Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття 14. тема. зУстріЧ У Фітовітальні






тема. зУстріЧ У Фітовітальні

програмовий зміст: закріплювати засвоєні знання про лікарські рослини; ознайомити дітей з кульбабою, мати-й-мачухою; дати уявлення про характерні особливості і лікувальні властивості цих рослин; навчати берегти природу.

 

Хід заняття

 

Діти заходять до фітовітальні. Їх зустрічає ромашка.

Р о м а ш к а. Добрий день, діти. Вітаю вас у себе в гостях. Сьогодні я от- римала телеграму від ведмедикової мами. У ведмежатка болить животик, а я не знаю, які ліки йому зараз потрібні.

В и х о в а т е л ь. Та це ж ромашковий напій. Р о м а ш к а. Ходімо швиденько на допомогу.

По дорозі зустрічають зайчика, який поранив собі ніжку.

— Діти, чи знаєте ви, чим допомогти зайчикові. (Листок подорожни- ка, кропиви.) Ось і допомогли ми звірятам. А тепер виберемо ліки для ліку- вання застуди. (Липа, шипшина, горобина, ромашка, малина.) А як ви гадає- те, можна людей лікувати тільки сухими рослинами? Так, правильно, мож- на і свіжими.

— Які квіточки ми з вами вже бачили? (Підсніжник, пролісок, мати-й- мачуха, кульбаба.) Коли світить сонечко, кульбабка розкривається.

А що це за квіточка? Це мати-й-мачуха. Ця рослина також жовтого кольо- ру. Вона трішки схожа на кульбабку, але з’являється найпершою. Листочки


 

в неї з одного боку гладенькі й холодні, а з іншого, — пухнасті й м’якенькі. З неї виготовляють ліки від багатьох хвороб.

Послухайте легенду про цю рослину.

 

ЛЕГЕНДА

Давно колись жив добрий чоловік. Дружина його померла молодою і за- лишила йому п’ятирічну доню. Росла дівчина на радість батькові. Задумав він якось одружитися вдруге. З перших днів незлюбила мачуха дівчинку. Сварила її, докоряла їй, ганьбила, ледащицею і дармоїдкою називала. Заго- лосила дівчина і крізь сльози: «Ой, матусю моя ріднесенька, як би ти стала та глянула, як над твоєю донею знущається зла мачуха, ти б захистила її від люті чорної і приголубила б мене». Почула це мачуха та й вигнала дівчину з хати. На той час була холодна березнева ніч, мокру землю охопив моро- зець, і побрела крізь нічну темряву нещасна дівчина. Дійшла до цвинтаря, де спочивала сном непробудним її матуся. Припала вона до холодної зем- лі і гірко заридала. І чує раптом, що тепла, ніжна рука гладить її по голові, а дбайливий, лагідний голос втішає. «Не побивайся, голубонько моя, це я, твоя матуся, прийшла втішити тебе і захистити». Підвела Одарочка голову та й побачила постать у білому вбранні. «Матінко моя рідна!» — простогна- ла і замовкла. А тут і зла мачуха підбігла, бо, повернувшись додому, чоловік вигнав її шукати дочку. Кинулась до розпростертої на землі дівчини, хотіли підвести її та й сама впала, навіть не зойкнувши, і не стало на могилі ні дів- чини, ні мачухи, лише тихий вітер зашелестів. Прийшов чоловік на моги- лу своєї першої дружини, нікого не побачив, сів на могилі зажурений і про- сидів до самісінького ранку. А вранці, коли з’явилось червоне сонце, по- бачив Данило на могилі гарну жовту квітку, почув глибоке зітхання. «Це я, твоя дівчинка, квіткою зросла на матусиній могилі. А погубила мене зла ма- чуха, то й вона залишиться тут назавжди». Щоденно ходив Данило на моги- лу, доглядав квіточку, милувався нею. А коли вона одцвіла, з’явилися лис- точки. Прикладеш до листочка руку знизу — гріє, притулиш зверху — холо- дить. Певно, злилися в цій рослині любов і ніжність рідної матері зі злобою мачухи. Тому і дали їй назву люди мати-й-мачуха.

В и х о в а т е л ь. Ось ми і дізналися про дві цілющі рослини. Давайте згадаємо, як же вони називаються?

Р о м а ш к а. До побачення, діти. Приходьте до мене ще. Будемо про- довжувати вивчати інші лікарські рослини.

Дидактична гра «лікарські рослини»

Дітям пропонується серед малюнків із зображенням рослин обрати лі- карські і назвати, яку хворобу вони лікують.

підсумок

В и х о в а т е л ь. Про що ми сьогодні дізналися?


 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.