Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття 35






тема. неспоДівана зУстріЧ

програмовий зміст: закріплювати з дітьми культурно-гігієнічні навички, уміння користуватися милом, рушником, дзеркалом; учити розуміти, що від чистоти тіла залежить здоров’я дітей; розвивати вміння стежити за своїм зовнішнім виглядом; вчити берегти очі, вуха, зуби; привчати берегти влас- не здоров’я, бажання бути охайним.

матеріал: лялька-бруднуля, вода, ванночка, мило, рушник, гребінець, дзеркало; звірята: зайчик, лисичка, ведмідь; овочі та фрукти для гри «Відга- дай за смаком», предметні картинки.

 

Хід заняття

 

Діти подорожують за чарівним клубочком. Зустрічають дівчинку: вона засмучена.

 
— Що сталося? Вона нездужає: у неї болять вуха, зуби. У неї поганий настрій, бо з дівчинкою ніхто не хоче дружити. Зустріла вона зайчика, а він злякався й утік, і лисичка втекла, і ведмедик теж.

В и х о в а т е л ь. Як тебе звати, дівчинко?

Д і в ч и н к а. Мене звуть Наталка, але всі чо- мусь називають мене Бруднулею або Кляксою- ваксою.

В и х о в а т е л ь. Діти, чому Наталку нази- вають Бруднулею? (Відповіді дітей.) Так, тому що вона не вмивається не причесана, не сте- жить за своїм зовнішнім виглядом. Вона ходить брудна, у неї навіть із рота неприємний запах чути, бо вона не чистить зуби. Як же їй допо- могти? Давайте навчимо її вмиватися, стежи- ти за своїм зовнішнім виглядом. Що для цього потрібно? (Вода, мило, рушник, ванночка, дзер- кало, гребінець.)

Діти вмивають ляльку і промовляють вірш.

 

Д і т и

Наберу з криниці чистої водиці,

Буду умивати, буду промовляти:


 

— Водичка, водичка, умий Наталці личко, Щоб очі блистіли, щоб щічки горіли,

Щоб сміявся роток і кусав зубок.

Діти витирають ляльку, причісують. Вона дивиться в дзеркало.

В и х о в а т е л ь. Діти, погляньте, якою гарною стала Наталка. Навіть звірята прибігли подивитися на неї. Від радощів за неї завели веселий хо- ровод.

Діти водять хоровод навколо Наталки.

В и х о в а т е л ь. Наталка дуже вам вдячна. Хоче вас пригостити.

Дидактична гра «відгадай за смаком»

мета: вчити дітей розрізняти овочі і фрукти за смаком; виховувати увагу.

матеріал: яблуко, груша, слива морква, капуста, огірок, помідор.

Якщо дитина правильно називає овочі або фрукти, всі діти плескать в долоні.

В и х о в а т е л ь. Чим ми відчуваємо смак?

Вітаміни корисні для дитячого організму та зубів. Щоб зуби були здо- рові, потрібно не тільки вживати вітаміни, але й ще дещо робити. Що саме? Так, чистити їх.

В и х о в а т е л ь. Наталку вдома чекає мама. Звірята її проведуть додо- му. А нам час повертатися до дитячого садка.

підсумок

В и х о в а т е л ь. Кого ми зустріли по дорозі?

— Чому Наталка погано почувалася і з нею ніхто не хотів дружити?

— Ми повинні пам’ятати. «В здоровому тілі — здоровий дух!»

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.