Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття 14






тема. Допоможемо Червоній шапоЧці

програмовий зміст: виявити обсяг та якість знань дітей про числа, дії з ними, рівень навичок лічби та обчислення; знань про величину, форму і час, про простір та вміння орієнтуватися в ньому; розвивати пам’ять, логіч- не мислення; виховувати наполегливість у досягненні мети, товариськість. матеріал: лялька Червона Шапочка; фланелеграф; дидактична гра «Ве-

села лічба»; м’яч; кольорові сірники, предметні картинки.

 

Хід заняття

— Жила-була в одному селі маленька дівчинка. Всі її називали Черво- на Шапочка. Чому? Одного разу захворіла в неї бабуся, і вона пішла прові- дати її. Доріжка вела вгору.

Дидактична гра «лічи далі»

Пряма лічба від заданого числа, зворотна лічба від заданого числа.

— Прийшла на галявину, а там — стільки квітів!

Дидактична гра «склад числа»

Умова. Додати до квітки кількість пелюсток, яка відповідає цифрі в се- редині квітки.

 

6

 

— Поки збирала квітки, загубилась Червона Шапочка. Білочка за- пропонувала їй допомогу, коли дівчинка полічить всі грибочки та горішки. Допоможемо, малята? Як ви гадаєте, чого більше в кошику: грибів чи горіхів?

— Як дізнатися?

(Викладання на набірному полотні предметів та їх лічба.)

— Чого більше? На скільки? Що зробити, щоб їх було порівну?

— Далі іде Червона Шапочка, а назустріч їй — їжачок. Пропонує допо- могу, але за це просить порахувати його гілочки.

Дидактична гра «весела лічба»

 

         
     
     
     

— Іде далі Червона Шапочка, а назустріч їй Зайчик.


 

З а й ч и к. Я чув, ти доріжку до бабусиної хатки шукаєш. Ти пограй зі мною, а я тобі підкажу.

Дидактична гра «плещемо, тупаємо»

Умова. Плеснути або тупнути, або підстрибнути стільки разів, скільки кружечків показала стрілка.

 

 

Дидактична гра «зробимо парасольку з кольорових сірників»

Діти викладають парасольку за зразком.

 

 

Дидактична гра «зроби човник»

— Після дощу з’явилася велика калюжа. Потрібно зробити човник.

 

— Назустріч Червоній Шапочці іде вовк. Він пропонує розв’язати ці- каві задачі.

— Скільки лап у двох вовків?

— Із дупла виглядало 6 хвостів. Скільки білок у дуплі?

— За ялинку сховалися 4 заячих вушка. Скільки зайчиків?

— Дід, баба, внучка, жучка, мишка тягнули ріпку і витягнули. Скільки очей дивилось на ріпку?

Дидактична гра «Добери за формою»

Умова. Вихователь виставляє геометричні фігури і питає:

— У кого є круглі предмети?

Кожна дитина відшукує на своїх столах серед предметних картинок зо- браження круглих предметів.


 

індивідуальнаробота. Дидактична гра «покажи доріжку»

 

 
9

3 8 6

 

1 2 7 10 H

 

Умова. З’єднати по порядку цифри.

— Ось і дісталася Червона Шапочка до бабусі.

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.