобається вам сніг? (Так.): ми назвемо сніг ласкаво? (Сніжок.) Дощик складається з крапельок. З чого складається сніг? (Із сніжинок.) Коли взимку випадає багато сніу говорять, що зима... Яка? (Сніжна.) Що можна зліпити з мокрого і"? (Сніжки.) Молодці.

Погляньте, які гарні сніжиночки вирізали із паперу малята старшої групи. Чи схожі вони на справжні? (Дорослий допомагає вихованцям зробити узагальнення: вирізані сніжинки

Фізкультхвилинка

Вихователь читає вірш. Діти повільно кружляють по кімнаті, плавно змахуючи руками (зображують сніжинки).

Ми — сніжинки, ми — пушинки,

Ми спускаємось з хмаринки,

Ми білесенькі, малі,

Летимо аж до землі.

Ми кружляємо у танці,

Сніг іде сьогодні вранці,

Бо прийшла до нас сама

Снігова пора — зима.

Звучить фрагмент музики «Зима» (П. Чайковський «Пори року»). Малята ще протягом хвилини продовжують кружляти під музику.

Діти збираються навколо педагога.

Вихователь. Діти, а зараз давайте спробуємо намалювати сніжинки самостійно. Давайте сядемо за столи. Подивіться на ваших столах немає пензлика., але що є? (Свічка). Так сьгодні ми будемо малювати свічкою. Давайте згадаємо правила малювання свічкою.(Відповіді дітей). Зараз починайте малювати.

Діти виконують роботу. Під час виконання дорослий звертається до дітей із запитаннями: «Яка твоя сніжинка? Що вона робить? Сніжинка летить швидко чи повільно?».

Після закінчення діти викладають свої роботи на коврику.

Вихователь хвалить малят за старанність і повідомляє їм, що на в них вийшов цілий снігопад — так багато різних і гарних сніжинок вони зобразили.

Заняття закінчується.

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.