Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття 27. тема. оселя, Квартира, меБлі






тема. оселя, Квартира, меБлі

програмовий зміст: ознайомити дітей із будовою міської квартири та при- ватного будинку; звернути увагу дітей на спільні риси й відмінності; дати знання про меблі та їх призначення; ввести ці назви в активний словник дітей; спонукати самостійно облаштовувати кімнату для ляльок (у формі ігор); розвивати пізнавальну активність; виховувати бережливе ставлення до меблів.

 

Хід заняття

В и х о в а т е л ь. Добрий день, діти. Сьогодні Василько запрошує нас до себе в гості. Він хоче, щоб ми подивилися, де він живе, а потім розповіли про те, що у нього є в квартирі. Ви згодні? (Відповіді дітей.)

— Коли йдуть до когось у гості, то несуть якийсь подарунок. Давайте по- думаємо, що ми подаруємо Василькові.

Вихователь виставляє кілька зображень посуду або іграшковий посуд.

В и х о в а т е л ь. Іринко, що ти обереш? (Чашку і блюдце.)

— Андрійку, а що ти обереш? (Я вибрав чайник.)

— Іринка обрала чашку з блюдцем, Андрійко обрав чайник. А ще ми з вами оберемо цукерничку.

Інші діти обирають подарунки для Василькової матусі та татуся.

— Ось і зібрали ми чайний посуд. Або ще можна сказати чайний сервіз.

— Як ви гадаєте, сподобається Василькові чайний сервіз?

Вихователь вивішує картину або виставляє макет іграшкової квартири. Василь- ко зустрічає гостей.

В а с и л ь к о. Заходьте, будь ласка, до моєї квартири.

Розглянемо квартиру. У квартирі є: двері, підлога, поріг, стеля, до квар- тири ведуть сходинки.

Показує все це на макеті (картині).

А тепер давайте розглянемо, які кімнати є у квартирі.


 

— Як називається кімната, де знімають одяг, взуття, в якому ми ходи- мо на вулиці?

— В якій кімнаті ми готуємо їжу?

— Де ми умиваємося, приймаємо душ, ванну?

— Як назвати кімнату, де ми відпочиваємо вночі?

Дидактична гра «Що тут не так?»

Вихователь читає речення із навмисне припущеними помилками, а діти повин- ні виправити їх.

• У кухні я вмиваюся.

• У туалеті граюся.

• У передпокої обідаю.

• У вітальні сплю.

• У ванній дивлюся телевізор.

• У спальні приймаю гостей. (Діти виправляють помилки.)

• А що є в кожній кімнаті? (Меблі.)

 

 

Вихователь показує на меблі, а діти по черзі називають те, що вони знають. Далі вихователь показує на шафу.

В и х о в а т е л ь. А на цю велику коробку кажуть: «Це шафа».

Діти, а що можна складати у шафу? (У шафу можна складати одяг.)


 

— Діти, Василько запрошує нас сісти на диван. Диван який? (Великий, гарний, м’який.)

В а с и л ь к о. Біля дивана стоїть столик — його ще називають «жур- нальний столик». Мій татусь часто на нього кладе журнали.

— Якого він кольору? (Відповіді дітей.)

— А що можна робити на дивані? (Сидіти, лежати, спати.)

— А на стільці? (Сидіти.)

— А навіщо у квартирі двері? (Щоб зачиняти її.)

В и х о в а т е л ь. Молодці, діти. Василько запрошує нас відпочити.

Фізкультхвилинка


 

Для матрьошки Лялі, Дім ми будували.

Ось такий високий, Ось такий широкий.

В дім зайшла матрьошка

І взяла гармошку. У танку кружляє, Діток всіх вітає.


 

(імітують рухи будівельників)

 

(ііднімаються навшпиньки) (Розводять руки в різні боки.) (крокують)

(Імітують гру на гармошці.)

 

(Кружляють на місці.)


 

В и х о в а т е л ь. Подякуємо Василькові за гостинність і повернемося до дитячого садка. А там облаштуємо кімнату лялькам.

Дидактична гра «облаштуй ляльці кімнату»

мета: закріпити знання дітей про меблі (стіл, стільці, шафа, ліжко, ди- ван, крісло); учити правильно називати предмети, користуватись узагальню- ючим словом меблі; виховувати організованість, дисциплінованість, уміння орієнтуватися в просторі.

матеріал: іграшкові меблі.

На столі виставлені меблі, на стільці сидить лялька. Вихователь повідом- ляє, що їй потрібно влаштувати кімнату. Що потрібно для цього?

Діти охоче називають різні речі, показують і пояснюють, для чого вони і як ними користуватися.

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.