Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття 30. програмовий зміст:закріплювати отримані знання про назви і види по- суду, його призначення; розвивати активне мовлення






тема. сервірУємо стіл

програмовий зміст: закріплювати отримані знання про назви і види по- суду, його призначення; розвивати активне мовлення, цікавість; виховувати бережливе ставлення до посуду, бажання допомагати дорослим.

 

Хід заняття

В и х о в а т е л ь. Доброго ранку, діти!

Діти вітаються з вихователем і Васильком.

— Василька запросили сьогодні на день народження його друзі. Але він говорить, що, напевне, не піде, бо не знає, як користуватися столовими при- борами. Допоможемо йому?

Спочатку давайте згадаємо, яким буває посуд. (Кухонним, столовим, чай- ним.)

— Ну, Васильку, будемо тепер тобі помагати.

Бере іграшковий посуд, розставляє його і коментує свої дії.

В и х о в а т е л ь. Спочатку я ставлю… (тарілку), потім з лівого боку від тарілки кладу… (виделку), а з правого боку… (ложку), під тарілку кладу паперову… (серветку). Діти, а коли користуються серветкою? (Коли забруд- няться.)

Далі вихователь пропонує дітям, які бажають, накрити так само стіл і проко- ментувати свої дії.

В и х о в а т е л ь. Діти, погляньте, як гарно накритий стіл. Усе, що стоїть на столі, можна назвати загальним словом: столові прибори.

— А чого ще не вистачає на столі? На що ми покладемо хліб? (На блюдце.) Василько дякує дітям і пропонує відпочити.

Фізкультхвилинка

Хоч на зріст я ще маленька,

В мене кіска ще тоненька, (Показують рукою.) Та робити дещо вмію:

Ось тарілочку помию, (Однією долонькою гладять іншу.)

Ось кімнату замітаю, (Нахилившись, удають, що замітають.) Вранці квіти поливаю, (Імітують поливання квітів із лійки.) Всього я сама навчусь, (Розводять ручки.)

Бо роботи не боюсь. (Водять пальчиком.) Я матусі помагаю: (Показують на себе.)

Пил із меблів витираю, (Удають, що витирають ганчіркою.)


А як звариться обід,

Я накрию стіл, як слід.


(Обидві ручки простягають уперед.)


 

— Ой, як смачно запахло, понюхайте повітря.

— Пригостимо Василька? Як його потрібно запросити до столу? (Сідай, будь ласка, до столу.)


 

— Дітки, згадайте, що слід робити перед тим, як сідати до столу? (По- мити руки.)

— Діти, який посуд стоїть перед Васильком?

— А тепер нам потрібно навчити його користуватися столовими при- борами.

В и х о в а т е л ь (удає, що наливає суп і додає). Васильку, я наливаю тобі суп, він гарячий, будь обережним. В яку руку ти візьмеш ложку? В яку хліб? (Діти відповідають за Василька.)

— Ти тепер не боїшся йти на свято до друзів, зрозумів, як слід користу- ватися столовими приборами і поводитися за столом?

— Діти, а що необхідно зробити з посудом, яким користувався Василь- ко? (Вимити, витерти і скласти у шафу.)

— Правильно. А як слід мити, витирати і складати посуд? (Обережно, щоб не розбити.)

— Які ви розумні, малята. Ви і Василька навчили, і самі згадали все, що потрібно знати про посуд.

Дидактична гра «Чарівна скринька»

мета: закріплювати знання дітей про різновиди посуду: чайний, столо- вий; виховувати бережливе ставлення до посуду.

матеріал: картинки із зображенням посуду, скринька.

Діти по черзі дістають картинки із зображенням посуду, називають його.

 

підсумок

В и х о в а т е л ь. Василькові вже час іти на день народження. Побажає- мо йому гарно відпочити. А ми пограємо з вами у веселу гру-хоровод «Іме- нинний пиріг».

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.