Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття 6. програмовий зміст:продовжувати вчити дітей рахувати в межах п’яти; уточнити знання про числа і цифри в межах п’яти; познайомити з утворен- ням числа п’ять;






тема. поДорож на КораБлі

програмовий зміст: продовжувати вчити дітей рахувати в межах п’яти; уточнити знання про числа і цифри в межах п’яти; познайомити з утворен- ням числа п’ять; тренувати в розрізнюванні та називанні геометричних фі- гур; вправляти в умінні добирати відповідну за розміром геометричну фігу- ру; закріпити знання про об’ємні геометричні фігури — куб, кулю, циліндр; розвивати стійку увагу, пам’ять, виховувати організованість, старанність.

матеріал: великі геометричні фігури; картки з цифрами (від 1 до 5); вели- кі картки з вирізаними контурами геометричних фігур; набір геометричних фігур різної величини; силуети рибок; зображення акули; різні іграшки.

 

Хід заняття

В и х о в а т е л ь. Діти, сьогодні я прийшла в дитячий садок, зайшла в групу, і як завжди, уважно все роздивилась навкруги. І раптом я побачила, що у нас в ігровому куточку лише один папуга. «А де ж його друг?» — зди- вувалася я, адже папуги завжди були поруч. Я швидко підійшла до папу- ги, який залишився, і побачила, що він дуже засмучений, а в дзьобі у нього якийсь папірець. Ось він і ось що тут написано: «Я вкрав вашого папугу, бо він мені дуже сподобався, а вам вистачить й одного. Він буде жити у мене в Африці, й ви його ніколи не побачите. Ха-ха-ха. Бармалей».

— Діти, чи допоможемо ми нашому папузі? Чи згодні ви вирушити у казкову подорож до Африки та врятувати нашого гарного птаха з не- волі? (Так.)


 

— Тоді вирушаймо. Там на нас чекає багато несподіванок. А попливемо ми на кораблі, але спочатку ми повинні правильно на ньому розміститись. У нас на кораблі три каюти, і всі вони позначені якоюсь геометричною фі- гурою. У каютах є місця, вони позначені цифрами. Зараз ви отримаєте квит- ки, уважно на них подивіться і кожен знайде своє місце.

Діти отримують квитки у формі геометричних фігур із числовими позначення- ми (крапочками) від 1 до 4. Потім вони рахують крапочки, зіставляють їх кількість з цифрою та сідають на стільці з відповідною цифрою.

В и х о в а т е л ь. Ось ми й попливли. (Звучить музичний супровід.)

А шлях наш проходить через океани і моря, бо Бармалей живе в далекій Африці. Туди він і втік із нашим папугою. На морі часто бувають урагани, шторми. Ось і ми потрапили в шторм. Яке лихо! Наш корабель потрапив на підводні камінні скелі-рифи й отримав пробоїни. Вода починає швидко за- повнювати корабель, і якщо ми не закриємо отвори, то можемо потонути. Давайте зараз швиденько затулимо дірки у днищі нашого корабля.

Вихователь роздає дітям картки з отворами у вигляді різних площинних геомет- ричних фігур різної величини, серед яких є і необхідні за розміром. Діти добирають і закривають геометричними фігурами отвори в картках.

В и х о в а т е л ь. Нарешті нам вдалося врятуватись і врятувати корабель. Тепер ми можемо спокійно пливти далі. Ось уже і берег неподалік. Але що це? (На дошці серед хвиль з’являється макет акули з відкритою пащею.)

Д і т и. Акула.

В и х о в а т е л ь. Так, діти, це зажерлива акула. Що ж нам робити? Адже вона не дасть нам висадитись на берег, може на когось напасти. Ось що я придумала. Давайте нагодуємо її рибою.

Вихователь роздає дітям картки з цифрами і пропонує відрахувати з тарілочок, які є перед кожною дитиною, аналогічну кількість рибок та кинути їх у пащу акули. Вихователь стежить за правильністю виконання завдання. Ознайомлення з цифрою 5. Лічба в межах п’яти.

— Ось і нагодували ми акулу, вона собі десь попливла. Тепер ми може- мо зійти на берег. (Виходять з-за столів.)

— Ось ми й дісталися Африки. Давайте трішки розімнемося після важ- кої подорожі.

Фізкультхвилинка.

Ми по Африці гуляєм,

Раз, два, три, чотири, (ходьба на місці) На всі боки заглядаєм,

Раз, два, три, чотири. (Повороти тулуба вправо-вліво.) Ми кокосів назбираєм,

Раз, два, три, чотири, (нахил вперед) Наче мавпи пострибаєм,

Раз, два, три, чотири. (Стрибки із рухами рук.)


 

— Я бачу, ви трішки розім’ялись, а тепер ми всі разом підемо шукати зло- дія Бармалея і нашого папугу. Але що це? Мавпеня щось тримає в лапках. По- дивимось… Ага, це записка від розбійника Бармалея: «Я зрозумів, що ви ро- зумні та сміливі діти. Тому я вирішив віддати вам вашого папугу. Але я боюсь потрапити вам на очі, бо ви мене можете побити, тому я вашого птаха захо- вав. Він захований у печері, каміння в якій схоже на циліндр. Бармалей».

На килимку збудовані скелі з об’ємних геометричних фігур — куль, кубів, цилін- дрів. Діти знаходять «печеру» з циліндрами. В ній — папуга.

— Ура! Ми відшукали нашого красивого і розумного птаха. Давайте шви- денько повернемось на корабель, поки не з’явився Бармалей.

Діти сідають за столи і під музичний супровід повертаються назад у групу.

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.