Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття 11. • зв’язне мовлення: удосконалювати уміння складати розповіді і розпові- дати їх від першої особи; стимулювати вживання прислів’їв; вчити ро- зуміти їх і






тема. Ким БУти?

програмовий зміст

зв’язне мовлення: удосконалювати уміння складати розповіді і розпові- дати їх від першої особи; стимулювати вживання прислів’їв; вчити ро- зуміти їх і пояснювати зміст;

звукова культура: закріплювати вміння добирати слова-назви професій на заданий звук; розширювати уявлення дітей про професії, їх значен- ня; виховувати інтерес і повагу до трудівників, бажання працювати; роз- вивати логічне мислення, вміння доводити свою точку зору.

Словник: вправляти у вживанні іменників-назв інструментів, назв лю- дей за фахом.

матеріал: лялька Пустунчик, загадки про професії, олівці, картки із зо- браженням людей різних професій та інструментів, прислів’я, різноманітні предмети (іграшки, посуд, одяг).

 

Хід заняття

У гості до дітей завітав Пустунчик.

В и х о в а т е л ь. Сьогодні до нас завітав Пустунчик. Він вирішив об- рати собі якусь професію. Але Пустунчик не знає навіть назв професій. Да- вайте йому допоможемо. Я буду називати дії, які виконує людина, а ви бу- дете називати її професію.

• Ваш одяг буде, як картинка: все по вас — рукав і спинка.

Пришиє рівно комірець. Хто так старається? (Кравець.)

• Ще до зорі прокидатися звик, першим стрічає сонце у місті.

Двір наш і вулиця, щоб були чисті, трудиться з раннього ранку… (двір- ник).

Як у народі називають того, хто землю обробляє,

Хто ниви житом засіває, високі врожаї збирає. (Хлібороб.)

• Робить ліки й продає.

Відгадали, хто він є? (Аптекар.)

• Від хвороб людей лікує,

З ліками на них чатує. (Лікар.)

• Є паличка в нього в руках чарівна, за мить всі машини зупинить вона.

І він на дорозі з нею працює, і за порядком у місті пильнує. (Регулюваль- ник.)

В и х о в а т е л ь. Ось професії ми з вами назвали. А тепер спробуйте

визначити, кому що потрібно для роботи. Допоможе вам у цьому звичай- ний олівець.

(Робота в парах.)


 

(Діти повинні з’єднати олівцем предмет із представником професії, який його використовує.)

 

 

 

 

 

 

В и х о в а т е л ь. Кому що потрібно для роботи, ми визначилися, а Пус- тунчик хоче знати, що роблять тим чи іншим предметом.

 

Дидактична гра «Що роблять цим предметом?»

Пензликом — (що роблять?) — малюють, (хто?) — художники, діти. Ножицями — (що роблять?) — ріжуть, (хто?) — закрійники, витиналь-

ниці, перукарі

Голкою — (що роблять?) — шиють, (хто?) — швачки, вишивальниці. Лопатою — (що роблять?) — копають, (хто?) — садівники.

Ручкою — (що роблять?) — пишуть, (хто?) — вчителі, письменники, бухгалтери.

Сокирою — (що роблять?) — рубають, (хто?) — теслі, лісники. Термометром — (що роблять?) — вимірюють температуру, (хто?) — лі-

карі, синоптики.

Лінійкою — (що роблять?) — вимірюють, (хто?)— інженери, конструк- тори, школярі.

Віником — (що роблять?) — замітають, (хто?) — двірники тощо.

В и х о в а т е л ь. Пустунчик приніс із собою багато предметів і бажає з нами погратися. Він пропонує кожному з вас обрати предмет і від імені предмета розказати про нього.


 

вправа «Що предмет розповість про себе?»

Дитина бере відповідний предмет і від імені предмета намагається цікаво роз- казати, чим він є, з чого зроблений, хто його зробив, для чого цей предмет призна- чений.

В и х о в а т е л ь. Народ склав дуже багато прислів’їв про працю. По- ясніть, чому в одних прислів’ях вживається слово робітники, а в інших — робітнички?

Р о б і т н и к и. Діло майстра боїться.

Хто багато робить, той багато вміє.

Добре в світі тому жити, хто працьовитий.

Р о б і т н и ч к и. Без роботи і день роком видається. Робить, як мокре горить.

На чужу роботу дивитись — ситому не бути.

В и х о в а т е л ь. Пустунчик дякує вам за добрі поради. Він тепер знає, яку професію обрати. Хочете знати, яку саме?

Д і т и. Так.

П у с т у н ч и к. Назва цієї професії починається на звук [а]. Д і т и. Аптекар, агроном.

П у с т у н ч и к. А, може, на звук [м]. Д і т и. Медсестра, масажист, муляр.

(Пустунчик називає звуки, а діти добирають слова-назви професій на заданий звук: [б] — бібліотекар; [в] — водій, вихователь, вчитель; [д] — двірник; медсестра; [с] — сторож, стюардеса, садівник тощо.)

 

підсумок

В и х о в а т е л ь. Як ви вважаєте, чи визначився Пустунчик із вибо- ром професії? Чи може змінитися ваш вибір? Чому? Щоб ви порадили на- шому другові?

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.