Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Тема. КолосоК






програмовий зміст: вчити порівнювати чисельність множин шляхом при- кладання і накладання предметів однієї множини на предмети іншої; закріп- лювати вміння об’єднувати дві групи предметів і визначати кількість пере- лічуванням (у межах трьох); уточнити знання дітей про геометричні фор- ми: кулю, куб; розвивати уяву, логічне мислення, пам’ять, дрібну моторику пальців; виховувати стійкий інтерес до математики.

Демонстраційний матеріал: малюнок хатинки (передня стіна якої — квад- рат, дах — трикутник, на стіні намальовані два квадратних вікна, а на даху — одне трикутне вікно); Півник і двоє Мишенят (площинні); один великий стільчик і дві маленькі (площинні); торбини; один куб; одна куля.

роздавальний матеріал: прямокутний аркуш картону, розділений лінією на

дві половини — верхню і нижню; вирізані півники; мишенята; пиріжки.

 


Хід заняття

В и х о в а т е л ь


 

Стоїть у лісі хатка Солом’яний дашок. Живуть тут Мишенятка І Півник-когуток.


— З якої вони казки? Скільки Мишенят живе у хатинці? Порахуйте. Скільки тут Півників? (Один.) Скільки всього героїв у цій казці? (Три.)

— А тепер погляньте уважно на хатинку. Якої вона форми, на яку гео- метричну фігуру вона схожа? (На квадрат.) А якої форми дах? (Трикутної.) Мишенята жили в кімнатах з квадратними віконцями. (Покажіть мені, де жили Мишенята..) А Півник жив у кімнатці з трикутним віконечком. (Хто покаже мені, де жив Півник?.)

— То скільки квадратних віконечок у хатинці? (Два.)

— А скільки трикутних? (Одне.)

— А скільки всього вікон у хатинці? (Три.)

— Коли вони сідали обідати, то півник сідав на цей великий стілець, а Мишенята на ці маленькі стільчики. Скільки стільців було у Півника? (Один.) Покажіть мені відповідною цифрою.

— А скільки стільчиків було у Мишенят? (Два.)

— Скільки всього стільців було в кімнаті? (Три.)

— Давайте пригостимо півника і двох мишенят пиріжками. На верх- ній смужечці викладіть Півника і Мишенят. Скільки їх всього ви викла- ли? (Три.)

— На нижній смужечці викладіть пиріжків на один менше. Скільки ви виклали пиріжків? (Два.)


 

— Чи всім вистачило? Що необхідно зробити, щоб пиріжків вистачило всім? (Докласти ще один пиріжок.)

— То скільки тепер пиріжків? (Три.)

— А тваринок? (Три.)

— Тобто можна сказати, що їх стало порівну. Давайте повторимо це сло- во ще раз і запам’ятаємо його.

— Після обіду Мишенята кличуть нас погратись із ними.

Дидактична гра «сонечко та дощик»

Роздати дітям трикутники і квадрати. Коли вихователь говорить: «Со- нечко», — діти бігають, стрибають. На слова «Дощик, дощик» діти з трикут- никами біжать до трикутного віконця, а з квадратами — до квадратного (ві-

конця виставлені на стільчиках в протилежних кінцях групи).

В и х о в а т е л ь. Поки ми гралися, наш Півник щось знайшов у тор- бинці і пропонує нам разом подивитися. Давайте спочатку спробуємо дізна-

тися на дотик, що там.

Діти по черзі підходять й обмацують предмети, які знаходяться в торбинці (куля, куб), намагаються називати їх. Вихователь виймає з торби кулю.

— Що це, діти? Якого вона кольору? З чого виготовлена? (З дерева, плас- тмаси, скла, металу.)

— На що схожа куля? Давайте спробуємо її покотити. Чи добре вона ко- титься? А це що? (Кубик.)

— Так, кубик, бо він невеличкий, а якби був великий, то як би називався? (Куб.)

— Якого він кольору? З чого виготовлений? Спробуйте його покотити. Чому він не котиться? (Бо в нього є кути.)

— Чи зміг би куб наздогнати кулю, що котиться з гори? Діти, ось наші Мишенята помітили, що одна сторона куба схожа на їхні віконечка. А якої форми віконечка у мишенят? (Квадратної.)

— Мишенята просять викласти квадратне вікно з сірників. (Діти вико- нують завдання..)

А щоб Півник не образився, ми його віконечко також викладемо. Якої форми віконечко Півника в хатинці? (Трикутної.)

— То що ми будемо викладати? (Трикутник.)

— Півник дуже вдячний дітям і пропонує погратися з ним у гру «Купи пиріжок».

Діти стають у коло, вихователь із Півником посередині. Кожна дитина по черзі підходить і каже:

Півник-дружечок,

Продай пиріжечок!

П і в н и к. Купи!

— Скільки гривнів дать?

П і в н и к. (1, 2, 3) гривні.

Дитина плескає в долоні стільки разів, скільки грошей назвав Півник. Півник роздає пиріжки.


 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.