Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття 8






тема. поДорож До Країни математиКи

програмовий зміст: виявити вміння дітей встановлювати зв’язки між суміщеними числами в межах десяти; утворювати рівність (нерівність) множин шляхом додавання (віднімати одиниці, лічити кількісно і поряд- ково); будувати числовий ряд; закріпити знання про плоскі геометрич- ні фігури шляхом виділення їх у малюнку, про пори року, місяці, дні тиж- ня; прагнути до чіткої математичної мови; розвивати просторову уяву, ло- гічне мислення, спритність; виховувати уважність, сміливість, готовність прийти на допомогу.

матеріал: нитки; картки «З’єднай крапки», «Сусіди числа»; намисто;

скринька з різнокольоровими конвертами, цифри.

 

Хід заняття

 

Діти заходять до групи, знаходять на килимі великий лист.

— Погляньте, діти, нам, здається, листа принесли. Хто б його міг надісла- ти? Подивимось...

«Добрий день, діти!

Пишу вам з чарівної Країни Математики. У нашому королівстві трапи- лося нещастя. Злий чаклун зачаклував всі цифри, знаки, фігури. Вони ста- ли нерухомі, тепер у нас дуже страшно й тихо. Розчаклувати жителів Краї- ни Математики можуть тільки розумні, уважні й кмітливі діти. Допоможіть нам, будь ласка. Як тільки ви зберете моє чарівне намисто, все одразу стане на свої місця!

До зустрічі!

Королева Математики» В и х о в а т е л ь. Допоможемо Королеві Математики? А як же нам знай-

ти країну? Стривайте, здається, в конверті ще щось є.

 

4 5

8 9

2 3 6 7

11 10

 

— З’єднайте точки по порядку. Що у вас вийшло? (Літак.)

— Отже, саме цей літак і домчить нас до країни Математики.

— Ось ми біля цієї країни. Але навколо паркан й ворота замкнені, злий чаклун все передбачив.

Ключ потрібний віднайдіть і ворота відімкніть.


 

А ось і замки.

 

• 2 • • 6 • • 5 • • 8 •

 

Дидактична гра «сусіди числа»

— Яка цікава країна за цими дверима, які дивні речі! Подивіться право- руч. Що ви бачите на стіні? (Цифри, фігури.)

— Це й є жителі, і вони зачакловані.

— Ви нічого не помічаєте?

На скриньці сяє вогник.

— Мабуть, нам слід зазирнути в цю скриньку. У ній завдання в різно- кольорових конвертах, які ми маємо виконувати по порядку. Якщо ми пра- вильно виконаємо завдання, то отримаємо такого ж кольору намистину від Королеви Математики.

Який конверт візьмемо спочатку?

— Чому червоний? (Бо він має номер 1.)

Завдання. Порахуйте іграшки. Скільки всього іграшок на поличці? Скіль- ки півників? М’ячів? Кубиків?

— Порахуйте іграшки по порядку. На якому місці стоїть пірамідка? Який за рахунком зайчик? За якою іграшкою стоїть слоненя? Яке воно за рахунком?

— Молодці, ось на поличці з іграшками ми знайшли першу намисти- ну — червону. (Поставити на фланелеграфі.)

— йди, Артеме, вибирай наступний конверт. Зелений конверт — № 2.

Завдання. Намистину знайдете на десятому поверсі будинку, але чаклун сходинки зруйнував.

— Що робити?

— Будуємо сходинки за допомогою цифр.

Дидактична гра «цифровий ряд»

— Усі дійшли до десятого поверху, але раптом згасло світло, нічого не видно.

Дидактична гра «порахуй звуки і покажи цифрою»

(8 разів плеснути, 5 разів тупнути, 3 рази стукнути камінцем, 6 разів крикнути...)

— Ось і загорілось світло. А яке? (Зелене.) І ми знайшли зелену нами- стину.

— Витягайте наступне завдання. В якому воно конверті? (У жовтому —

№ 3.)

Завдання. Потрібно розвеселити друзів чаклуна — ведмежат. Ми запро- симо їх на своє поле. (Картка з двома смужками.) Поставте на верхню смуж- ку десять ведмежат та подаруйте кожному по одному м’ячу. Що можна ска- зати про ведмежат і м’ячі? (Їх порівну.)


 

— Скільки їх? (Десять.)

— Ведмежата розігралися, але один м’яч закотився під кущик.

— Чого більше? На скільки? Як зробити так, щоб було порівну?

— Ось і жовту намистину нам віддали ведмежата, їм сподобалось із нами грати.

Відкриваємо наступний синій конверт — № 4.

гра «злови м’яч»

— Станьте в коло, пограємо з вами в м’яч.

Вихователь стає в коло, кидає дітям по черзі м’яч і дає завдання.

1. Назвіть пори року.

2. Скільки місяців у році?

3. Скільки днів тижня?

4. Що йде після понеділка…? Вівторка, п’ятниці?

5. Назвіть вихідні дні.

— Ой, куди це покотився м’ячик? Здається, до пеньочка.

А під пеньочком синя намистинка. Це м’ячик підказав нам, де її шукати.

— Отже, залишився останній конверт. Який він? (Білий — № 5.)

Завдання. Останню намистину нам віддасть хлопчик Геометрик, якщо ми відшукаємо всі геометричні фігури й порахуємо їх.

Дидактична гра «знайдиі порахуй»

 

— Королева Математики дуже вдячна вам, діти. Ми зібрали всі намис- тини, і тепер все королівство ожило.

Королева Математики нагороджує дітей медалями.

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.