Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок № 17






Тема. Ввічливість і нечемність.

Мета: Розкрити поняття ввічливості і нечемності. Допомогти учням усвідомити, що ввічливість дає можливість людям краще розуміти один одного, співпрацювати, запобігає непорозумінням. Виховувати в дітях чемність, стриманість, доброзичливість, милосердність.

Обладнання: підручник, зошити з друкованою основою; фонохрестоматія, пісня «Усмішка», сюжетні таблиці на тему: «Ввічливість».

Тип уроку «Свято ввічливості»

Хід заняття.

І. Організація і мотивація навчальної діяльності:

Любі діти, ми живемо в великому місті, користуємося громадським транспортом, ринком, магазинами,, буваємо в театрі, кінотеатрах тощо. Людей, з якими ми стикаємося, не знаємо. Тож городян поводять себе як в безлюдному місті. Часто чуєш: «Зупини!», «Мені цукерок», «Давай швидше!..» тощо. На такі грубі звернення такі ж гучні грубі відповіді та ще з матюком. Так не можна, людство накопичило багато слів ввічливості, вживаючи які, людям стає приємніше в спілкуванні. Злі, черстві люди наказують себе, вони, як правило, самотні і дуже злі.

Щоб з нами такого не стало поговоримо сьогодні на уроці про ввічливість і нечемність.

ІІ. Робота за новою темою

1. Ознайомлення учнів з епіграфом уроку: (на дошці)

Ніяке гниле слово

Нехай не виходить з уст ваших.

Святе Письмо.

Читання хором.

Бесіда: Діти, як ви розумієте ці слова? Які слова називають гнилими? Чому, як ви думаєте? А які слова святі? (Слова ввічливості, вдячності).

2. Гра «Мікрофон»

- Діти, зверніться до однокласників, вживаючи слова ввічливості. Молодці. А зараз попробуємо у мікрофон лаяти інших дітей. Яка реакція?

- Тож яке звернення приємніше чути, на собі сприймати?

3. Слухання, аналіз розповіді «Ввічливість і нечемність»

Читання на буксир і ланцюжком.

4. Бесіда.

- Діти, тож що головне сказала мати сину Микиті, коли вони поверталися додому? (Головне треба бути уважним і чуйним до інших людей, уміти підтримати, допомогти). Якою в тексті є ця думка? Головною. А для нас якою є ця порада? Важливою!

5. Фізхвилинка – гра. Учитель говорить слово ввічливості-учні піднімають руки і плескають у долоні, а коли образливе слово – на місті тупають ногами (1-2 хв.)

6. Читання в особах «Скажи людині «»Здрастуйте!» В.Сухомлинський (Автор, тато, син)

7. Бесіда за змістом розповіді:

- Як ти вважаєш, з яким почуттям сказав хлопчик слово: «Здрастуйте!»

- Чому у хлопчика на душі стало легко-легко?

- Чому бабуся посміхнулася?

Висновок: Коли ми іншій людині робимо приємне – на душі стає легко і радісно.

8. Скарбничка мудрості. (Слова вчителя) Ввічлива людина щиро дивитиметься у вічі, не забуде подякувати за зроблене їй добро. Коли ми звертаємося ввічливо і водночас радісно, привітно, це додає радості й іншим. Неввічлива, нечемна людина своїм словом або вчинком може прикро образити, засмутити. А таке слово, як сказав Апостол Павел, гниле».

Запам’ятайте: той ввічливий, хто виявляє уважність, люб’язність, чемність. (Хорова вправа).

9. Хвилинка народної мудрості.

Учні читають прислів’я, запам’ятовують, пояснюють (с.70)

- Умій сказати, умій і замовчати.

- Гостре словечко коле сердечко.

- У чужому домі будь привітливий, а не примітливий.

Діти, українська мудрість глибока і повчальна. Щоб ваше мовлення було змістовним і барвистим запам’ятовуйте українські прислів’я і приказки.

10. Евристична бесіда: (мікрофон).

- Що допомагає нам бути ввічливими? (Добрі слова)

- Які слова ввічливості знаєш і вживаєш?

- Як часто використовуєш їх у житті?

- А які ще слова допомагають бути ввічливим?

- Чи ввічливість – це тільки слова?

- Які вчинки є проявом ввічливості? А яка поведінка є нечемною?

- Чого треба уникати в спілкуванні з батьками, зі старшими, з молодшими, з ровесниками?

- Як ти розумієш мудру пораду:

Ніщо не коштує так дешево і не ціниться так дорого, як ввічливість?

11. Хвилинка гумору. Петро Романеко «Чемний» (с.71 підручник)

Висновок: Ввічливий - той, хто виявляє уважність, люб’язність і чемність.

12. Робота в зошиті.

Заучування вірша Д.Білоуса «Звертання» (с.32)

Самостійна робота (с.32, 2 і 3).

Перевірка (2-3 учні)

13. Робота в парах. Змагання.

Хто за 1 хвилину більше запише слів ввічливості.

Перевірка (3-4 учні)

ІІІ. Підсумок уроку. Бесіда.

- Діти, про яку важливу чесноту характеру людини ви дізналися?

- Чи важливо бути ввічливим?

Порада вчителя:

Будь ласка! Прошу я вас, будьте ласкаві!

Гарні, приємні, чудові слова! Теплі слова ці, як сонце, яскраві - ключ, що людські серця відкриває.

Хорова вправа: До побачення!







© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.