Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття 24. тема. осоБиста гігієна






тема. осоБиста гігієна

програмовий зміст: продовжувати формувати у дітей культурно-гігієніч- ні навички; допомогти їм зрозуміти, як потрібно правильно чистити зуби; вчити правил зберігання зубної щітки і догляду за нею; виховувати позитив- не ставлення до виконання правил особистої гігієни.

обладнання: предмети особистої гігієни: мило, гребінець, рушничок, зубна щіточка, склянка з водою, іграшки.


 

Хід заняття

В и х о в а т е л ь. У гості до нас завітали герої різних казок. Вони про- сять допомоги. Крокодил вкрав сонечко і тепер в їхній країні завжди тем- но. Вирушимо разом із ними, щоб врятувати сонечко.

В и х о в а т е л ь. Ой, погляньте, та це ж будинок крокодила. Давайте покличемо його. Не чує. (Діти кличуть по черзі, разом.)

— Давайте голосніше. А може, він злякався такого галасу, давайте його покличемо тихо.

  ку:
 
— Ніхто не виходить, здається, десь пішов. Але в хатинці хтось розмо- вляє. Зараз подивлюся.

— Хочете знати, що тут за дивні речі? Відгадайте загад

Гладеньке, запашне

Миє тебе. (Мило.)

Витягає мило.

М и л о. Так, це про мене. Я — мило. Там, де я, там завжди чисто, охайно.

Мию, мию без жалю,

Мию там, де брудно,

А купатись не люблю, Бо від того худну.

— А ось мої сестрички і братики. (Діти розглядають шматочки мила різ- ної форми.)

— Мило допомагає тримати нам руки чистими. Покажіть свої ручки. У всіх вони чисті.

В и х о в а т е л ь. Там ще хтось говорить.

Хто чисто вмивається,

Той мною витирається. (Рушничок.)

 

Чок-чок-чок — є у мене рушничок, Маленький, гарненький.

— Що ми робим рушничком? Що витираємо?


Витираєм руки,

Витираєм щоки, Витираєм очі, Витираєм спинку, Витираємо живіт, Витираємо коліна, Витираєм ніжки.


(діти повторюють за вихо-

вателем виконання відповід- них дій)


 

Втомилися, повісимо рушничок.

— А це що? (Гребінець.) Він хоче, щоб ви про нього розповіли. Яко- го кольору гребінець? А у вас, дітки, є гребінець? (Відповіді дітей.)

— Чуєте, хтось плаче. Та це ж крокодил. Що трапилося? Чому ти плачеш?

К р о к о д и л. У мене болять зубки.

В и х о в а т е л ь. А в діток ніколи не болять, бо вони їх чис- тять. А допомагає їм чарівна паличка (зубна щіточка).

К р о к о д и л. Та в мене є точнісінько така, тільки я з нею не люблю вовтузитися.

В и х о в а т е л ь. Та тобі, мабуть, тому не ціка- во, що ти не вмієш правильно нею користувати- ся. Зараз ми тебе навчимо. Ось дивися. (Вихо- ватель показує, як потрібно правильно чисти-

ти зуби (на гребінчику).)

Слід вести щіточку згори вниз. А щоб із середини все вичистити, необхідно по- вернути щіточку стоячи. А тепер ви, дітки,

покажіть крокодилу, як треба чистити зуби. А щоб зберегти щіточку, після того, як почистиш зуби, слід її помити, а потім намилити і поставити в скля- ночку. (Крокодил шукає зубну щітку і чистить зуби.)

К р о к о д и л. Ой, здається, вже не болять. Дякую вам. А за це я повер- ну вам ваше сонечко.

З у б н а щ і т о ч к а (співає)

Я — маленька зубна щітка,

Я часу не гаю:

В кого зубки заболіли

В мить допомагаю.

От вам всім моя порада: Чистить зуби треба всім: І дорослим, і малим.

К р о к о д и л. Дякую тобі, зубна щіточко, тепер я завжди буду дружити з тобою, і з моїми найкращими друзями: милом, рушничком, гребінцем.

Кладе все в кошик, іде в будиночок і співає.

Чистить зуби треба всім: І дорослим, і малим.

Виглядає з віконечка і віддає сонечко казковим героям.

В и х о в а т е л ь. Ось і повернулось сонечко на небо. А нам час повер- татися в дитячий садок.

підсумок

В и х о в а т е л ь. Тепер ми знаємо, що допомагає нам бути чистими й охайними.


 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.