Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Запрещение диаволу






 

Запрещает ти, вселукавый душе, диаволе, Господь пришедый в мир пречистою и святою Девою воистину Богородицею на спасение миру нас деля грешных. Проклят еси ты, и вся неприязненная твоя помышления, яже в нощи и во дни. Заклинаю тя именем единосущныя и нераздельныя Троицы, Отца и Сына и Святаго Духа, отступи от мене раба Божия (имя рек), не влагай в сердце мое помыслов неприязненных, но отъиди в места пуста и безплодная, идеже не присещает Господь. Заклинаю тя, нечистый и богохульный душе, именем Господа нашего Иисуса Христа, не блазнити, ни смущати мя хульными помыслы, всегда сотворити ми молитвы моя к Господу Богу моему, но да будут вся твоя хульная помышления на твою главу в день судный: аз бо Господу Богу моему служу, и ому единому возсылаю молитву во дни и в нощи, тебе упраждняющу, мене же милующу и укрепляющу, и оставляющу ми за многую Его благость и милость вся прегрешения. Иди за мною, сатано, и проклят буди ты, и вся неприязненная твоя и противная сила, яко благословися и прославися пречистое имя Отца, и Сына, и Святаго Духа, ныне и присно и во веки веков. Аминь.

 

Ко пресвятей Богородице

 

Пресвятая Владычица моя Богородице, святыми Твоими и всесильными мольбами отжени от мене окаяннаго раба Твоего уныние, забвение, неразумие, нерадение, и вся скверная, лукавая и хульная помышления от окаяннаго моего сердца, от помраченнаго ума моего; и погаси пламень страстей моих, яко нищ есмь и окаянен. Избави мя от многих и лютых воспоминаний и предприятий, и от всех действ злых свобод и мя. Яко благословенна еси от всех родов, и славится пречестное имя Твое во веки веков. Аминь.

 

К Богу

 

В руце Твоего превеликаго милосердия, о Боже мой, вручаю душу и тело мое, чувства и глаголы моя, советы и помышления моя, дела моя, и вся души и тела моего употребления: вход и исход мой, веру и жительство мое, течение и кончину живота моего, день же и час издыхания моего, преставление мое и упокоение, и воскресение души и тела моего со всеми святыми избранными Твоими. Ты же, преблагий и человеколюбивый Боже, приими мя в руце защищения Твоего, и избави мя от всякаго зла, прости премножество грехов моих, очисти оскверненную ми душу и тело и сохрани мя в крове милости Твоея во вся дни живота моего, яко да Твоею благодатию укрепляемый избавлюся от ловящих мя сетей вражиих, и Твоею благостынею в чувство приведен, и на путь истиннаго покаяния наставлен, сподоблюся христианския кончины животу моему, безстрастныя, непостыдныя, мирныя, и немятежнаго от воздушных духов прешествия, и добраго ответа на страшном Твоем суде, и да сподоблен буду зрения неизреченныя Ти славы, и слышания преславнаго Твоего благословеннаго Ти гласа, и у Тебе Бога моего да получу жизнь и спасение. Аминь.

После сего следует читать псалом 27: «Господь просвещение мое и Спаситель мой», а также «Достойно есть» и отпуст.

Если сможешь творить поклоны, и поклонов сотвори по силе; этим способом, при помощи Божией, избавишься от хульных помыслов.

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.