Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок № 14






Тема. Слухняність і старанність.

Мета: допомогти дітям зрозуміти, що для успішності спільних зусиль у родині, у суспільстві дуже важливим є уміння слухатися старших, виконувати їхні доручення. Розвивати чутливість, стриманість, старанність, послух. Виховувати найважливіші навички духовно-моральної поведінки: слухняність і старанність.

Тип уроку: урок-подорож.

Обладнання: підручник, зошити, малюнки дітей.

Хід уроку

I. Організація та мотивація навчальної діяльності.

1. Бесіда.

- Любі діти, запрошую продовжити вашу подорож Дорогою Доброчинності. Щоб рух класу був безпечним, упевненим і щасливим, ми повинні чітко дотримуватися правил безпечного руху: бути спокійними, зосередженими, працьовитими, обов’язково старанним і слухняними.

Тож, діти про слухняність та старанність ми сьогодні поговоримо на уроці. Бажаю нам успіху.

ІІ. Робота за темою.

1. Актуалізація знань. Евристична бесіда.

Діти, подумайте, скажіть хто Творець світу?

- Як Бог створив Світ? (Словом, любов’ю).

- З чим Отець Небесний звертався до перших людей? (Щоб вони слухали Його).

- Де мешкали перші люди? (У раю).

- Чи добре жилось людям у Раю? (Так).

- Чи послухали Бога перші люди Адам і Єва? (Ні)

- Що сталося з ними? (Бог вигнав із Раю. Люди відпали від Бога за неслухняність).

- Повчання Святого Письма «Слухайте ваших наставників та коріться їм» (Наставники: батьки, учителі, старші).

2. Перша зупинка «Скарбничка душі»

Слово вчителя.

Слухняний чує прохання інших і вміє їх виконувати. Слухняність перш за все треба проявляти до батьків – слухати й виконувати їхні прохання, доручення; слухати учителів у школі. Християни намагаються бути слухняними заповідям Біблії. Бути слухняним нелегко.

3. Друга зупинка «Літературна зупинка»

- Слухання та обговорення (розповіді «Чому Дмитрик слухається». Підручник с.56-58.

- Хто зі слів мами Дмитрика, показує нам приклад слухняності? Що потрібно мати людям, щоб жити дружно і злагоджено?

- Чи буває так, що ти відкладаєш справу, яку слід зробити, щоб спершу отримати щось приємне для себе?

- Як ти думаєш, які риси характеру допомагають бути слухняними? Які заважають?

- Як би ти назвав людину, яка у відповідь на доручення або прохання старших думає так: «Я сам знаю, як мені робити, а думка інших мене не цікавить? Чи легко такій людині жити?

Висновок: Дуже важливо бути старанним і слухняним – це шлях до успіху і щастя.

4. Читання вірша Петра Романенка «Бути слухняним нелегко»

5. Відповідь: Цей вірш допомагає бути слухняним.

6. Робота з деформованим текстом вірша. (Робота в парах).

7. Перевірка творчого завдання.

8. Зупинка ігрова.

Діти міркують і вписують цифри в кружечки у тій послідовності, у якій вони виконують домашні справи. Самостійна робота.

9. Перевірка завдання (2-3 учня).

10. Зупинка тестова.

Колективна робота. Заповнення тесту на етичну тему.

11. Перевірка завдання (с.27).

ІІІ. Підсумок уроку. Бесіда.

- Чому вчилися на уроці?

- Чи важливо бути слухняним і старанним?

Порада вчителя. Разом з батьками скласти поради «Як стати слухняним і старанним». Повісити їх у дитячій кімнаті чи в дитячому куточку.







© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.