Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття 2






тема. на пошУКи веселих ЧоловіЧКів

програмовий зміст: визначити рівень знань про числа в межах семи; по- знайомити з цифрою 7; вправляти в умінні лічити порядковою і кількісною лічбою, умінні називати сусідні цифри; правильно відповідати на запитан- ня «скільки?»; розширювати обсяг знань про геометричні фігури; розвива- ти логічне мислення; зорову пам’ять.

матеріал: ілюстрації казкових героїв; геометричні фігури; дидактична гра «Знайди сусіда»; іграшки для порядкового рахунку; клубок; цифри.

 

Хід заняття

— Малята, а чи любите ви казки?

Тож сідайте рядком-ладком — вирушаймо в казку…

За широкими морями, за дрімучими лісами на височенній горі в каз- ковому будиночку жили-були маленькі веселі чоловічки. Щовечора вони сідали на свої хмарки і летіли до пташок, звірят та й розповідали їм цікаві казки. Аж раптом злий чаклун, який жив неподалік, пустив злу віхолу, щоб вона розкидала чоловіків по всьому лісу і перетворила на справжню мозаї- ку — на дрібнісінькі частинки.

Засумували тоді пташки і звірята. Невесело стало без казок.

Давайте допоможемо знайти веселих чоловічків. А допоможе нам у цьо- му клубочок. Дорога повела вгору, а потім вниз.

Дидактична гра «рахуй далі»

Умова: вихователь по черзі кидає дітям клубочок і називає будь-яке чис- ло, а діти, якщо ідуть «вгору», — дораховують від цього числа до сьоми і по- вертають клубок, якщо ідуть «вниз» — рахують зворотною лічбою від зада- ного числа до одного.

— Отже, ми підійшли до річки, а через річку вузенька кладочка. Але злий чаклун випередив нас, прибрав кілька дощечок.

Дидактична гра «встав пропущену цифру» (робота з роздавальним ма- теріалом)

 

                 

— А далі — вузенькі кладочки для кожного з вас (робота з роздавальним матеріалом).


 

Дидактична гра «сусідичисла»

 

3 2 5

 

— Зайшли ми до лісу. А де ж клубочок покотився?

— Погляньте, та це ж теремок! Можливо, там сховав чаклун «Веселих чоловічків»?

— Хто там живе? (Вінні-Пух, Буратіно, Чебурашка, Червона Шапочка, лі- кар Айболить, Кіт у чоботях, Крокодил Гена.)

— Скільки всього казкових героїв?

— Порахуйте порядковою лічбою. Хто п’ятий за порядком? За яким за порядком казковим героєм стоїть Червона Шапочка?

Дидактична вправа «покажи цифрою»

1) Скільки у Вінні-Пуха м’ячів?

2) Скільки грибів в кошику у Червоної Шапочки?

3) Скільки разів підстрибнув Чебурашка?

робота з роздавальним матеріалом

Айболить подарував Чебурашці 6 жовтих яблук. (Діти викладають на верхній смужці 6 яблук.), а Крокодилу Гені 5 червоних яблук. (Викладають на нижню смужку).

— У кого яблук більше? На скільки? Як зробити так, щоб було порівну?

Самостійна робота з роздавальним матеріалом.

Діти викладають на верхній смужці 7 морквинок, на нижній — 6 грибів. Слід зробити, щоб стало порівну.

— По скільки стало морквинок і грибів? (По сім.) Сім морквинок по- значимо цифрою 7.

Цифра 7 — це кочерга.

В неї лиш одна нога.

 

музична фізкультхвилинка «веселі чоловічки»

— Казкові герої дуже вам вдячні, але у них до вас ще одне прохання.

Дидактична гра «намалюй килимок»

— Бабуся для Червоної Шапочки стільки килимків вишила, але вона розгубилась, бо всі вони з різними візерунками. Запам’ятайте один із них і викладіть візерунок із геометричних фігур.

Самостійна робота.

Б у р а т і н о. Що ж, малята, я вам підкажу, де чаклун сховав веселих чо- ловічків. Станьте до вікна обличчям, поверніть вліво, плесніть 3 рази, зробіть

5 кроків, поверніть вправо, подивіться вниз: у коробці, схожій на трикут- ник, сховані «веселі чоловічки».

— Дякуємо вам, казкові герої, і тобі, Буратіно.


 

У конвертах — розрізані на маленькі шматочки різні казкові герої — «веселі чо- ловічки».

 

Дидактична гра «склади ціле» (робота в парах)

— Чи сподобалась вам подорож? Що найбільше вам сподобалось ро- бити?

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.