Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття 27






тема. ознайомлення з інвентарем протипожежного

КУтоЧКа У ДитяЧомУ ДошКільномУ заКлаДі

програмовий зміст: дати дітям уявлення про протипожежний куточок дошкільного закладу, його призначення й ознайомити з предметами, які є в ньому; розширювати уявлення про прийоми гасіння пожеж; виховувати інтерес до професії пожежників.

 

Хід заняття

В и х о в а т е л ь (звертає увагу дітей на протипожежний щиток). Як ви думаєте, чому всі предмети на ньому червоного кольору? (Всі ці предме- ти призначені для гасіння пожежі.)

— Ми з вами розглядаємо протипожежний щиток. Якщо виникне по-

жежа, то дорослі зможуть взяти тут необхідні предмети для гасіння пожежі

(відро, багор, лопату тощо.).

— Назвіть відомі вам предмети, які ви бачите на щитку. (Відро тощо.)

— Що дорослі зможуть робити цими предметами? (Під час пожежі відром будуть носити воду і заливати вогонь, сокирою відрубувати частину предме- та, вибивати скло в вікні, лопатою закидати вогонь піском.)

— А це багор. У нього довга ручка, на кінці загнуті в різні боки гачки. Багор також потрібен під час пожежі. За допомогою гачків з приміщення витягнуть предмети, ним можна зачепити будь-який предмет. Ручка в багрі довга, тому вогонь не дістане того, хто ним користується.

Вогонь можна загасити не тільки водою. Пам’ятаєте, ми з вами гасили вогнище піском. Що сталося з вогнем? (Вогонь згас.)

— У протипожежному куточку є ящик, подивіться туди. Що в ньому?

(Пісок.)


 

— Для чого потрібен пісок? (Піском можна гасити вогонь.)

— А це вогнегасник. Усі дорослі уміють ним користуватися. Під час по- жежі люди піною з вогнегасника поливають предмети, які горять, і вогонь згасає.

Ми розглянули всі предмети, які є на протипожежному щитку. Як ви ду- маєте, чому всі ці предмети зібрані в одному місці? (Щоб дорослі швидко мог- ли знайти потрібний предмет під час пожежі.)

— Погляньте, будь ласка, на ці ілюстрації. (Ілюстрації, на яких зобра- жено, як пожежники гасять пожежу.) Людей яких професій ви тут бачите? Чи подобається вам професія пожежника? Чому?

Послухайте вірш Г. Бойка «Білчата».

Ось білка білчатам горіхи збира,

В дуплі залишилась лише дітвора. Білчата міркують: горіхи смачні, Коли б ще підсмажити їх на вогні. Знайшли сірники, пустотливі білчата І вони вже стали в дуплі розкладати. Трухляве дупло спалахнуло умить,

І дуб загорівся і ліс вже горить.

Та добре, що поруч знайшлися тоді Пожежники смілі — бобри молоді. Всі дружно вони за роботу взялися, Пожежу мерщій загасили у лісі. Врятовані вчасно малі білченята,

Та в них ні горіхів, ні теплої хати…

В и х о в а т е л ь. Хто винен у пожежі? Що зробили білченята не так? Чого повинна навчити білка своїх малят? (Відповіді дітей.) Як ви викличе- те пожежників? Що їм чітко потрібно сказати? (Де горить, що горить, хто викликав пожежників.) Викладіть на партах номери телефонів пожежної ко- манди і швидкої допомоги.

Дидактична гра «так чи ні?»

У руках у дітей сигнальні картки: з одного боку — зелений колір (так), з іншо- го — червоний (ні). Ними діти сигналізують відповіді на запитання:

— Чи порушуєш ти правила поведінки, коли сам вдома?

— Чи граєшся ти з сірниками?

— Чи знаєш ти, як викликати пожежну команду?

— Чи можна під час пожежі користуватись ліфтом?

— Чи можна гасити водою одяг, що горить на людині?

— Чи потрібно виконувати вимоги дорослих, коли їх немає вдома?

підсумок

В и х о в а т е л ь. Тепер ви знатимете, для чого потрібен протипожеж- ний щит і як важлива професія пожежних. Наступного разу ми відвідаємо пожежну частину і дізнаємося про цю професією більше.


 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.