Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття 23






тема. про сніговий КолоБоК

програмовий зміст

зв’язне мовлення: закріплювати навички послідовно передавати зміст оповідання, висловлювати своє ставлення до навколишнього;

граматика: закріплювати уміння вживати іменники чоловічого роду у формі родового відмінка;


 

звукова культура: закріплювати знання про короткі та довгі слова; розви- вати вміння правильно вимовляти звуки у дієслівних формах; формувати вміння розуміти навчальне завдання; виховувати почуття зацікавленості. Словник: збагачувати мовлення дітей словами протилежного значен-

ня, епітетами.

матеріал: оповідання Н. Калініної «Про сніговий колобок»; посилка; колобок зі снігу; пластикова тарілка; предметні картинки; запис музики П. Чайковського «Зима»; сніжинки.

 

Хід заняття

В и х о в а т е л ь. Погляньте, діти, нам сьогодні прийшла посилка. Хто нам міг її надіслати? Ми дізнаємося, коли відгадаємо загадку.

Білі коси, біле личко, кожушок та рукавички.

Чобітки і шапка білі, дружать з нею заметілі.

По землі вона гуля, ця красуня чарівна. (Зима.)

 

(Варіанти відповідей дітей.)

Вихователь відкриває посилку. У ній лежить сніговий колобок.

В и х о в а т е л ь. Що це?

Д і т и. Сніжка, сніговий колобок.

В и х о в а т е л ь. Чому ви вирішили, що цей колобок зі снігу? Д і т и. Колобок білий, холодний, крижаний.

(Вихователь пропонує покласти колобок на велику пластикову тарілку і послу- хати оповідання, яке написала Н. Калініна «Про сніговий колобок».)

 

ПРО СНІГОВий КОЛОБОК

Гуляли діти у дворі. Ліпили з снігу бабу. Олексійко зліпив сніговий коло- бок. Знайшов вуглинки і поробив очі, знайшов палички і зробив рот і ніс.

 
Погралися діти, погуляли й знову пішли в дитячий садок. Шко- да Олексійкові колобок надворі залишати, взяв він колобок і пок- лав у кишеню. Прийшов у дитячий садок, повісив свою шубку в шафочку, а в кишені залишився лежати сні-

говий колобок.

Пообідали діти, після обіду лягли спати. А коли прокинулись, Олексійко згадав про свій колобок. Побіг із дітьми до шафочки — калюжка. Що це таке? Відчинили дверцята, подивились, а з кишені — кап, кап, кап! — вода капає. Подивився Олексійко в кишень- ку, а там немає колобка. В мокрій кишені ле- жать тільки дві вуглинки і дві палички.

А колобок де?


 

Запитання за змістом тексту

— Про яку пору року йде мова в оповіданні?

— Що зліпив Олексійко?

— Із чого він зробив колобкові очі, рот, ніс?

— Чи залишив хлопчик колобка надворі? Чому?

— Де Олексійко сховав колобка?

— Що відбувалося далі?

— Що побачив Олексійко біля шафочки?

— Чому з кишеньки капала вода?

— А колобок де подівся?

— Що знайшов хлопчик у своїй кишені?

— Чому хлопчик не знайшов свого колобка?

— А як би ви вчинили на місці хлопчика?

(Вихователь повторно читає оповідання, діти уважно слухають, а потім перека- зують оповідання колобкові.)

 

Фізкультхвилинка

Ви х о в а т е л ь

В гостях у нас Зимка-Зима, І прийшла вона не сама.

З нею прийшли діточки. Маленькі сніжиночки.

По групі вони кружляють, На килим тихенько сідають.

(Звучить мелодійна музика, діти плавно виконують танцювальні рухи.)

Ви х о в а т е л ь

Як сніжинки ви кружляли, снігові слова збирали. Часу, дітоньки, не гайте, довгі слова називайте.

Д і т и. Зимонька, снігуронька, холодно, сніжинка, сніговичок, моро- зець. (За кожне довге слово діти отримують довгу паперову смужку.)

Ви х о в а т е л ь

Короткі слова свою чергу чекають, Ось діти швиденько їх називають.

Д і т и. Лід, сніг, пил, дощ, град, кущ. (За кожне коротке слово діти от- римують коротку паперову смужку). Діти складають смужки у купу.

Ви х о в а т е л ь

Ось погляньте скільки снігу, дітям випало на втіху. З сніжкою пограємо, і порозмовляємо.

 

(Вихователь кидає сніжку дітям, називає слова, а діти добирають антоніми.)

Ви х о в а т е л ь

Скажу я слово — «високо». А ти відповіси — «низько».


 

Пари слів:

• холодно — тепло;

• чистий — брудний;

• довгий — короткий;

• гострий — тупий;

• великий — малий;

• старий — молодий;

• широкий — вузький;

• веселий — сумний;

• гарячий — холодний;

• мокрий — сухий.


 

Скажу тобі — «далеко»,

Ти скажеш мені — «близько».


В и х о в а т е л ь. За веселу гру сніжка подарувала нам картинки.

 

Дидактична вправа «Чого або кого не стало?»

На дошці предметні картинки. Вихователь пропонує дітям розглянути їх, запам’ятати. Потім прибирає картинку і запитує: «Чого не стало? або «Кого не стало?»

Д і т и. Не стало снігу. Не стало хлопчика. Не стало столу. Не стало кота.

підсумок

Вихователь звертає увагу на колобка. Звідки з’явилася вода? Що трапи- лося з нашим колобком? Чому він розтанув? (Відповіді дітей.)

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.