Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Тема. життя реЧей






програмовий зміст: навчати дітей раціонально використовувати речі, які їх оточують; уточнити і закріпити уявлення дітей про те, що кожна річ є ре- зультатом праці дорослих, підвести до усвідомлення того, що речі необхідно берегти; виховувати дбайливе ставлення до своїх і чужих речей.

 

Хід заняття

В и х о в а т е л ь. Діти, уявіть собі, що ми з вами опинилися у незви- чайному світі речей.

Давайте пригадаємо казку К. Чуковського «Федорине горе». В и х о в а т е л ь. Як Федора ставилася до своїх речей?

— Чому вони повтікали від неї?

— Як потрібно ставитися до речей, якими ми користуємося?

В и х о в а т е л ь. Давайте ми розглянемо нашу групову кімнату.

— Що ви тут бачите?

— Щоб ви не забули ні про яку річ, я вам допоможу — загадаю загадки.

 
Кинеш у річку — не потоне,

Вдариш об стінку — не застогне, Будеш на підлогу кидати —

Стане в гору підстрибувати. (М’яч.)


 

 
З головою він накритий, Несуть йому їсти й пити, Та він страви не вживає —

Все хтось інший поїдає. (Стіл.)

 
Без тулуба, а з ногами.

Без голови, а зі спинкою. (Стілець.)

 
Поле скляне,

А межі дерев’яні. (Вікно.)

Дуже я потрібна всім: І дорослим і малим. Всіх я розуму учу,

Хоч сама завжди мовчу. (Книжка.)

В и х о в а т е л ь. У нашій групі багато речей і всі вони у гарному стані. Бо ви знаєте, як слід ставитися до них. Як можна оцінити поведінку дітей, які користувалися цими речами? (Охайні, дбайливі.)

В и х о в а т е л ь. А хто це плаче? Погляньте, це плачуть книжки, якими необережно користувалися. Вони прийшли до нас по допомогу. Чи зможе- мо ми їм допомогти? Згадаймо, як Сергійко розповідав, що його сестричка дала старим книжкам нове життя. Вона їх підклеїла, замінила обкладинки і вийшли чудові книжечки. Зараз і ми так само полікуємо наші книжки.

Діти за допомогою вихователя «лікують книжки».

 

підсумок

В и х о в а т е л ь. Тепер давайте пригадаємо правила користування книжками.

Правила користування книжками

1. Мийте руки перед читанням.

2 Не пишіть на сторінках, не заламуйте їх ріжки.

3. Не слиньте пальці, коли перегортаєте сторінки.

4. Тримайте книжку в шафі чи на полиці.

5. Розірвану книжку підклейте.

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.