Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття 13. програмовий зміст:поглиблювати знання дітей про українську хату, предмети українського національного побуту: посуд






Тема. Чим хата Багата

програмовий зміст: поглиблювати знання дітей про українську хату, предмети українського національного побуту: посуд, рушники, скриню; викликати пізнавальний інтерес до історії української нації, її культури, побуту; показати красу колискових пісень, народних ігор; виховувати лю- бов до праці, почуття гордості за український народ, бажання берегти на- ціональну культуру.

 

Хід заняття

 

Лунає українська народна мелодія. Діти заходять у світлицю і промовляють вірш.

 

1- а д и т и н а


 

2 – а д и т и н а


Ми є діти українські, Український славний рід. Дбаємо, щоб про нас маленьких Добра слава йшла у світ.

 

 

Все, що рідне, хай нам буде

Найдорожче і святе: Рідна віра, рідна мова, Рідний край наш — над усе.


У світлиці дітей зустрічає господиня в національному вбранні.

В и х о в а т е л ь. Куди ми з вами прийшли? (У світлицю.) Чому це при- міщення називається світлиця? Давайте пригадаємо прислів’я про хату.

Д і т и

• Хату руки тримають.

• Без господаря двір плаче, а без господині хата.

Господиня звертає увагу дітей на те, як прикрашена світлиця. Розповідає про ставлення до хліба, про обрядові звичаї і традиції.

 

народна гра «подоляночка»

Дівчатка роблять коло, крутяться і співають, а одна дівчинка стає в середину і жестами показує те, про що йдеться в пісеньці.

Десь тут була Подоляночка, Десь тут була молодесенька.

Тут вона впала — до землі припала, Личко не вмивала, бо води не мала. Ой, устань, устань, Подоляночко, Обмий личенько, як ту скляночку. Візьмися в боки, та у підскоки. Підскоч до раю, бери дівча скраю!


 

Кого Подоляночка обирає, з тим танцює у колі, а діти плещуть у долоні.

В и х о в а т е л ь. Діти, а як ви гадаєте, для чого потрібна в українській хаті колиска? (Діти відповідають і співають відомі колискові.)

Господиня звертає увагу дітей на посуд і розповідає, що посуд купували на яр- марку. Там продавали багато різного посуду, рушників, хустин. А ще на ярмар- ку і продавці, і покупці співали веселих пісень, грали в різні ігри, раділи зустрічі зі знайомими.

В и х о в а т е л ь. А тепер підійдемо і подивимось, який посуд придба- ла господиня. (Діти називають посуд, розглядають візерунки й кольори, які використовували майстри у своїй роботі.)

— Ось і настав час нам прощатися з господинею. Подякуємо їй за ціка- ву розповідь.

підсумок

В и х о в а т е л ь. Де ми з вами побували, діти? Про які предмети ук- раїнського побуту говорили? І завершимо нашу подорож словами, якими українці з давніх-давен прощалися.

А на цім слові будьте здорові —

Та з усім домом, та з усім родом,

Бажаю вам щастя, здоров’я на довгі роки!

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.