Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок № 23






Тема. Блаженніше давати, ніж брати.

Мета: На прикладі героїв оповідання показати дітям силу щедрості, яка примножує в світі добро. Розвивати чутливість душі дітей на щедрість, доброту. Виховувати життєво важливі риси характеру дитини: доброту, щедрість, співчутливість, безкорисливість.

Обладнання: підручник, зошити з друкованою основою, фонохрестоматія, ножиці, кольоровий папір, конверти, олівці, фломастери, образ Святого Миколая.

Тип уроку: урок-казка, нестандартний урок, опанування нових знань..

Хід заняття.

І. Організація та мотивація навчальної діяльності.

Учитель: Діти, прочитайте епіграф до уроку «будь щедрий, поки ти живеш, і тоді будеш точно знати куди йдеш» (Слова мудреця).

- Діти, а куди йдуть щедрі? (До раю. У Царство Небесне).

- А хто ще, діти, потрапляє в Царство Небесне? (Чисті серцем, правдолюби, милостиві, щедрі, слухняні – тобто – добрі, чесні, правдиві, добрі, щедрі люди).

- Діти, що ви відчуваєте, коли щось комусь даєте, даруєте, допомагаєте? А коли отримуєте від інших?

Тож на уроці ми будемо вчитися бути щедрими, добрими, уважними, милосердними.

ІІ. Робота над новою темою.

1. Приклад щедрості та милосердя. Житіє Святого Миколая. Висновок: Усі добрі справи людини, милостині не зникають, а миром примножуються до нескінченності, як у Святого Миколая, Аліпії Голосіївської, Матрони Московської, Ксенії Петербурзької…Матері Божої, Господа нашого Ісуса Христа.

2. Літературна хвилинка.

Вірш Олени Рябець «Людина починається з добра». Читання про себе, вголос виразно.

- Діти, подумайте, чому мудрець радить не вимагати винагород за добро?

Оповідання «У Олега непростий характер». Читання ланцюжком, на буксир, про себе.

Бесіда за змістом твору:

- Що додало радості Олегу?

- Чи доводилось тобі колись відчути, як щедрість долає скупість?

3. У гостях народної мудрості.

Учні вставляють пропущені слова в прислів’я. Пояснюють їх значення.

- Чому вчить нас народна мудрість?

4. Гра «Правильний вибір» (с.95, підручник)

Учні вибирають позитивні риси характеру людини, а потім негативні.

- Діти, які риси характеру ви маєте? Які вам заважають жити?

- Що треба робити, щоб позбутися поганих рис характеру?

5. Закріплення вивченого. Робота в зошиті.

Самостійна робота (с.40, зошит) а), б), в).

Перевірка самостійної роботи.

Висновок: Краще давати, ніж брати.

6. Музична пауза. Відпочинок. С.Рахманінов. Вокаліз.

7. Подарунок другові.

Учні розфарбовують метеликів, пишуть побажання, вирізають, наклеюють на кольоровий папір. Дарують товаришу по парті, залишають батькам. Грає легка музика. Діти по 1 метелику дарують учителю.

ІІІ. Підсумок уроку. Бесіда.

- Діти, чому ви навчились на уроці?

- Яке дуже важливе правило життя ви запам’ятали?

Бажаю вам бути щедрими, милосердними і люблячими.







© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.