Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок Дата. Тема: М.Трублаїні «Хвиля-напасниця»






Тема: М.Трублаїні «Хвиля-напасниця». Опис тундри, прибою.

Мета: продовжити ознайомлення учнів із творчістю Миколи Трублаїні; формувати навички свідомого виразного читання вголос та мовчки, мовленнєві вміння; розвивати

зв'язне мовлення; образне мислення, виховувати любов до тварин.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1. Робота над скоромовкою. Гра «Дощик»

Лис малий і більший лис

По гриби ходили в ліс.

Заздрить білка в лісі лису —

Лис лисички ніс із лісу.

JI. Куліш-Зіньків

2. Робота над чистомовкою

Ди-ди-ди — йшли качата до води,

Иця-иця-иця — а назустріч їм лисиця.

Ити-ити-ити — та качат не треба вчити:

Юсь-юсь-юсь — вони з розбігу у воду — плюсь!

Им-им-им — залишилась лисиця ні з чим.

3. Читайте мовчки, думайте, про кого читаєте!

Нявчить, гарчить, пищить, дзижчить, кує, цвірінчить, рохкає, кряче,

тьохкає, виє, шипить, кукурікає, ґелґоче, кумкає, реве.

— Про кого прочитали?

— Читайте вголос — називайте кожного.

III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Гра «Обличчям до обличчя»

Учні повертаються одне до одного та переказують зміст тексту в парах.

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми зустрінемося з нашими друзями Тико, Волоханом

і Умком. Дізнаємося про їхні нові пригоди.

V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Гра «Рибки». Самостійне мовчазне читання оповідання учнями (с. 115-116)

— Чи сподобалося вам оповідання?

— Від чого Волохан удруге врятував Тико?

2. Словникова робота

Підіймалася заливала

узбережжя прибій

повернувшись гавкання

випірнув перемагаючи

Читання слів «буксиром» за вчителем.

— Прочитайте стовпчики слів на одному мовному диханні.

Фізкультхвилинка.

3. Читання оповідання учнями «ланцюжком»

4. Аналіз змісту оповідання з елементами вибіркового читання

— Прочитайте речення, в якому йдеться про міцну дружбу Тико і Во-

лохана?

— Яким став Волохан?

— Прочитайте опис прибою.

— Чому автор назвав хвилю напасницею?

— Що робили Умк і Тико на березі моря?

— Як Тико опинився у воді?

— Як Волохан рятував свого друга?

5. Гра «Земля — небо»

За командою «земля» — діти нахиляються до книжки і читають текст.

За командою «небо» — піднімають голівки вгору, прибираючи вказівки від

тексту. Знову «земля» — учні очима знаходять, де вони закінчили читати.

6. Гра «Розвідники»

Робота в групах

Знайти, скільки разів зустрічається в тексті:

1-ша група — слово Тико (8 разів)

2-га група — слово Умк (5 разів)

7. Гра «Голосування ногами»

Діти стають у дві шеренги: права шеренга — «я вважаю, що твердження

правильне», ліва шеренга — «я вважаю, що твердження неправильне».

— Я читатиму речення, деколи навмисне замінивши слово чи вираз, а ви

швидко шукайте його в тексті. Якщо речення правильне, то тупотить ногами

права шеренга, неправильне — тупотить ногами ліва шеренга та називає правильну

відповідь.

8. Робота за ілюстрацією

— Розгляньте малюнок. Кого ви на ньому бачите?

— Який епізод оповідання проілюстрував художник?

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

Гра «Закінчи речення»

• Сьогодні на уроці я вчився...

■ Я дізнався...

* Найбільше мене вразило...

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Читати виразно оповідання, стисло переказувати.

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.