Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок № 25






Тема. Чуйність і нечуйність.

Мета: Розкрити дітям значення чуйності і нечуйності в житті людини. На прикладах конкретних життєвих ситуацій звернути увагу, де слід проявити чуйність. Розвивати життєво важливу якість характеру чуйність. Виховувати дітей добрими, чуйними, милосердними.

Обладнання уроку: підручники, зошити, фонохрестоматія, фільм-притча «Чуйність».

Тип уроку: нестандартний, урок-трудовий десант.

Хід заняття.

I. Організація та мотивація навчальної діяльності.

Любі діти, кого з вас сьогодні вранці приласкала мама, кого нагодували смачним сніданком, кого провели до школи? Усіх, це чудово.

- Скажіть, що виявили батьки до кожного з вас? (Любов, ласку, чуйність).

- Що дає вам чуйність рідних (Захищеність, радість, упевненість).

Для кожної людини це життєво необхідне. Сьогодні на уроці поговоримо про чуйність і нечулість; будемо на конкретних прикладах вчитися бути чуйними, добрими, милосердними.

ІІ. Робота над новою темою.

1. Робота з епіграфом уроку:

Діти, прочитайте епіграф до уроку:

Синку мій! Веди діла твої з лагідністю,

І буде любити тебе богоугодна людина.

Святе Письмо.

- Як ви розумієте цю мудрість?

- Скажіть, будь ласка, кого з учнів поважають більше? Чуйних, лагідних, старанних чи лінивих, брехливих, неслухняних?

Правильно! Люблять люди чуйних, добрих, старанних, чесних. Бажаю всім бути такими.

2. Літературна хвилинка.

Слухання розповіді «Добрі справи» (с.100-102).

Бесіда за змістом:

- Яке завдання мали два товариші?

- Що вони налаштувалися робити?

- Як треба робити добрі справи? Кому?

- У яких рядках тексту виражається головна думка? (Якщо хочете, щоб ваші справи були дійсно добрими, виявляйте чуйність до людей).

Пояснення значення прислів’я (с.102)

Слухання вірша «Бабуся» Галини Манівої.

- Як бабуся творить добрі справи?

- А що для хлопчика чуйність означає?

Діти, учіться бути чуйними у добрих і чуйних людей?

3. Хвилинка відпочинку. Музична пауза. Г.Телемах Адажіо

4. Закріплення вивченого. Робота в зошиті.

Робота в парах. За оповіданням «Три добрі справи» записати, які три «добрі справи» вони зробили, а які треба було б їм зробити. Перевірка самостійної роботи.

Записати свої справи, в яких виявляється чуйність. Перевірка творчого завдання.

Складання «портрету чуйної людини» Колективна допомога першокласникам – шестиліткам.

ІІІ. Підсумок уроку. Бесіда.

- Діти, чи важливо бути чуйною людиною?

- Як ви ставитесь до близьких і друзів?

- Бажаю вам завжди бути чуйними і лагідними!







© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.