Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття 12. тема. спостереження за світлоФором






тема. спостереження за світлоФором

програмовий зміст: закріплювати знання дітей про роботу світлофора (про червоний і зелений сигнал); ознайомити з призначенням жовтого сигна- лу; формувати уміння правильно переходити вулицю; виховувати обереж- ність, розвивати уважність.

Форма заняття: екскурсія.


 

Хід заняття

В и х о в а т е л ь. Сьогодні ми підемо до світлофора і подивимось, як він своїми вогнями регулює рух водіїв і пішоходів.

 
Промовляє він без слів

Добрим світлом кольорів, Як дорогу перейти —

Ну-мо, вогнику, світи! Знак червоний — Треба стати

І хвилинку зачекати, Жовтий мовить — Будь готовий,

А зелений — йди здоровий! (Світлофор.) Діти спостерігають, як змінюються кольори світлофора.

— На який сигнал світлофора дозволяється йти? (Зелений.)

— На який сигнал світлофора слід зупинитися? (Червоний.)

— Біля чого ми зупинилися? (Біля дороги.)

— Що їздить по дорозі?

— Які машини ви помітили?

— Якого вони кольору?

— Що везуть вантажні машини?

— А кого везуть легкові?

— Як сигналить машина?

— А чи ходять по дорозі люди? Чому?

— Де потрібно ходити людям?

Подивіться, люди спокійно переходять вулицю. Який сигнал зараз сві- титься? (Зелений.) Ось сигнал у світлофорі змінився. Який вогник засвітив- ся після зеленого? (Жовтий.) Цей сигнал попереджає водіїв і пішоходів про те, що слід бути уважним, бо невдовзі буде червоне світло — заборона або зелене світло — дозвіл рухатися.

Жовте світло — попередження, чекай подальшого сигналу для руху. Дивіться, світлофор знову змінює свій вогник. Яке світло ми зараз по-

бачимо? (Червоне.)

— Давайте поспостерігаємо, як змінюються вогники і як поводяться у цей час пішоходи і транспорт.

Пояснюючи дітям, вихователь допомагає їм осмислити взаємозв’язок між сиг- налізацією світлофора, дією пішоходів і водіїв.

 

підсумок

Після спостереження діти грають у рухливі ігри «Кольорові автомобілі» та «Знай- ди свій колір».


 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.