Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття 3






тема. завДання ЧарівниКа-олівця

програмовий зміст: продовжувати вивчати властивості натурального ряду чисел; вчити порівнювати числа на основі попереднього порівняння груп предметів і на основі знання послідовності чисел на даному відрізку нату- рального ряду; розвивати увагу; виховувати спостережливість під час порів- няння груп предметів.

матеріал: ілюстрації до казок «Вовк і семеро козенят», «Три ведмеді»,

«Колобок»; розрізні цифри; чарівна скринька; Чарівник-Олівець; квіти;

листя; ниточки.

 

Хід заняття

 

З-за дверей чути дзвоник.

— Що це, малята? Здається, до нас хтось завітав.

Давайте запросимо його. (Діти запрошують, але він не заходить, просить виконати завдання.)

Дидактична гра «порахуй звуки і покажи цифрою»

(7 ударів у бубон, 3 оплески, 2 стуки в двері, 5 разів задзвенів дзвоник …)

— Хто ж завітав до нас? (Чарівник-Олівець.)

— Що ж він нам приніс? (Ілюстрації до казок.)

— А ось його завдання.

— Полічити, скільки казкових героїв на кожному з малюнків, і показа- ти цифрою.

— Які числа відсутні? Знайдіть їх.

— А тепер їх вишукайте по порядку в ряд 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7.

— Чарівник-Олівець приніс із собою скриньку. Зазирнемо в неї? (У скринь- ці — квіти і листочки.)

— Як ви гадаєте, чого більше в скриньці — квітів чи листочків?

— Як перевірити?

— Викладаємо на набірне полотно квіти — на верхню смужку, листоч- ки — на нижню. Чого більше? На скільки? Як зробити, щоб було порівну?

— Махнув Олівець своїм чарівним плащем… (Додає одну квітку.)

— Що змінилось?


 

— Чого стало більше? На скільки? Що зробити, щоб і квітів і листочків стало по вісім?

— А 8 квітів і 8 листочків ми позначимо цифрою 8. Знайомство з цифрою 8.

— На що вона схожа?

Олівець пропонує зазирнути ще раз до чарівної скриньки. (Покласти ниточки за кількістю дітей.)

— Що там?

— За допомогою цих ниточок Олівець пропонує викласти цифру 8.

— Якого в тебе кольору цифра 8? А в тебе, Катрусю?

— Чарівник-Олівець дуже любить подорожувати на хмаринках. А ви хо- чете подорожувати разом із ним?

Дидактична гра «Що зайве?»

 

 

 

v 2

 

3

 

Умова. Вихователь по черзі показує дітям по одній хмаринці, а діти по- винні знайти на ній зайве і пояснити чому.

— Прилетіли ми на хмарині на чарівну галявину, де живуть лише пта- хи. Прислухайтесь: чомусь співу не чутно. Чому? Як ви гадаєте? Здається, пташки зголодніли.

Дидактична гра «нагодуємо пташок»

Робота з роздавальним матеріалом — перфокартами.

 

5 8 3


 

Умова. У порожньому віконечку діти повинні намалювати стільки зер- нят, щоб їх кількість відповідала цифрі, яка стоїть зліва.

Вмикається запис співу птахів.

— Ой, чуєте, пташки дуже вдячні вам за допомогу і дарують вам чарів- ну пісню.

— Що ж, час вертатись до дитячого садка. Чи сподобалась вам подорож з Чарівником-Олівцем?

— Що найбільше запам’яталось?

— Кому ви допомогли сьогодні?

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.