Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок № 20






Тема. Розсудливість і нерозсудливість.

Мета: Допомогти дітям побачити цінність розсудливості для успішного виконання життєвих завдань. Навчити дітей замислюватися над тим, наскільки нерозсудливість призводить до даремної втрати дорогоцінного часу життя людини. Навчити розсудливості через планування часу кожного дня, кожної справи, надання переваги виконанню спочатку потрібних, а потім бажаних справ. Виховувати позитивні риси особистості школярів.

Обладнання: підручник, зошити з друкованою основою, фонохрестоматія, плакати-розклад школяра, правила школяра, режим школяра.

Тип уроку: опанування нових знань.

Хід заняття.

І. Організація та мотивація навчальної діяльності.

- Діти, які якості характеру ми повинні задіяти, щоб успішно працювати на уроці?

- Уважність, слухняність, старанність, терплячість, виваженість, доброзичливість, повагу до людей.

- Перевірка готовності до роботи на уроці: черговий звертається до класу.

Перевірте, що у вас на парті?

- Підручник, зошит, ручка, сигнальні картки.

- Хто готовий до роботи, підніміть зелену картку. (Діти сигналять зеленими картками).

ІІ. Робота над новою темою.

Учитель оголошує епіграф до уроку: Діти народна мудрість навчає нас «Розсудливий всякому дає лад» - як ви розумієте ці слова?

Любі діти, народна мудрість закликає нас бути розумною та розсудливою людиною. Біблія навчає, що один з найбільших дарів людини – це мудрість, яка вміє розрізняти добро і зло, навчає вибирати добро. А саме розсудливість і починає шлях до мудрості.

Як навчитися розсудливості? Будемо цьому вчитися на уроці.

1. Колективна робота:

Читання ланцюжком тексту «Як навчитися розсудливості?»

Бесіда за змістом:

- Чому сьогодні у дітей цікавий день?

- Хто до Івана Григоровича прийшов з дітьми?

- Про що запитав дітей Іван Григорович?

- Що розповів Сашко?

- Яку пораду хлопець отримав від учителя?

- Яка головна думка твору? (Розсудливо чинить той, хто уміє добре задумувати справу і виконувати її).

2. Слухання та обговорення вірша Г.Манівої «Про нерозважливого Тараса »: Читання вірша.

 

 

Бесіда за змістом:

- Яка порада дітям дана автором у останніх рядках вірша? (Будьте розумні, розважливі. До всього старанні, уважні. Над всім розмірковуйте, все помічайте. І не хвилинки не втрачайте. В розсудливі голови

Боже слово сіється, й розвивається, А в нерозважливих – не тримається).

- Для чого людині потрібна розсудливість? Як розсудливість може допомогти у житті тобі?

- Чи намагаєшся ти спланувати виконання добрих справ і не відволікатися на другорядне?

3. Логічна хвилинка. (с.83 підручник)

Вибери прислів’я, які тобі подобаються чи підходять до теми?

4. Скарбничка душі. (с.83 підручник)

Діти, покладіть до скарбнички душі: Народна мудрість вчить нас, що розсудливість допомагає встановити лад, визначити, що важливе й потрібне для нас.

Розсудливість це перший крок до мудрості, і це допоможе нам розрізняти добро і зло, навчить вибирати добро.

5. Музична пауза.

Діти, музичні твори завжди допомагають відпочити, переключити увагу. Послухайте народну пісню «А що росте без коріння?»

6. Робота в зошиті:

Самостійна творча робота. З’єднати стрілочками справи бажанні і потрібні. Перевірка.

Режим школяра.

- Ознайомлення з режимом школяра.

- Складання свого розпорядку дня.

- Вибір розсудливої дії.

ІІІ. Підсумок уроку. Бесіда.

- Що нового ви дізнались про розсудливість людини?

- Що допомагає стати розсудливим?

Побажання вчителя:

Діти, бажаю вам слухняності, доброзичливості, розсудливості.







© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.