Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Молитва первая. Приими, всеблагомощная пречистая госпоже Владычице Богородительнице, сия честныя дары от нас, недостойных рабов твоих






 

Приими, всеблагомощная пречистая госпоже Владычице Богородительнице, сия честныя дары от нас, недостойных рабов твоих, к твоему цельбоносному образу пение возсылающих со умилением, яко тебе самой сущей ту и послушающей моления нашa и подающи с верою просящим по коемуждо прошению и исполнение: скорбящим скорби облегчавши, немощным здравие даруеши, разслабленных и недужных исцелявши и от бесных бесы прогониши, обидимыя от обид избавлявши, и насилуемых спасавши, грешных прощавши, прокаженных очищавши и малых детей милуеши, и неплодныя от неплодства разрешавши. Еще, госпоже Владычице, от уз и темниц свобождаеши и всякия многоразличныя страсти исцелявши и очныя болезни уврачуеши и от смертоносныя язвы избавлявши: вся бо возможна суть ходатайством твоим к Сыну твоему, Христу Богу нашему. О всепетая Мати, пречистая Богородице! Не престай молити о нас, недостойных рабех твоих, славящих тя и почитающих, и покланяющихся пречистому образу твоему, и надежду имущих невозвратну, и веру несумненну, к тебе приснодевей, преславней и непорочней, славящих и чтущих и поющих тя во веки веков. Аминь.

 

Вторая

 

К тебе, богоизбранная отроковице, Пресвятая Дево Богородице, небесе и земли Царице, припадающе, вопием: услыши молений наших глас и не отврати лица твоего от нас недостойных. Приими, всеблагая, от недостойных раб твоих, чтущих всечестное имя твое и с верою покланяющихся тебе пред чудотворным твоим образом, приносимое ныне теплое моление нашe: вознеси е к престолу Сына твоего, Христа Бога нашего, да милостив будет к неправдам нашим и не воздаст нам по делом нашим, но да пробавит щедроты Своя. Вемы, яко несмы достойни, по грехом нашим, от Него помиловани быти, аще не ты, Владычице, умолиши Его о нас: вся бо можеши испросити у Него, матернее бо к Нему имаши дерзновение. Сего ради к тебе, яко всемощней и всеблагой заступнице нашей, прибегаем, усердно молящеся: испроси у рождшагося от тебе единороднаго Сына Божия, Христа Бога нашего, всем нам в святоотечестей православней вере твердое, до конца дней наших, пребывание и во всех заповедех Господних неуклонное хождение, да прочее время живота нашего поживше во всяком благочестии и чистоте, сподобимся мирныя христианския кончины и добраго ответа на страшнем суде Сына твоего и Бога нашего и тако достигнем, под кровом твоея помощи, живота вечнаго во царствии Отца светов, Емуже, купно со единородным Его Сыном и Святым Духом, подобает слава, честь и поклонение, ныне и присно и во веки веков. Аминь.

 

4 Сентября, в день иконы, именуемой: «Неопалимая купина» (1689 г.)

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.